Skocz do zawartości

Rozmaitości kulinarne Ann..


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Podam jeszcze wielokrotnie wypróbowany sposób na zawsze świeży pasztet. Pewnie już to było, ale przypomnę. Otóż my robimy zawsze więcej pasztetu, niż aktualnie potrzebujemy. Reszta, w stanie surowym doprawionym, wędruje do keksówek, owijana jest folią i do zamrażarki. Po rozmrożeniu do piekarnika i mamy świeżutki, pachnący pasztecik. Robimy tak, gdyż sami wiecie, że robienie pasztetu, to duży bałagan i sporo roboty.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Anuś, będzie super,

 

Mariusz jak dla mnie jest super :D  nie wytrzymałam i musiałam dzisiaj otworzyć jeden słoiczek :D ten akurat z suszonym czosnkiem niedźwiedzim. Jak dla mnie bardzo dobry w smaku i smarowny . Zapomniałam dopisać wczoraj, że żadnych jajek nie dodawałam, a boczku było 20 dag więcej niż w przepisie Halusi. I przy takim przepisie zostaje :)

post-53395-0-04298900-1587640514_thumb.jpg post-53395-0-26170000-1587640738_thumb.jpg

 

Ostatnio zrobiliśmy eksperyment i dodaliśmy boczek oraz słoninę, wszystko dobrze i mocno uwędzone

 

No tego akurat swojego nie posiadam, ale pewnie smakuje wybornie :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na słoiczek i przypomniało mi się, że jeśli będziesz rozrzedzała farsz pasztetowy rosołem "ze spodu" garnka, to nie będzie tyle tłuszczu pod wieczkiem.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :) Wyrób z praski :) z indyka. Jako surowca użyłam golonkę z indyka bez skóry i udziec. Peklowanie 18 g 50/50. Parzenie w temperaturze 75-80 stopni. Do osiągnięcia temp w środku wsadu 72 stopnie Przez chwilkę woda miała 81 stopni :D. Jako dodatek dałam pieprz zielony . Nie miałam marynowanego, więc, namoczyłam w wodzie taki ''suchy'' 

post-53395-0-57874200-1587715467_thumb.jpg post-53395-0-58018300-1587715598_thumb.jpg

post-53395-0-20321500-1587715833_thumb.jpgpost-53395-0-28604700-1587716231_thumb.jpg

Mielonka z galaretką. Wzięłam sobie do serca wszystkie rady Kolegów Andrzeja i DZIADKA z filmu przedstawiającego wykonanie tego wyrobu. Problem ciągle mam z napełnianiem słoików :)

post-53395-0-09373900-1587715202_thumb.jpg post-53395-0-57156400-1587716030_thumb.jpg

post-53395-0-88601800-1587716433_thumb.jpg

Cenne uwagi i krytyka mile widziana :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś, mam podać adres? :tongue:

Zrobiłaś to co lubię najbardziej, czyli mięsko z zielonym pieprzem :clap:

 

Odnośnie słów krytyki to mam jedną.... żałuję że mieszkamy od siebie dość daleko, w innym przypadku byłbym Twoim degustatorem ;):D

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisz jaki smak, bo język ucieka do ..

Maxell bardzo dobre :D

 

 

Zrobiłaś to co lubię najbardziej, czyli mięsko z zielonym pieprzem

Mariusz robiłam pierwszy raz z zielonym pieprzem, ale na pewno nie ostatni :D smak wyborny  :) 

 

 

Anuś , piękne wyroby.

 

 

Anuś, bardzo pysznie wygląda ten pasztet w słoiczku

Dzięki dziewczyny za miłe słowa :D 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyrób z praski z indyka. ..... Jako dodatek dałam pieprz zielony .
 

Znakomity, apetycznie wyglądający wyrób  :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję Wszystkim za łaskawe spojrzenie na mój wyrób z praski. Myślę, że niedługo zrobię coś nowego :)

Kilka dni temu poczyniłam coś innego, a mianowicie kiełbaski smyrneńskie. 

Składniki :

70 dag zmielonej wołowiny ( najlepsza jest jagnięcina, ale to nie ta pora roku) :)

miąższ z jednej bułki pszennej, ja dałam około 7 dag

jedna średnia cebula drobno posiekana

2 ząbki czosnku

3 czubate łyżki posiekanej drobno natki pietruszki

 1 płaska łyżeczka mielonego kminku

pół łyżeczki mielonego cynamonu

1 jajko

sól i pieprz do smaku

3 łyżki oliwy ( dodałam do mięsa )

Wszystkie składniki dokładnie łączymy i formujemy kiełbaski. Następnie smażymy na maśle klarowanym około 5-7 minut, dodając posiekaną cebulę.  Dodajemy sos pomidorowy, sól, pieprz, natkę pietruszki i mielony kminek. Dusimy na wolnym ogniu pod przykryciem około 15-20 minut.

I gotowe :)

post-53395-0-84062900-1592675444_thumb.jpg post-53395-0-59690000-1592675628_thumb.jpg

post-53395-0-26559600-1592675896_thumb.jpg post-53395-0-85810700-1592676105_thumb.jpg

 

 

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pokusiłam się o wykonanie  tego przepisu :)  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17468-rosja-pierś-drobiowa-macerowana-w-koniaku/#entry6715

Mięsa było równo kilogram. Z przypraw dodałam pół łyżeczki papryki wędzonej, suszony rozmaryn, pół łyżeczki pieprzu ziołowego i garść tymianku cytrynowego ( z własnej uprawy). Alkoholu nie żałowałam :) wlałam całe 400 ml  :D  Znalazłam patent na suszenie :) Ruszt z kuchenki, podłożona folia aluminiowa ( nie stykała się z mięsem) i balkon w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych, a wieczorem w kuchni wentylator w odpowiedniej odległości. I tak od środy wczesnego świtu, aż do dzisiaj. Pogoda mi sprzyjała, w środę i wczoraj było wietrznie i nie upalnie.  Próba degustacji wypadła pomyślnie. :)

Kilka moich skromnych uwag :

- następnym razem dodam więcej przypraw ( lubię bardziej wyraziste smaki )

- do suszenia przydały by się kij i haki do wędzenia,  byłby wtedy jeszcze lepszy  przepływ powietrza

- mięso należy przykryć jedną cienką warstwą nowej gazy, ponieważ owady, a głównie osy i pszczoły strasznie  ciągnęły do aromatu tego mięsa :)

Czy mogę zapakować to próżniowo i przechowywać w lodówce ?  Myślę, że alkohol dobrze zadziała jako środek konserwujący ?

Na pewno  zrobię powtórkę :)

post-53395-0-04909900-1595592580_thumb.jpg post-53395-0-98577000-1595592764_thumb.jpg

post-53395-0-95090600-1595592943_thumb.jpg post-53395-0-63964000-1595593163_thumb.jpg

post-53395-0-52737100-1595593324_thumb.jpg post-53395-0-54561500-1595593517_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup::clap: Dlatego oni zawsze do kiełbas suszonych i tego typu mięs dodają alkohol. W zupełności zastępuje peklosól. Przy suszonych wyrobach nie kładzie się nacisku na kolor, gdyż mięso nie poddawane obróbce termicznej, za bardzo się nie zmieni. Najwyżej ściemnieje.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.