Skocz do zawartości

Nadziewarka 3 kg pionowa lub 4 kg pozioma- pomoc w wyborze


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadeszła pora na zakup nadziewarki. maksymalny limit 200 zł

Kiełbasę robię sporadycznie 3-4  razy w roku po ok 3-10 kg. Może robiłbym częściej ale napychanie maszynką to porażka wiec zdecydowałem się na zakup nadziewarki

Poczytałem trochę na forum i wiem, że są zdania podzielone. wiem że podstawą jest silikonowy tłok i odpowietrznik. Z odpowietrznikiem nie będzie problemu bo sobie dorobię. sposób jest opisany na forum lub wstawię zaworek kulowy 1/8".

 

W moim limicie znalazłem 2 nadziewarki: 3kg pionową oraz 4kg poziomą.

 

http://allegro.pl/nadziewarka-do-kielbas-3-kg-tlok-silikonowy-2190p-i3713367746.html

 

http://allegro.pl/nadziewarka-do-kielbasy-4kg-silikon-tlok-maszynka-i3714266277.html

 

na forum bardziej popularna jest nadziewarka 3kg z pierwszego linka

jednak osobiście skusiłbym się na nadziewarkę poziomą 4 kg

 

Używał ktoś tej 4kg ?

 

Co wybrać  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał poziomą poczytaj jakie kłopoty były z pionową tego typu . Farsz wychodził bokami a nie lejkiem,jak sie urwie mocowanie w poziomej tak jak pisu pisze to jakis pan Kazio si to spawnie i po sprawie. Ja zostaje przy poziomej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyspawaniem nie będzie problemu TIGiem się przylepi jakby co

 

@pis67

Nie było problemu z nadziewaniem ? farsz nie wychodził bokami tłoka? w miarę bez oporów korba chodziła ? i sumie najważniejsze pytanie czy to tandeta czy wystarczy mi do napchania kichy 20 kg mięsa rocznie ?

 

@ralf325

Problemy tzn chwianie się -słabe mocowanie do blatu ? o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadeszła pora na zakup nadziewarki. maksymalny limit 200 zł

Kiełbasę robię sporadycznie 3-4  razy w roku po ok 3-10 kg. 

 

może weź pod uwagę taką http://www.allegromat.pl/aukcja147077 jest z "jednego kawałka" i kolanko ma od spodu .

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy z jednego kawałka ?

czytałem że z kolankiem są nieco gorsze bo mięcho w nim zostaje. Źle czytałem ?

kolejna prawa to tłok

Zico podałeś linka w którym tłok jest z jakiegoś tworzywa ( teflon?) w innych nadziewarkach są tłoki z Ko pokrytych silikonem. Co jest lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tej za 149 zł będziesz miał problemy Po pierwszym użyciu wymaga naprawy. Mocowanie korby jest kiepskiej jakości. Nic nie potrafię powiedzieć na temat tej drugiej, ale oglądając zdjęcia można przyjąć, że to ten sam patent. Można to naprawić dodając tuleję w którą wejdzie pozioma część korbyMiędzy korbę a wejście do tłoka. ta nadziewarka za 149 zl nie ma uszzzczelnienia tłoka, co powoduje, że farsz górą ucieka.Ta droższa wydaje się, że jest w tym zakresie lepsza

lechdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechdon napisze tak . - niedowidzisz chłopie ( wystarczy zjechać na sam dół aukcji )  :D tłok  ma uszczelkę i jest wykonany jak w "hendi"  z ta różnicą , że nie ma odpowietrzenia , Co masz na myśli pisząc  "na tym samym patencie" .  Ten model jest wykonany z kawałka rury ze wspawanym dnem i w dno jest wspawane kolano więc tutaj rozszczelnienia być nie może , co do mocowania korby - no "kozak" to to nie jest , no ale cóż coś kosztem czegoś 

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnp dokładnie jest tak jak Zico napisał tuba jest jednym elementem pospawanym na stałe nic sie tam nie rozbiera , co zapobiega wyłażeniu farszu bokami. Jak wygląda mocowanie korby nie wiem. Z chwianiem sie  idzie o to ze nabijając kiełbaske bedzie sie kiwac (co bardzo *cenzura*..) ale mysle ze wystarczy ją zamocowac przy pomocy scisków stolarskich do stołu i bedzie ok. Jak chcesz wydac jak najmniej a używał bedziesz raz czasem to zobacz jeszcze tą http://allegro.pl/nadziewarka-maszynka-szpryca-kielbasy-tlok-x3rurki-i3649078148.html  pieniądze smieszne jedyne co to mocowanie do stołu trzeba poprawic. Przykrecic ją na stałe do kawałka deseczki a deseczke sciskami do stołu.Troche tłok przeouszcza farsz ale do przezycia ale jak Zico pisał cos za cos  ogólnie daje rade ja jak miałem taką to używałem jej dodatkowo jako szynkowara. Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie Zico nie bardzo zgodze bo takiej używałem i póki to było 10 lub 20 kg dwa razy do roku to ok dawała rade.A z tego co kolega pisze takiej własnie szuka poza tym jak nadziewa maszynką to i tak bedzie jak by sie do poloneza z malucha przesiadł :D Nie miałem złych intencji ale wypowiedziałem swoje zdanie na temat który znam bo go przerobiłem.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ralf325, problem jest taki że wszystko zależy od egzemplarza... ja kupiłem i "parę kilo" zrobiłem... a mimo to teraz leży jeszcze sprawna... ale czy bym polecał? - chyba się nie odważę....

