Skocz do zawartości

Dynia - co z niej???


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tusiaczek, jak masz dużo tej dyni... to zrób purre z dyni w słoiki... zimą jest to baza do zupy dyniowej... sama tak robię ponieważ nie mam gdzie jej przechować w całości...
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek, jak masz dużo tej dyni... to zrób purre z dyni w słoiki... zimą jest to baza do zupy dyniowej... sama tak robię ponieważ nie mam gdzie jej przechować w całości...

Le przepis s’il vous plait :grin:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynia w zalewie już po pasteryzacji, zupka własnie "dochodzi" :cool:

http://img545.imageshack.us/img545/4066/jfd8.jpg

 

Dzięki Wam będą jeszcze ze mnie ludzie :grin:

Czemu ja nigdy wcześniej przetworów nie robiłem?

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa już gotowa :thumbsup: Zrobiłem niejako kompilację przepisu chudziaka i Dziadka Maćka :cool:

Do przepisu Olgi dodałem łyżkę miodu i trochę chilli jak radził Dziadek Maciek (pasty paprykowej akurat nie miałem) i wyszło rewelacyjnie :thumbsup:

Dziękuję Wam bardzo za przepisy :clap: :clap:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek,

Czemu ja nigdy wcześniej przetworów nie robiłem?

..... bo dyni nie miałeś..... :grin: :grin: :grin:

Le przepis s’il vous plait :grin:

proszę bardzo.... :wink:

Przepis bardzo prosty. Obraną dynię kroję w kostkę około 3 kg wrzucam do garnka i podlewam szklanką wody i duszę pod przykryciem. W zależności od gatunku dyni i jej miąższu... można dodać nawet 2 szklanki wody. Ugotować do miękkości. Następnie blenderem zmiksować całość. Wlać do słoików., które należy pasteryzować około pół godziny. Tego purre ani nie słodzę ani nie solę... bo ma zastosowanie zarówno do zupy dyniowej na ''słodko'' albo na ''ostro'' i wtedy dopiero przyprawiam kiedy ją gotuję.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... bo dyni nie miałeś..... :grin: :grin: :grin:

Oj tam oj tam :grin: Dyń zawsze leżało koło drogi mnóstwo tylko jakoś tak mnie nie natchnęło żeby kupić i coś z niej zrobić. A tu tyle możliwości ...... I nie dość że smaczne, tanie to i diabelnie łatwe w obróbce :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela dała sok z cytryny , a ja daje trawę cytrynową. Poza tym na koniec dodaję płatki chilli..no ale to dla ostrości,nie kwasowości :cool:

 

Tu jest podany mój przepis na zupę -krem z dyni

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2878&postdays=0&postorder=asc&start=15

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś przepis na dynie makaronową :question: :question: :question:

proszę bardzo... :wink:

http://www.znajdzprzepisy.pl/s/dynia-makaronowa.html

jest w czym wybierać... :grin:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela dała sok z cytryny , a ja daje trawę cytrynową

Trawę mam ale dam następnym razem. Teraz dodam soku z limonek bo akurat są na stanie :grin:

A zupka podana z pietruchą (następnym razem dam kolendrę) i prażoną dynią boska :thumbsup:

 

http://img39.imageshack.us/img39/7254/8dzf.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już można pisać na tym wypasionym forum to napiszę jedno - Pokemonu, zrobiłem dynię w zalewie wg Twojego przepisu i jest to idealnie to czego szukałem. Połowę słoików delikatnie zmodyfikowałem bo dodatkowo dodałem po kilka płatków chilli. Efekt rewelacyjny. Zarówno dynia z jak i bez chilli jest rewelacyjna. Dlatego zamówiłem jeszcze dwie takie sporawe  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy o dyniach to przypomną że w zwszłym roku był dyskutowany temat nalewki z dyni

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7459-nalewka-dyniowa/

wiedziony tym impulsem spróbowałem zrobić taka nalewkę i przedstawiłem do degustacji na II zlocie dolnośląsko opolskim

Ocena była gremialna i jednoznaczna :hmm::mad: :wink: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: TRUCIZNA :cry:

cóz to była ostatnia nalewka z dyni jaką zrobiłem :blush:

My brain: it's my second favorite organ /Woody Allen/

But what was the first

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja nalewka dyniowa już dawno spłynęła wisłą do bałtyku :sad:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja wczoraj zrobiłem sos z dyni.Dynię pokrojiłem ok. 2 kg.,potem potraktowałem blenderem.W drugim garnku ugotowa łem cebulę 4 szt.,potem dodałem  czerwone papryki i 5 szt pomidorów bez skórki a  potem znowu blender.Potem wszystko połączyłem,dodałem szklankę octu winnego zmielonej kolendry ,pieprz ,sól cukier,wszystko do smaku ,(improwizacja) na końcu imbir.Zagotowałem,potem do słoików i do gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynia ogólnie fajna jest .... Żałuję że "odkryłem" ją tak późno http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif

A ta marmolada z przepisu Annam podejrzanie szybko schodzi, zaraz trzeba będzie dorabiać ....

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Dynię obieram,kroję na kawałki,gotuję na parze

Można śmiało zamrażać bez gotowania.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.