Skocz do zawartości

Szynka z niespodzianką ....


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tusiaczek, nie mogę powiększyć fotki..... więc strzelam

robiłeś nastrzyk? - zdaje się że zaszczepiłeś pleśnią :rolleyes: choć to dziwne że tylko jedna taka wśród czterech :rolleyes:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastrzyk robiłem ale zainfekowałbym tylko jedną sztukę? Bo i szynki i schaby były i inne wynalazki a takie cosik tylko w tej jednej sztuce się trafiło :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastrzyk robiłem ale zainfekowałbym tylko jedną sztukę? Bo i szynki i schaby były i inne wynalazki a takie cosik tylko w tej jednej sztuce się trafiło :rolleyes:

niby dziwne ale możliwe... jak?

wyciągasz igłę z szuflady łapiesz pierwszą szynkę i dawaj lać wodę.... :tongue: po niej juz następne będa czyste :cool:

ale bez bliższych danych i lepszej foty to wróżenie z fusów....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ,że ta szynka była już zainfekowana przy kupnie?.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss..... odpowiedź moja soóźniona i nietrafiona.... :mellow:

dawaj lepszą fotę

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ta szynka była już zainfekowana przy kupnie?

ech... nawet nie chcę sugerowac zakupu w mrówkowcu :blush: ale może faktycznie ta infekcja nastapiła już u producenta :rolleyes:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera Tomciu, specjalnie dla Ciebie zanurkowałem w śmietniku :lol:

 

Zakup u Pani na hali u której kupuje mięsko od dawna ....

Solanka czyściutka, przyprawy odcedzone.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu, specjalnie dla Ciebie zanurkowałem w śmietniku :lol:

nie przejmuj się już ktoś kiedyś z mojego powodu również tak uczynił :cool:

 

 

A czy to nie jest podobne do tego co Gonzo znalazł kiedyś w swoim wyrobie ?

tu widać ewidentnie ze ślady rozprzestrzeniaja się od nakłuć.... i jesli nie pochodza od Tusiaczkowych to niestety musiała być wczesniej strzykana

ślady rozerwanych włókien to albo efekt natrzyku albo zgazowania

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie "pewne" miejsce zakupu mięska szlag był trafił :devil:

Ja tak się zastanawiałem czy czasem tego mięska nie strzykają coby wagę podbić bo co któryś schab przy nastrzyku to tryska jak z prysznica tyle dziurek gdzieś ma ....

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek, przecież ta pani na hali też to mięso gdzieś kupuje......

tak się zastanawiałem czy czasem tego mięska nie strzykają coby wagę podbić

pośrednio tak, głównie chodzi o zminimalizowanie wycieku....
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden - trzeba się nauczyć samemu rozbierać blondynki :cool:

Do jakiejś szkoły by się człowiek zapisał ....... :grin:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czasem tego mięska nie strzykają coby wagę podbić bo co któryś schab przy nastrzyku to tryska jak z prysznica tyle dziurek

 

Zrób i pokaż sprzedawcy te fotki, chodź Ona/On może nie wiedzieć co dokłanie sprzedaje.. :???:
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden - trzeba się nauczyć samemu rozbierać blondynki

Tu pewności też nie masz bo jak słyszałem już są takie nastrzykiwarki igłowe co to całe półtusze nastrzykują.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj moje posty https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=10360&start=15.

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=357461&highlight=#357461

Odechce Ci się kupować "z pewnego źródła" ;)

Tylko blondynki od rolnika, którego znasz (poznasz) i będziesz wiedział czym je karmi.

To, że w innych Twoich szynkach nie pojawiły się takie "efekty" nie znaczy, że całe mięso nie zostało wcześniej skażone chińską karmą lub mączką z padliny. Poza tym nastrzykiwanie może oznaczać, że zwierzę chorowało. Najgorsze jest to, że antybiotyki aplikuje się profilaktycznie by nie mieć strat produkcyjnych. Dobre mięso od zaufanego rolnika będzie kosztowało dużo więcej niż w sklepie czy na hali targowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek wklej duże foty !

Daj opcję pełny rozmiar.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie słabo się dzieje..... :(

W moim przypadku pozostaje podejmowanie ryzyka lub/i dywersyfikacja dostaw.

Z jednej strony jak się nie wie to źle lecz wiedząc jest jeszcze źlej :(

Ws nastrzyku półtusz- Kiedyś miałem tak, że niedokładnie umówiłem się z właścicielem masarni (malutkiej, robiącej lokalnie). Przyjechałem po mięso zbyt wcześnie.

Facio mnie przyjął, herbatkę wypiliśmy, oprowadził po "zakładzie". Roztłumaczał, opowiadał- miło i sympatycznie. Wjechały półtusze, pracownicy porozbierali i mi w skrzynki- na tempo.

Podczas nastrzyku solanką lało się dziurami, że całe pomieszczenie technologiczne (garaż) się nasolankowało.... Nastrzyknęli wcześniej nim dotarło do masarni.

Dymają nas a my dymimy....

Na pocieszenie zwiększa się ilość takich osobistych produkcji więc i rynek na te ichnie kały się (powoli ale jednak) zmniejsza. Może być tak, że ktoś uzna, wielkość niszy jest wystarczająca i zaproponuje mięso "dobre" w adekwatnych pieniądzach. Takie próby (kojarzę może błędnie) podejmował Abratek z Baraki. Tylko ile to jeszcze będzie trwać?

Wcześniej nas końcowy fragment męskiego układu rozrodczego strzeli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj moje posty

W tych artykułach chodzi o skrajne przypadki w USA, nijak się to ma do naszego rynku. :cool:

 

nie znaczy, że całe mięso nie zostało wcześniej skażone chińską karmą lub mączką z padliny.

Popadasz w paranoję, pasza dla świnek jest lepsza jakościowo, niż dla ludzi. Niedopuszczalne jest stosowanie wielu substancji, które są dozwolone w żywności dla ludzi, często też w pokarmach dla dzieci, pisałem o tym dość szczegółowo z półtora roku temu.

 

nastrzykiwanie może oznaczać, że zwierzę chorowało.

Zwierzętom chorym robi się zastrzyki, często powstają w tych miejscach ropnie, wyjątkowo śmierdzące. :cool:

 

Najgorsze jest to, że antybiotyki aplikuje się profilaktycznie by nie mieć strat produkcyjnych.

Antybiotyki to nie tania sprawa, nie pisz tak ogólnikowo, bo mój spokój ulega zaburzeniu, jak coś wiesz pisz konkretnie i na przykładach, albo nie pisz wcale, bo coś jesteś nakręcony niebezpiecznie na to mięso, które w większości jest naprawdę dobrej jakości. :cool: . :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo coś jesteś nakręcony niebezpiecznie na to mięso, które w większości jest naprawdę dobrej jakości

Gdybyś obejrzał programy w telewizji na ten temat, poczytał gazety to inaczej byś śpiewał. Chyba, że żyjemy na innych planetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.