Skocz do zawartości

Wędzonki


abratek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie prezentacja wędzonek wszelakich...

 

Spis treści

 

Szynka z nogą

Edytowane przez abratek
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pusto w tym moim kąciku ... i trzeba by coś zacząć wklejać :blush:

a ponieważ:...

A teraz mamy już 2 stycznia  :) i trzeba zacząć nowy sezon :tongue:

....to uwędziłem szyneczkę na imprezkę sobotnią :cool:

 

post-39746-0-26958500-1388684237_thumb.jpg

 

teraz się parzy :thumbsup:

 

cdn ...(?)

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomek o której ta impreza, żebym się nie spóźnił :D
a... nie wiem :laugh:  ale jutro się dowiem :tongue: - jestem w posiadaniu głównych "atrakcji" więc beze mnie byłoby  "sztywno".....można nawet stwierdzić że zbyt trzeźwo :rolleyes:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jestem w posiadaniu głównych "atrakcji" więc beze mnie byłoby "sztywno"..

 

 

  Co niektórzy mówią że jak mają pilota to mają władzę . :D      Udanej imprezy .

 

 

   Serdeczne pozdrowienia w Nowym Roku  . :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udanej imprezy życzę.

dziękuję ... mam nadzieję że będzie :)

 

 co do szynki jest to po troszku mały eksperymencik gdyż pierwszy raz zdarzyło mi się z przyczyn niezależnych dokonać "planowego" zamrożenia tak dużego półproduktu... mniejsze już tak robiłem jednak "z nogą" zawsze były "na świeżo"

 

szynka była peklowana przez 9 dni wraz z mięsem "Bożonarodzeniowym" i po ociekaniu w sobotę przed świętami została zawinięta szczelnie w folię spożywczą i powędrowała do zamrażarki.... tydzień później wyjęta i umieszczona w styropianowym pojemniku termicznym powolutku się rozmrażała zapewniając sobie temperaturę "chłodniczą"... jeszcze wczoraj wieczorem miała poniżej zera w środku, choć sonda przy wbijaniu nie natrafiła na lód.....

przez noc wisiała w pomieszczeniu o temp ok 10ºC a rano przed wędzeniem w 15ºC...

utrata "soku" (solanki ? ) podczas procesu rozmrażania i powtórnego ociekania to nie więcej niż 50ml....

Edytowane przez abratek
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po parzeniu....

 

post-39746-0-44462000-1388748291_thumb.jpg

 

- niestety paskudnie pękła :mellow:  - najprawdopodobniej było to wynikiem uszkodzenia zmiękczonej skóry podczas parzenia wkładanym hakiem... - świadczy o tym rozejście pęknięć od jednego miejsca

zazwyczaj kopytko parzę tylko troszkę a potem ujmuję wody tak aby sięgała nieco ponad staw kolanowy - tym razem parzyła się cały czas :blush:

 

Cóż.... na szczęście zawsze robię "opaskę" w tym miejscu :)  - przerywa wizualną "monotonię " i tuszuje nacięcie techniczne ;)... tym razem musi być troszkę szersza

 

post-39746-0-16313000-1388748293_thumb.jpg

 

i jeszcze kilka danych dla ciekawych :cool: :

parzenie bezpośrednio po wędzeniu,

włożona do wrzątku, po spadku temperatury, utrzymywanie na poziomie ok 78-79 stopni,

do temp wewnątrz 65ºC (troszku przysnąłem :blush: )

czas 5,5h

 

waga początkowa surowca (przed peklowaniem) 8,8kg

waga po wędzeniu 9,5kg

Waga po parzeniu 8,4kg

Edytowane przez abratek
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak lekarz pierwszej pomocy - nóżka obandażowana ;)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abratku nóżka wyszła Ci pięknie, nawet to pęknięcie dodaje jej swojskiego uroku.

Jeśli mogę grzeczne zapytać:

Co ma dać opaska ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szynka była peklowana przez 9 dni wraz z mięsem "Bożonarodzeniowym"

Czyli gdzieś od 10. grudnia?

Mogła się spokojnie peklować do nowego roku.

Często, a szczególnie na Boże Narodzenie, pekluję wędzonki 4 tygodnie.

Zakupy w listopadzie są tańsze.

Zapewniam Cię, że wędzonki nie mają "specyficznego zapachu/smaku, o którym pisałeś kiedyś tam, przy okazji rozważania "długiego czasu peklowania".

Szyneczka wyszła Ci piękna !!!

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ma dać opaska ?
ano efekt wizualny to raz (szczególnie tym razem).... a dwa jeśli nie jest na stojaku to można za ten "opatrunek" spokojnie łapać ręką przy krojeniu.... i czysto i higienicznie ;)

 

 

 

 

Czyli gdzieś od 10. grudnia? Mogła się spokojnie peklować do nowego roku.
dokładnie od 11... ale bałem się :blush:  - gdybym był pewny pogody , czyli warunków w miejscu peklowania to być może bym zaryzykował... a tak stanąłem na "rozdrożu"

 

 

 

 

Według mnie to jest wędliniarska przędza - trochę się Abratek ;) "nakręcił" :) .
oczywiście :)  a zajęło jakieś 5 minutek
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.