Skocz do zawartości

Bar sałatkowy Ann....


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Sałatki i surówki zwykłe i niezwykłe.... każdy znajdzie coś dla siebie.

Sałatka z fasolki szparagowej zarówno na zimno ... jak i na ciepło.

Składniki:

zielona fasolka szparagowa

czosnek

pietruszka

oliwa

Fasolkę gotujemy i odsączamy z wody. Na patelni podsmażamy przeciśnięty przez praskę czosnek. Następnie wykładamy go na fasolkę (bez oliwy z patelni ) i posypujemy obficie natką pietruszki.Całość polewamy oliwą z oliwek.

 

http://img109.imageshack.us/img109/6472/phrq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sałatka z kurczakiem i krakersami

Składniki

- główka sałaty

- garść orzechów włoskich

-garść małych pikantnych krakersów

- jogurt naturalny

- 2 łyżeczki chrzanu

- pierś z kurczaka

Mięso kroimy w drobną kostkę, podsmażamy na patelni z dodatkiem niewielkiej ilości oliwy i posypujemy bazylią i oregano.

Sałatę ''rozrywamy'' na mniejsze kawałki. Dodajemy do niej orzechy i podsmażonego kurczaka i łączymy wszystkie składniki. Do jogurtu dodajemy chrzan i mieszamy do powstania jednolitego sosu. Do wymieszanej sałatki przed podaniem dodajemy małe krakersy i polewamy całość sosem.Ostatnie dwa składniki dodajemy przed samym podanie, ponieważ jest gwarancja, że ciasteczka będą chrupiące i nie nasiąkną sosem.

 

http://img818.imageshack.us/img818/9584/dox6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

I na koniec

Sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

- garść świeżego szpinaku

-mozarella

-filet z piersi kurczaka

-majeranek, bazylia i oregano

- suszone pomidory

Filet kroimy w niewielką kostkę, podsmażamy na niewielkiej ilości oliwy i doprawiamy ziołami. Układamy w misce liście szpinaku, dodajemy podsmażone mięso, ser i suszone pomidory odsączone z oliwy.Mieszamy wszystkie składniki.

 

http://img542.imageshack.us/img542/193/y7nb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Choć to jeszcze święta i czas odpoczynku  postanowiłam zrobić szybką sałatkę z łososiem

Składniki:

- 150 g łososia wędzonego cienko pokrojonego

- jeden średni pomidor, ale teraz jest zima i pomidory nie mają takiego smaku i aromatu więc dołożyłam 150 g suszonych pomidorów

- około 20 oliwek

- 10 dag sera solankowego typu Arla Apetina, chociaż ja użyłam sera sałatkowego

- łyżeczka soku z cytryny

- 25- 30  g oliwy z oliwek

bazylia i oregano do smaku, ja dałam po pół łyżeczki każdego z ziół.

 

Wykonanie:

Łososia kroimy w drobną kostkę, oliwki przekrawamy na pół. Pomidory odsączamy z zalewy i kroimy w paseczki. Następnie dodajemy ser pokrojony w kostkę. Całość polewamy wyciśniętym sokiem z cytryny i oliwą z oliwek oraz dodajemy zioła.

Nie solimy! bo ser już jest wystarczająco słony. Całość możemy posypać szczypiorkiem, ale teraz go w ogródku ''ni ma'' :)

To jest porcja dla dwóch osób ale i tak czuć ''malizną'' :facepalm:

 

post-53395-0-51774000-1388065522_thumb.jpg

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Postanowiłam wpaść na chwilkę do baru sałatkowego :) Przygotowałam w nim śledzie z ananasem w sosie z dodatkiem curry. Wzorowałam się na przepisie ''śledzie po hawajsku'' ale wprowadziłam nieco zmian w składnikach. Płaty śledziowe zawsze moczę w zalewie po ogórkach konserwowych.. zrobionych oczywiście przez siebie.

Składniki

5 płatów śledziowych

3 krążki ananasa z puszki

1 średnia cebula pokrojona w kostkę

groszek konserwowy

mały jogurt naturalny

150 ml śmietany

100 ml soku z ananasa

curry .. dałam jedną płaską łyżeczkę

post-53395-0-23886000-1396027561_thumb.jpg

 

Wymoczone śledzie kroję w paski. następnie dodaję pozostałe składniki . Połączyłam jogurt ze śmietaną, dodałam sok z ananasa i curry. Dokładnie mieszałam do momentu połączenia się składników. http://emoty.blox.pl/resource/th_cooking.gif Wstawiłam do lodówki na kilka godzin i sałatka gotowa do spożycia.

post-53395-0-19819900-1396027649_thumb.jpg

 

I jeszcze jedna sałatka. :) tym razem makaronowa. Sam pomysł na wykonanie kukiełek z makaronu i parówek znalazłam w sieci, natomiast reszta to moja improwizacja po przejrzeniu lodówki.

