Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wędliny podrobowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

#21 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3331 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 02 lut 2014 - 09:52

Arku - robiłem "po Twojemu" i był zajebiaszczy , ten Twój ostatni jakiś skromny w wątrobę - nie żebym się czepiał , ale  :hmm:  :D

A ogólnie za całokształt  :clap:  :clap:  :clap:

#22 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 02 lut 2014 - 09:55

ten Twój ostatni jakiś skromny w wątrobę - nie żebym się czepiał , ale

Mówisz o tym dzisiejszym?.Jeśli tak to do tego salcesonu wątrobę się mieli  i to na sitku 2 mm więc ją za bardzo nie widać za to czuć w smaku.

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 02 lut 2014 - 09:55

#23 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3331 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 02 lut 2014 - 10:05

Mówisz o tym dzisiejszym?

Tak . Ja  też mielę surową ( skubana potrafi zakleić sito - nożyk ) bez parzenia i dopiero dodaję .

Jak wątroba parzona to  kolor i smak   ucieka do rosołu w którym przebywała , a taki "rosół" to go nie stosujemy w dalszej produkcji .

#24 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 02 lut 2014 - 10:34

Jak wątroba parzona to  kolor i smak

Widzę, że nauka nie idzie w las tylko w nas.Pamiętam jak do niedawna parzyłeś wątrobę do kaszanki co zresztą spotkało się z moja dezaprobatą.A teraz widzę przemianę na korzyść wyrobu :clap: .Ja do żadnego wyrobu podrobowego typu salceson, wątrobianka nie parzę wątroby bo mija się to z celem osiągnięcia odpowiedniego smaku. 

#25 filemonek

filemonek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 254 postów
  • MiejscowośćCiechanów

Napisano 05 lut 2014 - 08:25

Co tak długo ciebie nie było Arku, brakowało dobrych rad, a salcesonik jak zawsze ładniutki

#26 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 15 lut 2014 - 10:47

Trochę polskiego kawioru. :D

Załączony plik  DSC05039.jpg   124,28 KB   33 Ilość pobrań

#27 Baca

Baca

Weteran

• Użytkownicy
  • 1953 postów
  • MiejscowośćWałbrzych

Napisano 15 lut 2014 - 12:42

Trochę polskiego kawioru

Oj,że tak powiem popisowy ten "kawior"masarzom uczyć się u Ciebie :thumbsup:  :)  

#28 eli55

eli55

Weteran

• Użytkownicy
  • 2231 postów
  • Miejscowośćmonastir / wlochy

Napisano 15 lut 2014 - 12:53

Ale zes mi narobil smaku tym salcesonem , brawo , co jeden to lepszy :clap: :clap: :clap: :tongue:

#29 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8889 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 27 lut 2014 - 16:03

Ale zes mi narobil smaku tym salcesonem

Eluniu,

to jest kaszaneczka, tylko w różnego rodzaju jelitach. To najgrubsze to kątnica :D

Arkadiusza wyroby to pierwsza liga  :clap:

#30 filemonek

filemonek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 254 postów
  • MiejscowośćCiechanów

Napisano 13 mar 2014 - 08:06

Ostatnio robiłem salcesonik i troche tłuszcz się zebrał pod osłonką, czyżby za tłusta głowa wieprzowa była, powinienem nie dodawać tego tłustego mięsa (zmielone razem ze skórkami sitko 4?.

#31 KURP

KURP

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3187 postów

Napisano 13 mar 2014 - 08:28

Trochę polskiego kawioru. :D

attachicon.gifDSC05039.jpg

A ja jeśli można poprosiłbym przepis na kawior i na te ozorki prasowane. Jak będą w Twoim wątku to nie uciekną (już widzę że co nieco z niego wykorzystam).

