Skocz do zawartości

Ciasta i ciasteczka Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

, prosze o przepis na te ciacha...

 

Bardzo proszę http://cobytuzjesc.blogspot.com/2011/06/drozdzowe-bueczki-z-truskawkami.html

Serek zastąpiłam budyniem.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciasto pieczone tydzień temu, niestety ciągle brakowało czasu, aby je wstawić. Potocznie nazywa się ciasto Jakuba :). Świętych nie będę wciągać w sprawy cukiernicze.  :D

Składniki:

3 szklanki przesianej mąki pszennej

1/2 szklanki cukru pudru

6 żółtek

1 kostka masła

3 łyżeczki płaskie proszku do pieczenia

1 szklana śmietany 18%

Piana:

6 białek

6 łyżek cukru

2 kisiele malinowe

Z podanych składników zagnieść szybko ciasto i schłodzić w lodówce.

Pianę ubiłam z 6 białek i dodałam dwa kisiele malinowe. Ciasto po schłodzeniu podzieliłam na trzy części. Na każdy placek nałożyłam pianę i ułożyłam maliny. Ostatnia partia ciasta, była z dodatkiem piany bez malin.

Czas pieczenia ciasta każdego osobno to 25 min w temp 160 stopni. Krem zrobiłam sama. do ciasta użyłam masła a wiśnie zastąpiłam malinami i jagodami.

Jeżeli już gdzieś na forum pojawił się ten przepis to proszę usunąć mój post .. lub zrobię to sama. ;)

post-53395-0-99632300-1435861910_thumb.jpg  post-53395-0-40814800-1435861966_thumb.jpg

post-53395-0-83905600-1435862010_thumb.jpg  post-53395-0-35079400-1435862116_thumb.jpg

post-53395-0-49825700-1435862230_thumb.jpg

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Korzystałam z tego przepisu, http://kuchnia-domow...sw-jakuba.html
- nie działa  :hmm:

 

Ulalka .. zaraz napiszę przepis a link usunę :)

już poprawiłam .. składniki podane

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tort to za mało dla tylu gości, więc upiekłam jeszcze sernik z paskami ciemnego biszkoptu i koszyczki z ciasta kruchego z kremem lemon curd.

Sernik z paskami ciemnego biszkoptu :) Biszkopt po upieczeniu i ostudzeniu kroimy w paski, co drugi pasek wyciągamy, a w wolne miejsce wlewamy masę serową. Następna warstwa, to tam gdzie na dole jest pasek ciasta to wylewamy na górę masę, a tam gdzie na dole byłą masa kładziemy pasek ciasta. 

post-53395-0-04047600-1437920507_thumb.jpg

po upieczeniu

post-53395-0-66464700-1437920641_thumb.jpg

dekoracja

post-53395-0-03182800-1437920850_thumb.jpg

 

kruche koszyczki z kremem lemon curd

przed upieczeniem

post-53395-0-97912100-1437920926_thumb.jpg

po wyjęciu z piekarnika

post-53395-0-40783600-1437920993_thumb.jpg

wypełnione kremem lemon curd

post-53395-0-22848600-1437921091_thumb.jpg

Efekt końcowy w przekroju :)

post-53395-0-12578300-1437921235_thumb.jpg

Koniec słodkości !!!!!!! :D wracam do swojej spiżarni. :D

 

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przepysznie wygląda. Przestanę tu zaglądać.  :mad:  

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troszkę słodkich upominków na św. Mikołaja :) Blok czekoladowy biały z wiśniami suszonymi,pistacjami, orzeszkami ziemnymi, wafelki z nadzieniem czekoladowym z dodatkiem prażonego ryżu i wiśniówki, śliwki nasączone w % w czekoladzie i własnoręcznie, po raz pierwszy zrobione bombeczki. :)

post-53395-0-87043800-1449375910_thumb.jpg    post-53395-0-42516900-1449375947_thumb.jpg

post-53395-0-78790600-1449375990_thumb.jpg   post-53395-0-75370600-1449376026_thumb.jpg

post-53395-0-36089800-1449376059_thumb.jpg   post-53395-0-58928600-1449376085_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne Aniu  :thumbsup:  A wafle sama robilas/pieklas?

Niestety wafle kupione :( nigdy jeszcze takich nie piekłam.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 JA jestem bardzo grzeczna i mikolaj ma mi taka prasowalnice do wafelkow dac pod choinke :D

Aniu .. już chyba za późno, abym napisała list do Mikołaja :D  w przyszłym roku poproszę :D

W takiej prasowalnicy tylko wafelki można robić czy coś jeszcze ?

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś przejrzałam te strony Twoich wspaniałości i siedzę zaśliniona. Zaraz wciągnę piernika, bo tylko to słodkiego jest. Najgorsze jest to, że sama dałam zakaz na pierniki :D

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś przejrzałam te strony Twoich wspaniałości i siedzę zaśliniona. Zaraz wciągnę piernika, bo tylko to słodkiego jest. Najgorsze jest to, że sama dałam zakaz na pierniki :D

Dziękuję Elu :) a jeden pierniczek jak zniknie to nikt nie zauważy :D 

 

Ten blok , czekoladowy biały, .. mmm .. z wiśniami . mmm  tak pięknie zapakowany z tą pomarańczą .. nosz kurcze , SUPER :wub:

Tomku .. jak go robiłam to przypomniały mi się lata dzieciństwa :) choć tamten miał mniej dodatków w środku  :) ale też był bardzo dobry  :) 

Pakowanie mojego pomysłu .. bo to były małe prezenciki dla grzecznych dzieci :D 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś częstuję sernikiem jamajskim :D skąd taka nazwa .. hmmm .. może dlatego że tam taki egzotyczny trunek dodany  :D

Składniki :

750 g twarogu

100 g ryżu

500 ml mleka

3 łyżki wiórków kokosowych

150 ml Malibu

3 jajka

3/4 szklanki cukru

200 ml śmietany 18%

3 łyżki mąki ziemniaczanej

5 dag miękkiego masła

Ryż płuczemy pod bieżącą wodą. Wsypujemy  na mleko i gotujemy całość około 10 -15 minut. Nie musi rozgotować się. Odstawiamy na całkowitego wystudzenia, wtedy całe mleko wchłonięte zostanie przez ryż.

Do miski z serem dodajemy zimny ryż .. wiórki kokosowe, cukier jajka i śmietanę i masło . W serniku powinno wyczuwać się ziarenka ryżu, dlatego nie miksujemy tego zbyt długo. Na końcu dolewamy Malibu i wsypujemy mąkę ziemniaczaną.

Wylewamy do tortownicy o średnicy 24 cm .. nie mam takiej .. moja ma 26 cm. Pieczemy godzinę w temp 170 stopni. Po wyłączeniu pieczenia, ciasto zostawiamy jeszcze przez około godzinę w piekarniku, a następnie najlepiej na noc do schłodzenia w lodówce. Polewa ma dwie warstwy .. jedna z czekolady ciemnej a na nią polewa z białej czekolady. Ta ostatnia ma mieć konsystencję bardziej płynną, aby przy krojeniu spływała na ciasto. Sernik jest bardzo wilgotny i w smaku wyczuwa się smak trunku. :)

Sernik mogą spożywać osoby będące na diecie bezglutenowej. ... no chyba, że nie lubią ciasta i Malibu. :tongue:

post-53395-0-62881700-1453641887_thumb.jpg

post-53395-0-70923000-1453641855_thumb.jpg

post-53395-0-35524200-1453641959_thumb.jpg

post-53395-0-43749700-1453641925_thumb.jpg

:)

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś cudny:) poproszę kawałek do kawusi

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.