Skocz do zawartości

Działkowe zadymianie u Adka


Adek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

żurek niczego sobie :thumbsup:

Kostek :D nie niczego sobie tylko smaczniasty bardzo :D Polecam Tobie do zrobienia, nawet jakbyś białej i jajka do tego nie miał, ważna jest wędzonka podsmażona z cebulką i czosnkiem no i dobry zakwasik :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek super wyroby a i żurek niczego sobie

 

 

Dziękuję Jacek a Twoja Krakowska reweeeeeeeelacja :tongue:  nie mogę tylko odżałować , że jej nie podpiekłem ale nie odpuszczę kiełbaska jest już na stałe w moim notesie :D . A żurek to tak jak pisze Zbójaszek niebo w gębie  już myślę o następnym na świeżutkich wędzonkach które w piątek będą :D

 

Nie sztuka chwalić się tylko tym co wyszło wstawiam fotkę nieszczęsnej szynkowej ( osłonka białkowa 100 mm ściągnięta )  . Tylko jest jeden problem kurcze ona miała być do bigosu a schodzi z lodówki masakrycznie szybko nie czekając na kapustę :D . Pizza , zapiekanki i na chlebek i znika w oczach :D wyglądu nie ma ale smakuje super ;) . Też jej nie odpuszczę podejdę do niej następnym razem :)

post-40628-0-06625800-1386624492_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam Tobie do zrobienia
Robię Wojtku systematycznie od wielu lat :)

Adek cieszę się że Ci smakuje,podpieczona i podsuszona będzie jeszcze lepsza.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być podpiekana ale Ksawery utrudnił :D . Na działce byłem samochodem to czytać na rozgrzewkę nie mogłem zresztą jak wędzę to nie czytam co innego po :devil: dlatego przemarzłem i zwijałem się do domu migusiem :) .

 

 

 

ważna jest wędzonka podsmażona z cebulką i czosnkiem no i dobry zakwasik

 

To prawda i ten chrzanik do smaku robi robotę :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dałbym 2 dkg na kg żeberek, dobrze natrzeć i do pojemnika.

Każdy dzień wymasować ręcznie mięsko w sokach które ewentualnie odda, moczyć dla odsolenia, nie ma potrzeby.

 Czy tak będzie dobrze? Zrobiłem mieszankę soli z saletrą (100 g soli i 3 g saletry) i natarłem tą mieszanką w żeberka, w ilości 20 g/kg, a następnie zapakowałem to próżniowo. Wędził będę we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mieszankę soli z saletrą (100 g soli i 3 g saletry) i natarłem tą mieszanką w żeberka, w ilości 20 g/kg, a następnie zapakowałem to próżniowo.

 

Zrobiłeś źle. Czemu peklujesz solą i saletrą a nie peklosolą?.Saletra potrzebuje dwóch dni na start  to peklowanie w tym wypadku będzie tylko jednodniowe. Peklosól startuje od razu.Jeśli już saletra i sól to do wyrobów długo dojrzewających.Po drugie saletry trzeba sześciokrotnie więcej niż nitrytu żeby zapeklować mięso.Co do dawki soli to zależy od progu słoności.

.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś źle. Czemu peklujesz solą i saletrą a nie peklosolą?.

No tak zrobiłem, bo nie miałem peklosoli. Te żeberka będą wędzone dopiero we wtorek, to jeszcze ponad pięć dni.

 

 

.Po drugie saletry trzeba sześciokrotnie więcej niż nitrytu żeby zapeklować mięso.

No zrobiłem taką mieszankę soli z saletrą jak mi sam pisałeś (3-4 g saletry na 100 g soli).

Na opakowaniu saletry było napisane, że daje się ją w ilości 0.4 g/kg miesa, to tutaj wyjdzie chyba więcej?

To co mam to rozpakować, umyć i dać peklosól, czy do wtorku się upeklują?

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem taką mieszankę soli z saletrą jak mi sam pisałeś (3-4 g saletry na 100 g soli).

 

Mieszanka jest dobra tylko tak jak napisałem potrzeba 2 dni na start i obecnie nie używa się saletry do takiego peklowania.Zostaw do wtorku się zapekluje. Na drugi raz używaj peklosoli.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ale nie miałem peklo, a miałem sól i saletrę. Nie chciało mi się jechać do sklepu po peklo to zrobiłem tak.

 

Jak możesz to to rozpakuj bo saletra potrzebuje tlenu do peklowania.Niech się peklują bez worka. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.