#32 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 13 mar 2014 - 17:10

A ja jeśli można poprosiłbym przepis na kawior i na te ozorki prasowane

Każda kaszanka u mnie jest robiona pod surowiec jaki posiadam.Staram się ,żeby było 60% składników mięsnych a reszta to kasza ,rosół i krew.Krwi dodaje o połowę mniej niż jest w przepisie z 16-stki a resztę uzupełniam rosołem z gotowania mięsa i zwiększam ilość skórek w stosunku do przepisu z 16-stki bo u mnie preferują dość ścisłą kaszankę.

Ozorki robię zgodnie z przepisem ,który zamieścił kiedyś Dziadek.

http://wedlinydomowe...zorkowy-dziadka

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 13 mar 2014 - 17:14

#33 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 22 mar 2014 - 19:13

Prośba o poradę .Jaki jest powód powstawania galaretki w środku salcesonu ozorkowego?.Proszę jedynie o merytoryczną dyskusję i skupienie się na problemie a nie na osobie.Niemerytoryczne posty będą z miejsca usuwane lub zgłaszane do moderacji.Zapraszam do dyskusji. :)

Załączony plik  DSC05063.jpg   60,95 KB   18 Ilość pobrań

#34 Bagno

Bagno

Uzależniony od forum

• Technolog Wędzarniczej Braci
  • 4106 postów
  • MiejscowośćMazowieckie

Napisano 22 mar 2014 - 19:38

Prawdopodobnie pozostał pęcherz powietrza, który pozostawił przestrzeń pozwalającą zapełnić płynem.

#35 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 22 mar 2014 - 20:21

Prawdopodobnie pozostał pęcherz powietrza, który pozostawił przestrzeń pozwalającą zapełnić płynem.

Diagnoza do mnie przemawia tylko jak się tego pozbyć.Nadziewania nadziewarką salcesonu ozorkowego jeszcze nie próbowałem a chyba było by to najlepsze rozwiązanie.Masowanie jak widać też niewiele pomaga.O ile się orientuję ten problem nie występuje jedynie u mnie. 

#36 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5864 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 22 mar 2014 - 21:11

cytat ,, Stosunkowo duża zawartość przetłuszczonych bądź tłustych składników surowcowych , jak również biochemizm krzepnięcia krwi w czasie którego dochodzi do poważnego rozfrakcjonowania osocza ,stwarzają naturalne warunki do wytapiania się tłuszczu i powiększenia razem z osoczem i wyciekiem cieplnym zawartości płynnych składników salcesonów. Część tych płynnych składników gromadzi się w lepiszczu między poszczególnymi kawałkami składników surowcowych , pozostała część gromadzi się pod osłonką.''

W. Pezacki .-Technologiczne odchylenia jakości wyrobów mięsnych . Str.413

#37 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 22 mar 2014 - 21:30

Tej pozycji nie posiadam. :( Skórki odtłuszczone, podgardle jak na mój gust chude, ale następnym razem zmniejszę ilość podgardla i zobaczymy czy osiągnę pożądany efekt.

#38 morfeusz300

morfeusz300

Weteran

• Użytkownicy
  • 1530 postów

Napisano 22 mar 2014 - 21:42

Powiem tak jak dla mnie to te oczko galaretki dodaje super urokowi tego wyrobu!!!ale to moje skromne zdanie;))

#39 Bagno

Bagno

Uzależniony od forum

• Technolog Wędzarniczej Braci
  • 4106 postów
  • MiejscowośćMazowieckie

Napisano 22 mar 2014 - 21:47

W tej chwili przyszła mi taka myśl: mniejszy dodatek rosołu do składu, wówczas mniej galarety.

#40 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10883 postów

Napisano 23 mar 2014 - 09:44

mniejszy dodatek rosołu do składu, wówczas mniej galarety.

Mnie po poprzedniej produkcji też tak się wydawało, że farsz był za moc rozcieńczony i dlatego tu nie ma rosołu.Jedynie można zmniejszyć ilość krwi, ale jest jej i tak nie dużo bo 0,5 l na ponad  5 kg wkładu mięsnego.Można by całkowicie zrezygnować z krwi bo kolor zapewni wątroba, ale to już nie będzie ten smak. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych