Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Tusiaczkowy sprzęcior

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
331 odpowiedzi w tym temacie

#321 sobol

sobol

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 268 postów
  • MiejscowośćGdynia/Jarrow

Napisano 03 lut 2019 - 20:36

@tusiaczek. Takim nożem, na trzy razy trzeba polędwiczkę wieprzową ciąć? Ja bym oddał :P

#322 Angelos

Angelos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów
  • MiejscowośćSzydlowiec

Napisano 03 lut 2019 - 21:18

byle jaka osełka spierniczy sprzęt - popatrz na ceny ostrzałek porcelanowych . :facepalm:

Nigdzie nie napisałem, że na bylejakiej ma ostrzyć. Są japońskie kamienie i trochę tańsze zamienniki... Piszesz o ostrzałce porcelanowej, a każesz ostrzyć na fajansie. Kubki to z porcelany raczej nie są...

#323 Mirekr134a

Mirekr134a

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 947 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 03 lut 2019 - 22:43

byle jaka osełka spierniczy sprzęt - popatrz na ceny ostrzałek porcelanowych . :facepalm:

Nigdzie nie napisałem, że na bylejakiej ma ostrzyć. Są japońskie kamienie i trochę tańsze zamienniki... Piszesz o ostrzałce porcelanowej, a każesz ostrzyć na fajansie. Kubki to z porcelany raczej nie są...

Mam tego typu zamiennik ok. 6 x 20 cm w gumowej podstawie , dwuwarstwowy  jeden 400 drugi 1500 nasącza się wodą później polewa i głaszcze ..........głaszcze.

:D

#324 Angelos

Angelos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów
  • MiejscowośćSzydlowiec

Napisano 03 lut 2019 - 23:23

Mam tego typu zamiennik ok. 6 x 20 cm w gumowej podstawie , dwuwarstwowy jeden 400 drugi 1500 nasącza się wodą później polewa i głaszcze ..........głaszcze.
:D

Znaczy masz złą gradacje. Innych gradacji używa się do wyprowadzenia/naprawy ostrza, innych do ostrzenia początkowego, a jeszcze innych do wykańczania. Dobry zamiennik, aż tak bardzo nie odbiega od kamienia japońskiego (mam japońskie, ale zaczynałem na zamiennikach). No chyba, że kupisz kamień o dwóch gradacjach za 20 zł... Wtedy już lepiej do kamieniolomu po ładny piaskowiec iść.
Inna kwestia to utrzymanie kąta ostrzenia na powierzchni kubka, przy tej wielkości klindze. Nie będę przekonywał, ostrz na "porcelanowym" kubku. Są tacy co ostrza na szlifierce, a nawet na kątówce...

Użytkownik Angelos edytował ten post 03 lut 2019 - 23:24

#325 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5434 postów

Napisano 03 lut 2019 - 23:47

Tyle pisania na taki mały kozik...  :laugh: Panowie, czy Wy uważacie że ja, stary gadżeciaż nie mam co najmniej kilku ostrzałek czy innych kamieni...  :cool: Przyjdzie majcher to wtedy będę się martwił jak go wyostrzyć...  :rolleyes: Na razie oglądam filmy tego gentlemana i coraz bardziej mnie się podoba... :w00t:

#326 Angelos

Angelos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów
  • MiejscowośćSzydlowiec

Napisano 04 lut 2019 - 06:25

Tyle pisania na taki mały kozik... :laugh: Panowie, czy Wy uważacie że ja, stary gadżeciaż nie mam co najmniej kilku ostrzałek czy innych kamieni... :cool:

Przepraszam w imieniu swoim i Kolegi :cool:

#327 paszeko

paszeko

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 487 postów
  • Miejscowośćruda slaska

Napisano 04 lut 2019 - 12:37

nie mam fejsa :( ile taki tasak kosztuje?

#328 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5434 postów

Napisano 04 lut 2019 - 13:03

Nie musisz mieć fejsa, gościa znajdziesz na Youtube. A kozik to chyba coś koło 42 dolców był

#329 jacekw21

jacekw21

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 216 postów
  • MiejscowośćHajnówka

Napisano 15 lut 2019 - 22:18

następnie chemicznie wyczyszczona i wypolerowana.

Mam pytanie czym najlepiej i najbezpieczniej usunąć rdzę i drobne wżery z rolek które zamykają puszki ? 

#330 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4945 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 16 lut 2019 - 03:42

Drobnym papierem ściernym .

#331 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5434 postów

Napisano 16 lut 2019 - 08:42

Szkiełkowanie, papier ścierny, pasta polerska.... i dużo czasu  :)

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#332 jacekw21

jacekw21

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 216 postów
  • MiejscowośćHajnówka

Napisano 16 lut 2019 - 09:30

Dziękuję za odp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0