 

kiedyś poproszony o wybór nadziewarki za małe pieniądze zaryzykowałem http://www.allegromat.pl/aukcja147093 - po pierwszym wspólnym nadziewaniu miałem moralnego kaca (koszmarna praca) ale potem okazało się że jakoś daje radę... podobno :mellow:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ci kolego doradza w temacie o którym ma pojęcie a wybór jest twój, ale jesli ta pionowa jest z jenego kawałka bez połączen to pomysl nad nią w pionowej łatwiej nabijac rzadkie farsze (kaszanka) popatrz jeszcze na you tubie są filmiki jak sie na tym robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wariant bez kolanka (posiadam go osobiście) można obejrzeć na fotkach. Jest o tyle lepszy według mnie, że nie posiada właśnie owego kolanka, w którym to pozostaje znaczniej więcej farszu po nadziewaniu. Natomiast co się tyczy uszczelnienienia dolnej częći tuby, to fakt. Jeżeli ktoś nie potrafi wykonać najprostszego usczelnienia przy pomocy tubki kleju do szyb samochodowych lub silikonu, to tak, ta z kolanem jest wtedy bardziej odpowiednia.

Ps. Po wielokrotnych uwagach kolegów aby pokazać jak owo uszczelnienie wygląda, zrobiłem to i proszę obejrzeć sobie moje fotki na których to właśnie przedstawiam.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sveride po co coś poprawiać jak można mieć już gotowe .A co do tego jak pisałeś fakt cała operacja nie jest skomplikowana. Dodatkowo napisze tak mam "hedika" oraz taka jak ty i u mnie ( dzieki Bogu i za pozwoleniem partii ) problem nieszczelności nie wystąpił od nowości z czego jestem szczęśliwy   :tongue:

Edytowane przez Zico

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Jestem posiadaczem nadziewarki poziomej- takiej jak w tym linku. Wypychanie farszu koło tłoka towarzyszy każdemu nadziewaniu, a najbardziej przy kabanosach. Z tego co mi sie wydaje to na starcie trzeba wymienić cała podstawe na jakąś grubą blachę, bo ta przy obciażeniu się wygina i środek blachy idzie w góre, robi sie szczelinka koło tłoka i... Po jakimś czasie zamknięcie przyspawane do rury się wygina i przy nadziewaniu robi sie PSTRYK! I nadziewarka otwarta. Edytowane przez Markerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nadziewarka jest 3 kg,jestem z niej zadowolona,szybko nadziewa sie nia jelita, niestety ma 2 minusy, slabe przykrecenie lejka i drugi ze 

silikonowy tlok po pierwszym uzyciu zaszedl krwia od kaszanki i nie moge tego usunac, dobrze by bylo gdyby takie tloki byly dostepne w sprzedazy osobne , nie wiem czy to ci pomoze w wyborze kupna, pozdrawiam.

 

 

post-60407-0-71771500-1385470132_thumb.jpg  nadziewarka stalowa , dosc ciezka (5kg)

 

post-60407-0-06801300-1385470190_thumb.jpg  zabrudzony tlok

 

post-60407-0-73051800-1385470243_thumb.jpg dno nadziewarki bardzo grube

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok po pierwszym uzyciu zaszedl krwia od kaszanki i nie moge tego usunac,

Jak będziesz miała przerwę w wyrobach to wrzuć tłok do wody z proszkiem enzymatycznym typu E i zapomnij o tłoku. No, może nie zupełnie. Codziennie nim pomerdaj troszeczkę w tym roztworze. Możesz do kąpieli wycisnąć dodatkowo sok ze świeżego ananasa.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tlok po pierwszym uzyciu zaszedl krwia od kaszanki i nie moge tego usunac,

Jak będziesz miała przerwę w wyrobach to wrzuć tłok do wody z proszkiem enzymatycznym typu E i zapomnij o tłoku. No, może nie zupełnie. Codziennie nim pomerdaj troszeczkę w tym roztworze. Możesz do kąpieli wycisnąć dodatkowo sok ze świeżego ananasa.

 

EAnna  dzieki za porade zrobie tak jak mowisz i mam nadzieje ze podziala,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam nadzieje ze podziala,

Sok z ananasa powinien być żywy, tzn. szczypiący w ustach. Taki sok zawiera enzymy, które podtrawiają białka. Jeżeli owoc ananasa jest napromieniowany w celach komercyjnych, to do proponowanego zastosowania się nie nadaje.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.