Skocz do zawartości

Prowadzenie kącików - porady, uwagi, zasady


abratek

Rekomendowane odpowiedzi

Oddając Wam nową funkcjonalność pragniemy uczulić właścicieli kącików aby prowadzili je w sposób przemyślany, a z uprawnień edycyjnych korzystali rozsądnie i obiektywnie. W wypadku nadużycia uprawnień, administracja będzie zmuszona wyciągnąć konsekwencje.

Jeśli użytkownik nie będzie pewien skutków swoich działań powinien zgłosić się o poradę do administracji.

 

Organizację działów można prowadzić na przykładzie powstałych, pierwszych kącików,

 

Jak nazwa wskazuje są to kąciki kuchenne - dlatego jeśli chcemy opisać np jakieś urządzenie (maszynka, mieszarka wędzarnia), odpowiedni temat zakładamy w dziale do tego przeznaczonym np. Sprzęt , a w swoim kąciku tworzymy temat (np Moje urządzenia) i w nim umieszczamy tylko link do tematu (lub postu).., pozwoli nam to na utrzymanie właściwej struktury w działach

 

Jeśli chcemy zamieścić jakąś recepturę proponujemy umieścić ją w odpowiednim dziale na forum a w swoim kąciku dodać tylko link, dodatkowy opis ewentualnie zdjęcia.....

 

CDN

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie, własnie skupiam swoje wątki w kąciku i czy jest możliwość przeniesienia do siebie całych wątków? Przykładem jest np mój watek z napędem do nadziewarek. Teraz podałem link a tak bym wrzucił cały watek wraz z zawartością i byłoby po sprawie.... Kilka takich jeszcze bym znalazł np z moimi wędzarniami itp.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiaczku, właśnie chodzi o to aby działało to odwrotnie.... tzn np. opis budowy Twojej nadziewarki powinien być w odpowiednim dla niego dziale czyli w ogólnym dziale "Sprzęt", a w Twoim kąciku tylko linki...

Ma to na celu jak wspomniałem zachowanie struktury forum gdyż np nowy użytkownik zainteresowany powiedzmy nadziewarkami wchodzi do działu na forum i nic nie wie o istniejących tematach w kącikach...

 

tak więc łopatologicznie tłumacząc powinniśmy zrobić to tak:

w dziale głównym "Sprzęt" umieszczasz opis nadziewarki... następnie w swoim kąciku w temacie "tusiaczkowy sprzęt" dajesz link do działu głównego

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w sumie troszkę to jak na mój gust bez sensu bo pisząc w jakimś dziale muszę potem wrzucać goły link i z mojego kącika robi się  linkownia ale się dostosuję

Edytowane przez abratek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak na mój gust bez sensu
ma sens.... ktoś kto wchodzi na forum i zamierza np pozyskać informacje o nadziewarkach wchodzi w ogólny dział "Sprzęt" - to tam powinien znaleźć taki artykuł ,

w przeciwnym wypadku zrobi się straszny bajzel

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada dla wszystkich prowadzących kąciki...

- starajcie się tak organizować tematy aby była w nich przejrzystość....

jeśli np na każdy przepis przeznaczycie osobny temat szybko dojdzie do rozrośnięcia działu i zmniejszenia przejrzystości...

proponuję strukturę jaką zastosowano u Arkadiusza - dla wyjątkowo "zorganizowanych" można pokusić się o temat "Spis receptur" a w nim linki do poszczególnych przepisów

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odniosę się do wątku, który pojawił się w innym temacie:

 

Kolega Miro nadużył jednak swoich kompetencji i wykasował wartościową dyskusję z załączonymi materiałąmi źródłowymi, które obrazowały błędy merytoryczne pierwotnej wersji przepisu.


I bardzo dobrze zrobił! Poprawił nieścisłości i zostawił to co jest dla Zosi istotne. Przepisy dla Zosi nie są miejscem do prowadzenia dydaktyki i tasiemcowych dyskusji o błędach, pomyłkach, ortografii i stosunku do moderatorów. Mają być zwięzłe i proste. Dyskusję możemy sobie prowadzić w innych działach.

 


Niestety Maad, to co napisałeś jest zaprzeczeniem idei "Kącików kuchennych". To nie może być miejsce w którym pozostawiamy tylko posty typu: "och", "ach", a posty krytyczne, zwracające uwagę na błędy merytoryczne usuwamy!

Oczywiście właściciel kącika może tak zorganizować swój kącik, że w jednym temacie zamieszcza konkretny przepis, a w drugim prowadzona będzie dyskusja na jego temat- ma takie prawo, ma takie narzędzia moderatorskie. Ale nie można takich postów usuwać!

Właściciel kącika może moderować (usuwać) posty w zakresie przewidzianym regulaminem forum: łamiące prawo, obrażające innych... Kasowanie postów merytorycznych jest nadużyciem przyznanych uprawnień i tak jak już pisaliśmy wcześniej, w takich przypadkach będziemy zmuszeni do odbierania tych uprawnień.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vtec.

 

Jak postąpić przy moderowaniu jeśli poprawi się np. przepis, a posty odnoszą się do pierwotnej treści ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest lepsze rozwiązanie, tylko czy wtedy temat źródłowy zamknąć żeby nie można było w nim pisać ?

 

 

 

Oczywiście właściciel kącika może tak zorganizować swój kącik, że w jednym temacie zamieszcza konkretny przepis, a w drugim prowadzona będzie dyskusja na jego temat- ma takie prawo, ma takie narzędzia moderatorskie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat źródłowy zamknąć

Temat zamknij a zrób drugi do dyskusji,przypisany do każdego tematu głównego,potem uwagi z tematu dyskusyjnego ewntualnie ,jeżeli będą zasadne umieść w temacie głównym,tym sposobem będziesz miał porządek.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy dla Zosi są specyficzną kategorią - mają swoją własną ideę, inną od ogólnej idei kącików kuchennych.

Kostek - Twoja propozycja bardzo mi się podoba. W ten sposób i wilk syty i owca cała :)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadząc kącik nie chcę nikogo urazić przez usunięcie posta, nie chodzi mi też o same Ochy i Achy.

Usunąłem posty, także własne,  które po poprawie teksu odnosiły się do czego czego już nie ma w przepisie.

Moderowałem tak aby zachował się ciąg pytań i odpowiedzi.

 

Czytając poprawiony przepis, a później wpisy do "starego" przepisu  nie wiadomo o co chodzi autorowi postu, skoro niczego takiego tam nie ma.

 

Moderacja jak widać nie jest taka prosta.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.