Skocz do zawartości

Centrum eksperyment


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj zamieszczał będę moje eksperymenta kulinarne wszelakie...

 

Na pierwszy ogień idzie eksperyment pt. "Drugie życie mielonki..."

Jakiś czas temu zrobiłem sobie mieloneczkę https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8692-tusiaczkowe-wyroby/?p=310949  , troszkę sporo mi jej wyszło więc na kanapkach się już leciutko znudziła.

A że dzisiaj nie za bardzo chciało mi się kombinować z obiadem i w pamięci miałem kotlety z mortadeli w wykonaniu mojej Martadeli to postanowiłem zrobić mielonkowe kotlety. Mielonka pokrojona w ca 1 cm plastry, jajko plus przyprawy, bułka tarta i na patelnię.

Wynik wyszedł rewelacyjny.....

post-44979-0-77326900-1385119010_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tutaj zamieszczał będę moje eksperymenta kulinarne wszelakie...


Wynik wyszedł rewelacyjny.....

 

Zwłaszcza na złoty kolor podsmażona panierka. :thumbsup:

Ale jako pomysł świetne. :tongue::clap:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwłaszcza na złoty kolor podsmażona panierka.
No zmieniliśmy ostatnio płytę na indukcję i jakoś nie posiadłem jeszcze umiejętności złocistego smażenia...  Chyba na jakiś kurs bym musiał  :facepalm:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak jakoś mnie naszło na kolejny eksperyment...

Nie wiem czy Wy też tak macie że nawet jak jakiś wyrób wyjdzie extra super i w ogóle czad to czuję jakiś niedosyt i uważam że np przyprawiam gorzej niż inni  :cool:  Postanowiłem więc troszkę pokombinować z przyprawieniem kiełbasy "do ręki" i powstała całkiem nowa kiełbacha o nazwie "Magiczna". A magiczna dlatego że do przyprawiania użyłem Maggi. Wiem wiem , niektórzy puryści zaraz mnie za ową "chemia" i zło wszelakie w niej zawarte zrównają z ziemią ale co tam, lubię więc robię  :)

Farsz generalnie jak na moją Pobiedziską Light czyli mięso gulaszowe z dodatkiem szynki. Szynka na szarpaku, gulaszowe na sitku 6. Dodałem gorczycę, pieprz, czosnek suszony i Maggi do smaku. "Surowizna" jak na razie petarda. Zobaczymy jak wyjdzie wieczorkiem po uwędzeniu i sparzeniu  :rolleyes:

 

post-44979-0-49774400-1416566192_thumb.jpg


Z racji użycia Maggi peklowałem dawką 16 g/kg przez 48 godzin.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwłaszcza na złoty kolor podsmażona panierka.
No zmieniliśmy ostatnio płytę na indukcję i jakoś nie posiadłem jeszcze umiejętności złocistego smażenia...  Chyba na jakiś kurs bym musiał  :facepalm:

 

 

Hahaha... Przypalone potrawy na początku używania płyty indukcyjnej to chyba standard :D .  Ale szybko nabiera się wprawy, teraz już nie widzę innej płyty u siebie jak indukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz już nie widzę innej płyty u siebie jak indukcja.
Człowiek się jednak szybko przyzwyczaja do dobrego  :)  I umiem już smażyć na złocisto...  :cool:  

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem wiem , niektórzy puryści zaraz mnie za ową "chemia" i zło wszelakie w niej zawarte zrównają z ziemią

Nie jestem purystą /mam na to świadków :D /ale nawet do tatara od jakiegoś czasu maggi nie używam :D .Andrzej Bagno otworzył mi oczy na ten specyfik  :cry:  .Może ciemny sos sojowy by mógł zastąpić maggi ?.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze że ja mam te oczy jeszcze zamknięte  :laugh:  Pepsi też shit a jednak lubię. No co zrobię że lubię i już...  :facepalm:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet do tatara od jakiegoś czasu maggi nie używam .Andrzej Bagno otworzył mi oczy na ten specyfik 

Jakieś szczegóły dla maggiżłopa ???

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze że ja mam te oczy jeszcze zamknięte  :laugh:  Pepsi też shit a jednak lubię. No co zrobię że lubię i już...  :facepalm:

 

 

ale nawet do tatara od jakiegoś czasu maggi nie używam .Andrzej Bagno otworzył mi oczy na ten specyfik 

Jakieś szczegóły dla maggiżłopa ???

