Skocz do zawartości

Nadziewarka 3 kg pionowa lub 4 kg pozioma- pomoc w wyborze


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Jam mam taką nadziewarke jak eli55. Jestem z niej zadowolony. Wykonałem nią już kilkanaście wyrobów i daje rade. Jest solidnie wykonana choć to pewnie chińczyk ( pisza że wykonana w Austrii?). Ma oczywiście pewien mankament w postaci braku odpowietrzenia lejka. Generuje to trochę problemów ale przy odrobinie sprawności i dobrych chęci bardzo przyjemnie sie nią pracuje.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wielokrotnie pisałem jak w cigu tzw. 5 minut, zrobić odpowietrznik do tej nadziewarki ze zwykłej śrubki z nakrętką, oraz jak zapobiec przy pomocy silikonu, ewentualnemu wypadanie uszczelki. Poza tym to świetny sprzęt w stosunku do swej ceny. To też oczywiście Chińczyk, tak jak "Hendi" i wszystkie tzw. "Hendowate". Nadziewarkę taką od dawna  polecam kolegom hobbystom, robiącym na potrzeby wlasne, rodziny czy znajomych, jako tani a za razem dobry sprzęt.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tlok po pierwszym uzyciu zaszedl krwia od kaszanki i nie moge tego usunac,

Jak będziesz miała przerwę w wyrobach to wrzuć tłok do wody z proszkiem enzymatycznym typu E i zapomnij o tłoku. No, może nie zupełnie. Codziennie nim pomerdaj troszeczkę w tym roztworze. Możesz do kąpieli wycisnąć dodatkowo sok ze świeżego ananasa.

 

Ten proszek e to chyba pomysł niezazbytnio dobry bo skoro krew sie dostała pod sylikonową powłoke i nie chce wyjsc to woda z proszkiem tez sie tam dostanie , i moze byc kuku- znaczy kiełbasa o smaku "E" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralf325  

A może spróbować innego sposobu? Ja bym odkręcił tłok od osi, pod silikon spróbował delikatnie wepchnąć wykałaczki (ostrożnie aby nie uszkodzić silikonu). Tak przygotowany tłok moczyłbym w łagodnym roztworze wodorotlenku sodu lub popularnego "kreta". Zasada dość dobrze usuwa związki organiczne. Po czyszczeniu - solidne płukanie w wodzie i powinno być dobrze.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Nadziewarki rodzimego producenta.
:D:facepalm:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Kolejny temat do bani nic z niego nie wynika i tak jest wszędzie.Ktoś zadaje pytanie i podaje link inny odpowiada że ta nadziewarka  z tego linku jest ok.Czytam temat po latach i nie mam pojęcia jaką nadziewarkę polecacie bo cały temat odnosi się do linka podanego przez pytającego.Tak trudno podać nazwę producenta i wszystko było by jasne dla szukających pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat do bani nic z niego nie wynika i tak jest wszędzie.Ktoś zadaje pytanie i podaje link inny odpowiada że ta nadziewarka  z tego linku jest ok.Czytam temat po latach i nie mam pojęcia jaką nadziewarkę polecacie bo cały temat odnosi się do linka podanego przez pytającego.Tak trudno podać nazwę producenta i wszystko było by jasne dla szukających pomocy.

Nie sądzę, że po latach byłoby jasne.

Sprzęt się zmienia zaś informacje handlowe tracą aktualność.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytam temat po latach i nie mam pojęcia jaką nadziewarkę polecacie bo cały temat odnosi się do linka podanego przez pytającego.Tak trudno podać nazwę producenta i wszystko było by jasne dla szukających pomocy.

I co się unosisz jak temat się skończył blisko 5 lat temu.

Proszę czytaj:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/712-wyb%C3%B3r-nadziewarki/

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Początkowo używałem nadziewarki poziomej, którą kupiłem kilka lat temu za sto kilkadziesiąt złotych. Nie była zbyt wygodna, bo aby napełnić cylinder trzeba było odkręcać wieczko i odpinać nadziewarkę od stołu. Podczas dokręcania wieczka trzeba było robić to bardzo uważnie, bo łatwo było "przekręcić" gwint.  Poza tym próżniowe mocowanie nie dawało rady. W tym roku kupiłem identyczną nadziewarkę pionową, jak widać wyżej na zdjęciach. Jest wygodniejsza jeśli chodzi o napełnianie i solidniej wykonana, ale nie bez wad. Pierwsza, to wypadająca z obudowy maszynki końcówka do kiełbaśnic co sygnalizuje eli55. Problem ten udało mi się rozwiązać w ten sposób, że w kołnierzu w którym montuje się końcówkę do kiełbaśnic nawierciłem dziurkę, następnie nagwintowałem i wkręciłem w ten otwór śrubkę. Po zamontowaniu kiełbaśnicy i dokręceniu śrubki powoduje ona unieruchomienie końcówki. Druga niedogodność to stożkowaty kształt dołu cylinda sprawiający, że po dokręceniu płaskiego tłoka do oporu w stożku i w końcówce pozostaje dość dużo farszu. Ten problem rozwiązałem połowicznie poprzez umieszczenie pod tłokiem zwiniętych torebek nylonowych, które podczas dokręcania tłoka częściowo dopasowują się do dna maszynki, powodując o wiele skuteczniejsze wypchnięcie farszu z nadziewarki. W komplecie jest drugi tłok. Cena z przesyłką 145 zł.

BTW, czytałem, że użytkownicy nadziewarki tego typu mieli problem z tłokiem, który przepuszczał farsz bokami. U mnie ten problem nie występuje.

 

 

546cc2f17c14.jpg
 

 

 

89466be51209.jpg

Edytowane przez Belizariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.