Skocz do zawartości

Jak to połaczyć?


yaco26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 całkiem niedawno zakupiłem mieszałkę 22kg i do tego silnik (wyciągarkę 250kg na allegro).

Zdjąłem bęben z linką został sam trzpień, pasusje do niego klucz 16mm) jak do świecy.

http://img197.imageshack.us/img197/7089/kado.JPG
 Chcę to połączyć z mieszałką, zarys pomysłu mam.

Obydwa urządzenia będą na podstawie czyli wózku z kółkami.Silnik przykręcony na stałe a mieszałka odłączana w celu umycia, może misa mieszałki będzie wychylna ale to już 2ga część projektu.

I teraz połączenie, mam takie ustrojstwo chyba z Nubiry od kolumny kierowniczej(wał kardana?) http://img191.imageshack.us/img191/1695/vk61.jpg
i myslę o przyspawaniu do tego klucza do świec od strony silnika.Nie chce psuć wałka lub korby przy mieszałce tylko jak to połączyć z tym?? http://img41.imageshack.us/img41/676/g94o.jpg
 

Edytowane przez abratek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ten wieloklin od strony silnika żadna nasadka od klucza Ci nie pasuje? Bo mi się wydaje ze jakąś być dopasował i wtedy zamiast tego cuda z Nubiry dajesz taki dedykowany łącznik kardana od kompletu kluczy a na drugiej stronie tą nasadkę 16mm

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Jaka najlepsza liczba obrotów na minutę dla mieszarki?

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio, gdzieś już niejednokrotnie na forum było i może mnie pamięć zawodzi ale chyba podobnie jak do maszynki, coś koło 70-80...

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem trochę po firmach i ten rodzaj wieloklinu jest niestandardowy.Od firmy imporujacej mieszałki dowiedziałem się że towar jest z chin i za chiny nie będzie pasowała tuleja produkowana w iso...

Zostaje dorobienie u frezera lub założenie koła pasowego fi18 wew czego bym nie chał bo myślę że takie rozwiązanie będzie dosyć uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałbym się z wałkiem do sklepu z narzędziami, coś musi spasować.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pracuje połącznie z kompletu kluczy łacznik kardana 1/2 cala i nasadka długa "17" wałek silnika sam zeszlifowałem na czworokąt tak aby wszedł na niego łacznik kardana 1/2 cala(rób to ostroznie bo niewiele trzeba zeszlifować. Jeżeli mieszarkę 22l  masz z Kępna to nasadka 6 kątna "17" długa na ten wieloklin pasuje. Silnik mam też z wyciągarki 550W i niestety przy dłuższym mieszaniu 10-12kg działa dość szybko zabezpieczenie termiczne, nie radzę go blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-250kg-900w-nowosc-i3636313812.html model.

Nie zamierzam nic szlifować chce zachować orginlne częsci bo być może kiedyś sie to przyda do innych żeczy.

Narazie zakupiłem komplet kluczy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że gdybyś to ustrojstwo z Nubiry miał odpowiedniej średnicy, a na wałek od mieszałki założył odpowiednio gruby kawałek gumy i ścisnął, to samo się połączenie utworzy.

Dodatkowo byłoby to jakieś sprzęgło bezpieczeństwa.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu wnioskuję , że wieloklin jest na silniku

jeżeli nie masz dostępu do dłutownicy to zrób tak

 

daj utoczyć tuleję o średnicy wewn. na średnicę zewn. wieloklinu o długości większej o 20mm od jego długości

i grubości ścianek 8-10mm (n.p. wałek ma fi 25 to tuleja ma fi zewn.41 - 45)

 

1) w połowie wysokości tulei - jeżeli potrafisz podzielić jej obwód na 6 to podzel i natrasuj punkty

2)jeżeli nie , to natrasuj również w połowie wysokości punkt idealnie w osi poprzecznej tulei

 

zmierz szerokość rowka na wieloklinie

 

ad1)jeżeli rowek ma 4mm to wierć natrasowane punkty 4 i gwintuj M5 jak 5mm to 5 gwintuj M6 wkręć śruby i dopasuj - końcówki śrub obrób z gwintu na głębokość rowka tak , aby pozostał tylko rdzeń śruby - one wejdą w wielokliny na wałku

 

ad2/1)nasadzasz tulej na wałek i wiercisz to razem na wylot 6 , skręcasz całość na przelot długą śrubą M6 z nakrętką - wiercenie nie zaszkodzi wałkowi jeżeli będziesz wiercił bliżej jego końca

 

ad2/2)przewierć tuleję na przelot w osi poprzecznej i postępuj tak jak w ad1) - słabsze , ale można zinterpretować jako "sprzęgło bezp" :facepalm:

 

to w kwesti zejścia mapędu z wieloklina - możesz tę tulej zrobić z kołnierzem n.p fi 80 -100 , wtedy można myśleć już o drugiej stronie zrobionej w podobny sposób.

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloklin jest na mieszałce, niestety zdjęcie to obrazujące zostało usunięte :question:

Doszły mi klucze, 16mm do świec(sześciokąt) pasuje idealnie na wałek w silniku i pewnie przyspawam go przegubu.

Natomiast 18mm też do świec (wielokąt) jest trochę za duży, dałem jednak rade wkładając tam klin w postaci kawałka gwoździa.

Oczywiście gwoźdź zastąpię normalnym klinem, jutro testy.... po spawaniu może wrzucę jakiś filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wieloklin jest na mieszałce, niestety zdjęcie to obrazujące zostało usunięte
 

To czemu ja je widzę ? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wałek z mieszałki widać jak na dłoni.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

były 4 są trzy..

Może wrzuciłeś zdjęcie, ale nie dodałeś do postu.  

Takie zdjęcie jest z automatu kasowane o 24:00.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-250kg-900w-nowosc-i3636313812.html model.

Nie zamierzam nic szlifować chce zachować orginlne częsci bo być może kiedyś sie to przyda do innych żeczy.

Narazie zakupiłem komplet kluczy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

PYT. 1

tak się zastanawiam ile ta wciągarka ma obrotów w ciągu minuty i czy ma obroty lewo, prawo?

PYT 2

W jaki sposób wkleja się teraz zdjęcia?

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z filmiku http://youtu.be/RNi83tbQfOg wziąłem stoper i zacząłem mierzyć obroty i czas. Wyszło mi że przez ok. 8 sek. wałek z łopatkami obrócił się ok. 3 razy [(1 min = 60 sek podzielić przez 8 sek daje 7,5 raza) czyli (7.5 razy 3 obroty to 22,5 obrotów na minutę)].

 

Moje pytanie to czy 22-23 obroty na minutę to niezamało a może ja coś pomieszałem i źle liczę? 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy 22-23 obroty na minutę to niezamało
może odrobinkę ale to i tak lepiej w tę stronę - po prostu trochę dłużej będzie się mieszało
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.