 

Witam w klubie dekadencji, Panowie o co powiecie na taki zestaw do galaretki- zimnych nóżek , Maggi lub Jasny sos sojowy zmieszany z octem , w rozsądnych proporcjach .

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zamieszczam w Centrum Eksperyment choć sprawa już opatentowana i wpisana na stałe w menu...

Jakiś czas temu gościł u nas pewien leciwy bardzo Pan (stary Gdańszczanin na emigracji...)

Sprzedał nam on bardzo ciekawy przepis na mega szybkie i dobre ogóraski.

Otóż bierzemy:

1 kg ogórków gruntowych obrać i pokroić w ćwiartki

3 łyżeczki cukru

2 łyżeczki soli

2 łyżeczki gorczycy

2 cebule (w cieniutkie talarki)

6 łyżek octu

 

Całość wrzucamy do szczelnego pojemnika i energicznie potrząsamy. Potem do lodówki i tak co kilka godzin powtarzamy to potrząsanie. Ogórki zrobione rano wieczorkiem nadają się spokojnie do konsumpcji  :) Bardzo smaczne, chrupiące mniammmm...

Tutaj smętna resztka z wczorajszych...

 

post-44979-0-19155500-1433416744_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jako że muszę zwolnić troszkę miejsca w zamrażarkach zrobiłem mały remanent i postanowiłem zrobić coś w rodzaju kiełbasy "na pałę" czyli pomysł z pały a i w rączkę bez chlebka ma pasować w sam raz :) Coś na kształt Pobiedziskiej AndrzejKa tylko z lekką nutką dekadencji (po naszemu z czymś na kształt klasyfikacji :tongue: )

Mam 3,5 kg dwójki ale jakaś taka chuda była więc dołożyłem 1,3 kg podgardla. Przydało by się coś do sklejenia a że nie bardzo chciało mi się dygać do sklepu to wyjąłem jedną paczuszkę policzków wołowych (kleju mają więcej jak Butapren :laugh: ), tak coś koło 1 kg.

Dwójkę zmielę na sitku 13, podgardle na 8 a wołowinka dwukrotnie na 2 plus kutrowanie w Thermomixie.

Się teraz pekluje a w piątek zobaczymy co z tego wyjdzie   :)

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na winie tylko na sterydach...  :laugh:  Jak ostatnio zrobiłem na próbę cygańską i śląską to tak szybko znikała ze mało co folii z woreczków nie pożarli  :tongue:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 3,5 kg dwójki ale jakaś taka chuda była więc dołożyłem 1,3 kg podgardla. Przydało by się coś do sklejenia a że nie bardzo chciało mi się dygać do sklepu to wyjąłem jedną paczuszkę policzków wołowych (kleju mają więcej jak Butapren ), tak coś koło 1 kg.

 

Te policzki to bym zostawił sobie na obiad bo inaczej kiełbasa o tym składzie i proporcjach wyjdzie jak pała szturmowa u zomowca. :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ostatnio zrobiłem na próbę cygańską i śląską to tak szybko znikała ze mało co folii z woreczków nie pożarli 
 

 Ty rodzine glodzisz i jak im dasz odrobine, to i plastyk myla z kielbasa  :tongue:  ;)  :laugh:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te policzki to bym zostawił sobie na obiad bo inaczej kiełbasa o tym składzie i proporcjach wyjdzie jak pała szturmowa u zomowca.
Eeee nie będzie tak źle... Ostatnio robiłem podobną Z jedynki, dwójki i wołowiny i była w sam raz. Po zastąpieniu jedynki podgardlem raczej pała nie będzie... groziła  :rolleyes: 

 

 

Ty rodzine glodzisz i jak im dasz odrobine, to i plastyk myla z kielbasa     
Heh coś w tym jest, te próbne praktycznie porozdawałem beta testerom :) 

 

 

Gdzieś można zobaczyć recepturę?
Nie. Nauczony doświadczeniem receptur "sterydowych" nie będę podawał. Nie chcę wzbudzać kolejnych dyskusji.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś można zobaczyć recepturę?
Nie. Nauczony doświadczeniem receptur "sterydowych" nie będę podawał. Nie chcę wzbudzać kolejnych dyskusji.

Skoro nazwa pochodzi od użytej gotowej mieszanki to może i słusznie.  :thumbsup:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.