Skocz do zawartości

Z wedzarni Eli55


eli55

Rekomendowane odpowiedzi

Ten tydzien to byl dla mnie bardzo pracowity,w szynkowarze zrobilam szynke drobiowa, mialam troche wiecej miesa niz w przepisie i wyszla mi troszke za sucha ,w smaku dobra ale ja wole troszke wiecej wilgotna

 

Kupilam schab , zeberka i male poledwiczki( nie zawsze znajde to co bym chciala) ,zapeklowalam przez14 dni( wole peklowanie tygodniowe) , obmylam z solanki i wlozylam na caly dzien do lodowki i juz wiecej tak nie zrobie( na zdjeciach bedzie widac dlaczego) moze ktos mi wyjasni dlaczego te zolte plamy,  wieczorem schab zasznurowalam ,  poledwiczki wcisnelam w siatke i powiesilam na cala noc. Rano wedzenie , zapeklowalam tez udka kurczaka, sparzylam , obsuszylam i uwedzilam razem  , udka sa pyszne zrobilam z przepisu  swiadzia . Bardzo sie ciesze ze  trafilam na   strone  WB bo jest tu duzo takich jak co lubia  robic takie pyszne jedzonk, jeszcze raz serdecznie wszystkim dziekuje i pozdrawiamEla.

 

post-60407-0-57037500-1386345230_thumb.jpg

post-60407-0-28070100-1386345933_thumb.jpg

post-60407-0-59722300-1386345975_thumb.jpg

post-60407-0-88535300-1386346026_thumb.jpg

post-60407-0-54941200-1386346071_thumb.jpg

post-60407-0-66167100-1386346123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Elu ... widzę że zaczynasz nadrabiać... :clap:

Szynka drobiowa wygląda smakowicie :)

Co do żółtych plam na wędzonkach to raczej przyczyna nie leży z powodu tego że trzymałaś całą noc w lodówce... :hmm:

Nie potrafię ocenić przyczynę... ale są tu lepsi fachowcy ode mnie . :)

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli  :clap:  a ja i tak zazdroszcze Tobie wedzarni. moja jest tak malenka, ciagle obiecuje sobie zrobic nowa i ciagle odsuwam to na pozniej. 

 A teraz juz wrocil do ciebie smak polskich wedlin  :clap:  jeszcze raz :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje , takmi tutaj zawsze brakowlo naszych wedlin , teraz juz potrafie sobie zrobic sama , duzo lepsze niz te ze sklepu,bo przynajmnie wiem co w nich jest,, a co do wedzarni to mogla by byc troche wyzsza , jestem bardzo zadowolona bo jak narazie to sie dobrze sprawuje, powoli i ty zrobisz wieksza , musisz w koncu sie zdecydowac i zrobic wieksza , pozdrawiam,Ela. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moze ktos mi wyjasni dlaczego te zolte plamy,

O które konkretnie plamy Ci chodzi?

Na żółto wędzi się tłuszcz. Widać to na boczkach..

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elii a może moczyłaś mięsko nie w wodzie z peklosolą a w złotosolą ?? i stąd te złote odcienie :tongue:

Ciesz się i raduj z doskonałych własnych wędlin i powielaj

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zapasy w zamrazalce sie skonczyly  ;)  , na dworze jeszcze goraco to zrobilam troche wyrobow w szynkowarze i w oslonce poliamidowej ,

na wedzenie musze jeszcze troche poczekac, zrobilam 4 rodzaje , ale najbardziej mi odpowiada drobiowa ,post-60407-0-43341800-1506536155_thumb.jpg .ale jak widac w przekroju to nadal nie umiem wlozyc miesa tak  zeby nie bylo dziurek :facepalm: ,

dobrze ze chociaz w smaku wyrownalam , tak ze jest co wlozyc na swiezy chlebek i miec pyszna kanapke :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

 

 

az mi sie nie chce wierzyc ze jest taka pyszna w smaku ladnie sie kroi i jest mieciutka jak maselko 
 

 

:thumbsup:  :clap:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.