Skocz do zawartości

Wagi miligramowe


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

Andy nie wnerwiaj się bo wszystko zaczęło się od tego stwierdzenia że 1200zł to nie dużo zobacz ile ludzi tego stwierdzenia Tobie zazdrości.Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A tak na marginesie: klawiatura to chyba najgorszy środek komunikacji międzyludzkiej

Zgadzm się w 100% zwłaszcza po tym jak źle odebrałeś moją wypowiedź.

 

Ja naprawdę nie śmieje się z Ciebie tylko to tak fajnie zabrzmiało a jak jeszcze bardziej rozweselił mnie andrio że jest już nas dwu.

 

Wiem że są to dokładne wagi i wiem co chciałeś napisac ale 1200 zeta to dla mnie naprawdę kupe kasy.

 

Mirek

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarli u nas sklep z sieci LIDL kupiłem sobie wagę elektroniczną zakres ważenia 1g- 2kg i nie wstydzę się powiedzieć że zapłaciłem za nią 19.99 zł i bardzo dobrze waży, teraz mam dwie wagi do przypraw Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz Dziadku, nawet taki tani wyrób może być przydatny :wink: - a jednak... :cool:

- choć dla mnie LIDL to uosobienie szmelcu - tam nawet wódkę sprzedają podrabianą :devil:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witajcie,

No właśnie też doszedłem do wniosku że najwyższa pora zakupić wagę na której mogę odważyć gramowe ilości przypraw. Na allegro ofert jest multum od 10 zł do kilkuset złotych. Czy ktoś z Was dokonywał może ostatnio zakupu takiej wagi i może się podzielić opinią ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką za 10 złotych :D W ciągu 5 lat to moja druga taka waga bo pierwsza się zepsuła - droższej w związku z tym nie zamierzam kupować. :laugh:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja głupieje poniżej 4g :(

do przypraw nie za bardzo się nadaje, choć rozdzielczość ma niby 0,1g

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem takie cudo:

 

http://store.kgmedia.pl/product.php?id_product=897

 

Dokładność ważenia podają że 0,01g więc nawet jeśli nie grzeszy powtarzalnością pomiarów to bład powinien być na setnych częściach grama. A ponieważ zwykle przyprawy odważam w pojedynczych gramach a nie w setnych to nie powinno być problemu. 

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba , że dilujecie   :D

Wiesz jak robisz kilka wariantów wędliny w małych ilościach

w celu sprawdzenia receptury organoleptycznie to każdy miligram się liczy.  :)

 

Do innych precyzyjnych celów również pomocne.  ;)

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Nie to już jakiś absurd
A wiesz że do mięsa czasem daje się takie coś o wdzięcznej nazwie przyprawy? Czasami różnica 1 gr wagi to sporo.... 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie Wy ilości wedlin robicie że ważycie 0,1g

Przyprawy Kolego ważymy ,  bo jak dodaję sól "na oko" to boli . 

A żeby dodać przyprawy , to trzeba wiedzieć na jaką ilość mięsa . 

Alkohol możesz brać "do woli" , wtedy najwyżej Ci powiedzą - Ale żeś się wczoraj zważył  :facepalm:

Ps . Tusiak - podobnie myślimy i jednocześnie odpisujemy  :)

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam od ponad roku "wagę jubilerską" kupioną za grosze na alledrogo i jak na razie "daje radę"

Ja mam już druga taką samą i jestem zadowolona .

 

 

Nie to już jakiś absurd to jakie Wy ilości wedlin robicie że ważycie 0,1g???

Jak robisz np 5 kg kiełbasy i masz odmierzyć np pieprz albo gałkę to jakiej wagi używasz :rolleyes:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też używam takiej, a jak potrzeba wiekszą to mam z lidka taką do 5 kg

 

Ja tak jak Ty (i pewnie wiele innych osób) mam dwie wagi, które wzajemnie się uzupełniają

 

 

to już jakiś absurd to jakie Wy ilości wedlin robicie że ważycie 0,1g

juz Ci odpowiedzieli ... więc zażartuję - ja przyprawy i peklo szuflą do węgla dozuję :devil:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm o przyprawach to ja słyszałem i czasami też je dodaje powiem więcej - ważę ale z dokładnościa do 1g i nie mówcie mi że to taka duża różnica że do 5 kg dodamy o 0,01g więcej czy mniej soli czy pieprzu.I prosze policzcie zera ja nie pisze o 1g tylko 0,01g

A złośnicy wódeczki widereczkami też nie pije ... ;)  Ale do niby nic czyli 0.5l na dwóch nie siadam.

życie jest szkołą negocjacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.