Składniki

makaron do spaghetti

parówki

papryka świeża

koperek

oliwki

groszek konserwowy

Suchy makaron przekładamy przez kawałki parówki i gotujemy w osolonej wodzie.

post-53395-0-36651100-1396028563_thumb.jpg

Długość makaronu tworzy odpowiednie'' fryzurki.''

Możemy zrobić krótkie włosy

post-53395-0-18992400-1396028625_thumb.jpg

lub nieco dłuższe

post-53395-0-66763800-1396028676_thumb.jpg

Układamy na talerzu i dodajemy dodatki. Można wszystkie składniki wymieszać lub pozostawić każde osobno. Wszystko polałam zrobionym przez siebie sosem winegret, w skład którego wchodzi sok z cytryny musztarda olej i kilka kropel sosu sojowego oraz miód.

post-53395-0-62695000-1396029291_thumb.jpg

Kukiełkom można zrobić też oczy wkładając w parówkę ziarnka gorczycy.

Smacznego :)

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziki wyglądają ekstra :clap:  Chyba już wiem, co zamówię u moich pań na niedzielę :)

 

Bardzo podoba mi się zdjęcie - tylne światło podkreśla trójwymiarowość sałatki. Odnosi się wrażenie, że śledziki wystają z ekranu w stronę śliniącego się w niemym zachwycie obserwatora ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mojej Dagi ... frittata ze szpinakiem, kozim serem, papryką i suszonymi pomidorami  :)

post-53395-0-39869600-1414707025_thumb.jpg

post-53395-0-81354300-1414707054_thumb.jpg

post-53395-0-56809700-1414707078_thumb.jpg

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zjadłabym kawałeczek bez namysłu

 JA tez, ja tez   :D

 

Obie kochamy przebywać w kuchni i coś tam tworzyć :) jej tarta z gruszkami i serem gorgonzola jest hitem na każdym spotkaniu ze znajomymi

potwierdzam... jest pyszna :) Ma dziewczyna talent  :thumbsup:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na święta kilka sałatek :cool:

Mix sałat, kurczak wędzony (prezent od kolegi z forum) prażone pestki słonecznika, pestki dyni. oliwki, kapary i sos na bazie jogurtu, czosnku i pieprzu kolorowego świeżo zmielonego.

post-53395-0-77568600-1428349150_thumb.jpg

Sałatka z buraków z żurawiną, gruszkami i śledziem

post-53395-0-20002100-1428349204_thumb.jpg

post-53395-0-85328300-1428349611_thumb.jpg

Roladki z szynki z serkiem ziołowym. Pomysł zaczerpnięty z http://www.mytaste.pl/henek100/moje-ulubione/szynkowe-ruloniki-w-galarecie-51744180.html

post-53395-0-22836600-1428349484_thumb.jpg

:)

 

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slicznie i kolorowo :thumbsup:  ..ja teraz przejde chyba tylko na liscie po tych swietach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To też było dla przyjaciółki na imieniny .. sałatka z kurczakiem w curry, ryżem i świeżym ananasem .. a druga z szynką porem i żółtym serem ..

Takie tam zwykłe sałatki ;) pomysł dekoracji podejrzałam śmigając w sieci. :D Palmy miały być ze szczypiorku, ale z braku takiego drobnego zastąpił go koperek .. leżaka i drinka pod palmami brak :D

post-53395-0-31815600-1435474997_thumb.jpg  post-53395-0-86329800-1435475067_thumb.jpg

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LADNE!!!  liscie palmy mozna zrobic z papryki przecinajac ja w polowie odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sałatka z kurczakiem w curry, ryżem i świeżym ananasem .. a druga z szynką porem i żółtym serem ..

 

A może coś bliżej na temat składu? Jakiś przepis czy coś :tongue:  No chyba że wysyłasz kurierem, może być za pobraniem.

Tak czy inaczej, w Gąsiorowie liczę na powtórkę - odpoczywamy w cieniu pod palmami :)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.