Skocz do zawartości

Dyzia ciecia małe Conieco


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

dyzio, temperature podajesz w Kelvinach , taki masz termometr czy zgodnie z jakąś norma :wink: , sposbu z zółtkiem nie znam,jak ma sie to do trwałości wyrobu - czy w informacji , którą czytałeś jest to napisane czy raczej chodzi o kolor i ładny wygląd .Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposbu z zółtkiem nie znam,jak ma sie to do trwałości wyrobu - czy w informacji , którą czytałeś jest to napisane czy raczej chodzi o kolor i ładny wygląd

Kiedyś na forum było o tym - poczytaj np tutaj https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1005&postdays=0&postorder=asc&start=0

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewiedzy i przed kompromitacłą nastzyknąłem cztery godziny przed osuszaniem i z tąd na pewno te wycieki.

To już lepiej było nie ruszać.Taki nastrzyk już nie ma za bardzo sensu.Pokaż przekrój. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Rolady ciąg dalszy.

Wczoraj około siedemnastej postanowiłem wykorzystać moje szynkowary do sprasowania rolad. Pomysł podsunął był sverige2. THX. Chyba na granicy płaskości z grubością się udało. Rano na sniadanie były gotowe. Do zdjęć i sporzycia. :wink:

 

 

 

 

 

 

Na tym zakończyła się moja pierwsza przygoda z roladą, ale na pewno nie ostatnia.

 

Wielkie dzięki Kol. Beiot

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio, miszczu :) wszystko super!!!!!!!

ale napisz taki przepis dla idioty na tą łososiową.. żeby każdy mógł zrobić.

nawet taki bęcwał jak ja ;) smacznie to wygląda i chciałbym po Tobie papugować!

masz do tego rękę.. chciałbym tak z marszu robić wędzonki perwersyjne tfu perfekcyjne, jak w Twoim wykonaniu :) coś czuję, że ten temat powędruje na listę ulubionych!

Co dalej??? Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napisz taki przepis dla idioty na tą łososiową.. żeby każdy mógł zrobić.

 

Jak chcesz zrobić łososiową to zajrzyj do 16-stki bo to co pokazał Dyzio to łososiową nie jest. :wink:

Dalej czekam na przekrój :sad:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić łososiową to zajrzyj do 16-stki bo to co pokazał Dyzio to łososiową nie jest.

Dalej czekam na przekrój

Kochany Arkadiuszu :D wiesz przecież co ja lubię ;) naśladować za innymi - to sprawa pierwszej wagi!

nie cenię, jak zapewne wiesz, czystości przepisu,.. kocham jadło we wszelkiej postaci :D

mam nadzieję, że będzie mi dane skosztować za równo łososiowej Dyzia jak i tej klasycznej z 16stki.. umownie bowiem tylko ta z 16stk jest lepsza, klasyczna ;)

we świecie gdzie wszystko jest umowne.. nie mów Arkadiuszu, że coś jest nie tak :D dobre jest wrogiem nowego, lepszego :D Pozdrawiam serdecznie

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cenię, jak zapewne wiesz, czystości przepisu

Drogi Panie Boczku chyba nie jest Ci wszystko jedno co jesz :grin: .Jeśli chcesz jeść łososiową to nazwa ta jest zarezerwowana dla konkretnego wyrobu. Wszelki odstępstwa są jak najbardziej dopuszczalne ale to już jest a'la. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na obiad ponownie moje ulubione kalmary. Nie kupuję już krążków ale w całości. Kroję je na trzycentymetrowe kawałki i obracam na tzw. lewą stronę. Podczas smażenia ładnie się formują. Frytki to nie mój świat ,a le LP mniała życzenie, czytaj kaprys, na 1-2-3. Sałatka z serfety, pomidorów koktajlowych, białej kapusty, olivek i sosu "cykicaki". :wink:

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sobota była długo oczekiwanym dniem. Zwłaszcz jej poranek. Na śniadanie miała być moja rolada lazdijajska i polędwica łososiowa. Co prawda Arkadiusz napisał, że ona nie taka całkiem łososiowa, ale teściowa znów nic nie mówiła, więc mniemam plus. Nawiasem mówiąc najwyższym słowem uznania w jej ustach jest milczenie. :wink:

Do tego parę plasterków szynki z tłuszczem z szynkowara i młody Gouda wędzony w 323 K cztery godziny. /nie popłynął był/.

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio.. :clap: :clap: :clap:

Te "tonkanie" w jajku to chyba nadaje glancu wyrobom.. (pieczywie też).. :wink:

Prześliczne wyroby na śniadaniowym stole w ogrodzie tylko dlaczego raz fotka Ci wychodzi, a raz nie..? Fotografia stołu z wyrobami, przepiękna.. (ta ostra) :smile: :thumbsup:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gregtom, dzięki za opinię. Firma N..IA mimo optyki od Carla Zeisa z Jeny nie prosta zadaniom. :cry: :grin:

 

[ Dodano: Pon 09 Wrz, 2013 14:57 ]

A wracając do sprawy wożnego to zapewne wiesz,że naszym najsłynniejszym wejherowskim wożnym był Pan Teofil Naczk z gimnazjum.

Tak. Wiem. Zamordowany w lasach Piaśnicy.

A czy Ty też kończyłeś wejherowskie Gimnazjum ???

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Będąc we Władku jak co roku, trafiłem w sklepie Sieć 4-5-6 na ser żółty wędzony. Nazywało się to Rolada jakoś tam. Podeszło. LP również. U siebie w sklepie znalazłem ser Młody Gouda ok 400g w kulce. Postanowiliśmu uwędzić. Obdarliśmy z wosku, do siatki i do wędzarni. 323 K około 4 godzin. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Na wskroś wędzony, nie popłynął i smakiem lepszy od tego z sieci 4-5-6. Polecam miłośnikom serów wędzonych.

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kiełbasa chłopska i polędwiczki w moim wykonaniu. Dokładnie w/g przepisów. Ale podpowiedzi Klegów Miro i sverige2 skłoniły mnie do mielenia mięsa trochę inaczej. Zrobiłem podobnie jak Kol. Adam z RPA. Przy następnym razie poprawka będzie uwzględniona.

W smaku i konstystencji jest OK. Teściowa nie marudzi, a co najważniejsze klej COREGA trzyma. :wink:

 

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odnośnie pasztetów. Ja również, nie chwalac się, robiłem różne inne. Przeszly bez echa. Ale od kiedy robię Pasztet Halusi to nawet teściowa mnie chwali i nie chce innego na talerzu. Wręcz domaga się i żąda.

 

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sverige2.

Do przepisu Halusi dodałem trochę prawdziwków uprzednio pytajac czy mi będzie wolno. Odpowiedź była pozytywna więc się ośmieliłem. Przy ostatniej produkcji musiałem dokonać pewnej modyfikacji przepisu, bo zabrakło /kto by sie spodziewał/ suszonych prawdziwków. Udusiłem słuszna ilość pieczarek i boczniaków na patelni i dodałem zamiast powyższych. Jakież było moje zdziwienie kiedy po kunsumpcji teściowa nie stwierdziła zmiany smaku. :wink:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baca 48, sam nie dawno zostałem teściem , mam trochę trudności w porozumiewaniu sie - zień mówi w inny narzeczu , ale chyba bedzie musiał prześc na nasze .Moze kiedys o on napisze ,ze ktoreś z nas - motorem postepu .Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.