Skocz do zawartości

Wariacje na temat ziemniaka


renesi

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaczane koszyczki

Przepis ze strony prześlij przepis

http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/ziemniaczane-koszyczki-ze-szpinakiem-i-lososiem-3

 

 

4 duże ziemniaki

4 łyżki tartego sera parmezan jest najlepszy

2 żółtka

2 pęczki szpinaku można użyć mrożony w listkach

100 g sera ricotta

2 ząbki czosnku

szczypta gałki muszkatołowej

ok. 100 g łososia wędzonego

 sól i pieprz do smaku

1 cebula

 

 

Ziemniaki potrzeć na grubej tarce odcisnąć nadmiar wody dodać tarty ser i żółtka  posolić popieprzyć Wszystko dokładnie wymieszać Wkładamy do foremek do muffin wysmarowanych tłuszczem i posypanych bułką tartą  formując koszyczki  pieczemy około 15 min w piekarniku nagrzanym do 200C Mają się zarumienić

Farsz

Robię taki sam jak na pierogi ze szpinakiem i ricottą

Cebulę podsmażam na maśle dodaję czosnek , pokrojony szpinak ser ricotta i chwilę podsmażam  doprawiam solą , pieprzem i gałką muszkatołową Szpinak i gałka muszkatołowa bardzo do siebie pasują

Można szpinak zastąpić pieczarkami

Upieczone koszyczki wypełniamy farszem z płata łososia robimy róże , dekorujemy listkami szpinaku bądź listkami pietruszki ze szczypiorku  , pora lub z łodyżek pietruszki robimy uchwyty post-46367-0-41754500-1384159730_thumb.jpg

Możemy serwować na zimno bądź na ciepło podgrzane w piekarniku lub mikrofali Podgrzany łosoś traci kolor Danie startowe bądź przystawka

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roladki z ziemniaków

 

By ziemniak nie był nudny

1 paczka wafli andruty

1 kg ziemniaków

40 dkg pieczarek

20dkg sera żółtego

3 łyżki masła

około pół szklanki mleka zależy od wilgotności ziemniaków

2 cebule

sól , pieprz

olej

jajko

bułka tarta

Ziemniaki ugotować odcedzić ,ubić z mlekiem masłem czyli robimy piure ziemniaczane

Pieczarki przesmażamy z cebulą Ser trzemy na tarce

Rozkładamy wafle Gorące ziemniaki rozsmarujemy na waflach (ziemniaki muszą być gorące by wafle nam zmiękły ) następna warstwa to pieczarki kolejna potarty ser żółty można dodać pokrojoną natkę pietruszki Kiedy wafle namiękną zwijamy w rulon zostawiamy na kilka minut Wystudzone roladki lepiej się kroją Kroimy po skosie panierujemy w jajku bułce następnie obsmażamy z każdej strony na dobrze rozgrzanym olejupost-46367-0-38124100-1384162135_thumb.jpg

Ziemniaczki są pyszne mogą być jako dodatek do mięsa lub jako samodzielne danie z surówką

post-46367-0-91596700-1384162281_thumb.jpg

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tylko mnie do sądu nie podaj za nadwagę :D Sąsiad mój chce to uczynić oczywiście w żartach mówi że zapach z mojej kuchni go prześladują w ogródku i przed domem

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jemu sie nie dziwie pewnie i tak jego czestujesz znajac polska goscinnosc :D

Mojej sasiadki corka jak byla w ciazy to raz zapukala do mnie i od drzwi powiedziala zebym jej nie odmowila, ale zapach ja do mnie sprowadzil .Smiechu pozniej bylo co niemiara z sasiadka, bo zamiast do niej do mnie na obiad weszla jej corka :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renesi przepis na te ''wafelkowe krokieciki '' kusi ... oj kusi :D

dodałabym jeszcze trochę natki pietruszki do środka .. bo bardzo ją lubię

czy te wafle nie smarujemy niczym na wierzchu? dla zrumienienia się

za ten przepis masz u mnie szóstkę :clap:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiadami go nie częstuję ale by go obłaskawić dostaje czasem wędlinki zawsze w tedy mówi ,,it is delicious ,,



Dodano: 11 listopad 2013 - 11:20

Aniu 27 i ja daję natkę pietruszki jak nie zapomnę Roladki smażymy na patelni tak jak schabowe

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam u ciebie wieczor  a u mnie niby poludnie a ja jeszcze bez sniadania! a tu takie same smakolyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.