Skocz do zawartości

Coś z ryb Arkadiusza


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Też zrobiłem rolmopsy wg. Maxella, ale u mnie to bardziej moskaliki.Nie był bym sobą jakbym czegoś nie zmienił pod swój gust  :) .Dodałem dwa razy więcej cukru do końcowej zalewy i cebulę sparzyłem w końcowej zalewie coby tak nie chrupała.Degustacja za parę dni.

 

post-41296-0-77232200-1480854970_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Nie był bym sobą jakbym czegoś nie zmienił
Aż się prosi włożyć pasek marynowanej papryki czerwonej do środka :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aż się prosi włożyć pasek marynowanej papryki czerwonej do środka

 

Na razie prawie oryginał.Na wariacje przyjdzie jeszcze czas. :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem.Niestety mimo większej ilości cukru i mniejszej octu do zalewy końcowej nie moja bajka. :(

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty Arek "za łagodny jesteś"

Ja jeszcze dodaję octu kwaśne ma być kwaśne i zdecydowane ... nie lubimy nie jjemy to tak jakby być w ciąży ale tylko trochę ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe Roger moze podeslac ocet 24% :tongue:  :D dla mnie kwasnosc ich jest OK ,ale ja ogolnie nie przepadam za rolmopsami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatag, zrob w sosie yogurtowym z jablkiem cebula chrzanem i rodzynkami ,pyszne :D  

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na Wigilię będę testował świerze śledzie parzone

 

A ja nie będę ryzykował i zrobię po kaszubsku wg. Twojego przepisu :) .Co roku takie robię i cieszą się dużym powodzeniem.Przynajmniej nie są takie kwaśne jak te rolmopsy.  :thumbsup:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu , rolmopsy Maxella po 2 tygodniach w zalewie końcowej zdecydowanie złagodniały . Smaki się wyrównały i zjadłem wszystkie . W połączeniu ze słodkawą konfiturą z cebuli były pyszne . Jeszcze kiedyś powtórzę , ale z mniejszą ilością octu i większą ilością cukru . Zdecydowanie jestem słonolubny , a kwaśnego nie lubię .

Pozdrawiam Waldek .

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu , rolmopsy Maxella po 2 tygodniach w zalewie końcowej zdecydowanie złagodniały .

 

Pewnie zaczekają bo w tej chwili nie ma na nich amatora.Pewnie podam na wigilię bo mój zięć do wszystkiego leje ocet.Jemu pewnie będą smakować. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatag, zrob w sosie yogurtowym z jablkiem cebula chrzanem i rodzynkami ,pyszne :D  

Jakie proporcje?

Ja robiłam podobne ,ale bez rodzynek,tylko jabłka i cebula i trochę cukru . Mieszałam to ze śmietaną.

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 platy sledzia dalam 1 jablko starte na tarce jarzynowej ( mozna w kostke jak ktos woli ) mala cebulka, 2 lyzki sultanek sparzonych , lyzeczka chrzanu ( ja mam bardoz ostry chrzan bo dziko rosnacy ) wiec mozna dac 2, 150-200 ml yogurtu .cukier sol do smaku. wszystko razem wymieszalam i przekladalam warstwe mieszanki warstwa sledzi w sloiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję twojej wersji .Ja kiedyś robiłam takie wariacje ze śledziami ,ze do tych w śmietanie i jablku dodawałam ,a właściwie dekorowałam trochę kulkami granatu i płatkami migdałów.Już sama nie wiem ile wariantów przygotować na te święta ,ale co bym nie zrobiła to i tak śledzik w oleju króluje... :)

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sledzie w occie jemy dosc czesto bo sa tu bardzo popularne ,zdecydowanie bardziej slotkie niz w PL (zalewa 1 czesc octu/12%/ 2 czesci cukru i 3 czesci wody)natoiast takie w oliwie raczej tylko na jakies swieta jemy.

ja zrobilam wczoraj smazone filety sledzia baltyckiego w zalewie wlasnie takiej 123z czerwona cebula.filety panierowane w mace zytniej i bulce smazone na masle. Cos jak na tej fotce https://nordefors.files.wordpress.com/2011/07/inlagd-stekt-strc3b6mming.jpg

Ja zawsze robie jakies wariacje ..sa podstawowe ktrorych nie moze zabraknac no i co roku cos nowego .byly z orzeczhami i grzybami , w pomaranczach ..w przyprawei piernikowej ..rozniste  :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz słodkie smaki to spróbuj sledzie posypać cukrem trzcinowym [lub ksylitolem]pieprzem i pokrojona cebulką.Zalej je dobrym olejem -najlepiej nierafinowanym-ja użyłam słonecznikowego]Od jakości oleju będzie w dużej mierze zależał ich ostateczny smak.

Jezeli lubisz olej dyniowy to mozesz spróbować w wersji dyniowej -zalewę robimy -na ok 200ml oleju rzepakowego dodajemy ok 50 ml oleju dyniowego i ok 50 ml octu winnego +1ł cukru ,listek i ziele ang] Taka zalewa zalewamy śledziki z cebulką .

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu, przymierzam  do zrobienia paprykarza taki jak przedstawiasz na pierwszej stronie /jak smakuje tak jak wygląda to musi być super/ i zastanawiam się czy nie będzie błędem jeśli dorzucę do cebuli do zeszklenia odrobiny marchewki i pietruszki.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy nie będzie błędem jeśli dorzucę do cebuli do zeszklenia odrobiny marchewki i pietruszki.

 

O jak dawno nie robiłem.Błędem nie będzie, tym bardziej, że to będzie odrobina :D , ale ja najpierw zrobił bym w oryginale a później próbował wariacji, które zmienią nieco smak.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem swój pierwszy paprykarz, wyszedł smaczny jednak trochę rzadki. Wina pewnie jest po stronie mrożonej ryby /mintaj/, po rozmrożeniu z 1 kg zostało już tylko 750g i to jeszcze bardzo "wodnitego" . Ale nauka nie poszła w las, następnym razem kupię ponad kilogram i odsączę rybę.  :)

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem swój pierwszy paprykarz, wyszedł smaczny jednak trochę rzadki

 

Mrożony mintaj występuje z różną ilością glazury.Ten mój nie był taki mocno wodnisty.Jak Twój był bardzo wodnisty to trzeba było go trochę odcisnąć z tej wody po rozmrożeniu i wodę odlać.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Będzie się działo :)

post-41296-0-79614400-1527242290_thumb.jpg

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie się działo
 

Rewelacja! 

Co będziesz z nich robił?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.