Skocz do zawartości

Peklowanie w bardzow wysokim ciśnieniu


dżemik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie coś na temat lub czy macie doświadczenie (tabela zasolenia - czasu) w temacie peklowania w wysokim ciśnieniu rzędu 5 - 6 MPa, czyli mięso wkładamy do syfonu, zalewamy solanką i traktujemy jak niegdyś wodę sodową z naboju CO2. Rozumiem że ciśnienie w przyśpieszony sposób wtłacza solankę w strukturę mięsa. Natomiast nurtują mnie takie pytania:

-co się dzieje w mięsie po zmniejszeniu ciśnienia do atmosferycznego

-czy atmosfera CO2 może wywołać rozwój zupełnie innych bakterii

-czy istnieją (względnie) ogólnie dostępne zbiorniki na tego typu procesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerujcie się tymi programami. Poza tym, marynowanie, to nie peklowanie. Z tego co wiem, robiono takie próby, ale nie metoda ta nie zdała egzaminu. Na razie ciśnieniowo utrzymuje się tylko atmosferę gazów obojętnych w opakowaniach ze specjalnej folii.

Peklowanie ciśnieniowe zaś, stosuje się podczas nastrzyku mięsa aparatami wieloigłowymi, lub zwykłą strzykawka lekarską. ;) 

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła dla komfortu 14litrów  i  1,2 kg peklosoli. Jednorazowy nastrzyk . Peklowanie ok 10dni.

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan30, myślę ,że jednorazowy nastrzyk w środku peklowanego kawałka mięsa zapewni równomierne zapeklowanie  a stężenie solanki ,które zaproponowałam jest właściwie takie jak Twoje.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiecie coś na temat lub czy macie doświadczenie (tabela zasolenia - czasu) w temacie peklowania w wysokim ciśnieniu rzędu 5 - 6 MPa, czyli mięso wkładamy do syfonu, zalewamy solanką i traktujemy jak niegdyś wodę sodową z naboju CO2. Rozumiem że ciśnienie w przyśpieszony sposób wtłacza solankę w strukturę mięsa.
Nie wiem. Raczej metoda nie przyniosła efektów, gdyż powszechnie stosuje się metodę podciśnieniową, która przyniosła wymierne efekty przemysłu mięsnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dżemik

Peklowanie przy pomocy obniżonego ciśnienia wiąże się ze zwiększeniem wydajności gotowego wyrobu. Zastosowanie dodatków funkcjonalnych do wyrobów mięsnych w połączeniu z podciśnieniem daje zwiększenie wydajności.

Dodatkowo dochodzą względy bezpieczeństwa pracy: zbiornik ciśnieniowy kontra zbiornik w 90 % próznią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagno ,

Czy peklowanie w obnizonym cisnieniu , powoduje , ze skraca sie czas peklowania i nie trzeba robic nastrzyku ? , czy wtedy nalezy przewidziec  ilosci wody takie jak w tabeli peklowania ( o,4 litra / 1 kg miesa ), czy moze ilosc marynaty niema znaczenia . Pozdrawiam 

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy peklowanie w obnizonym cisnieniu , powoduje , ze skraca sie czas peklowania i nie trzeba robic nastrzyku ?
  Metoda peklowania  w próżni jest połączona z tzw. uplastycznianiem mięsa(masowaniem). Czas peklowania skraca się ale należy wykonać nastrzyk solanki o ściśle określonym stężeniu i wielkości nastrzyku. Czas peklowania z masowaniem jest uzależniony od jakości wyrobu, który zamierzamy wykonać. Po uplastycznieniu mięsa nie stosujemy dodatkowego peklowania mokrego, wielkości soli (peklosoli) i wody zostały dodane przy nastrzykiwaniu mięsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Czy peklowanie w obnizonym cisnieniu , powoduje , ze skraca sie czas peklowania i nie trzeba robic nastrzyku ?
  Metoda peklowania  w próżni jest połączona z tzw. uplastycznianiem mięsa(masowaniem). Czas peklowania skraca się ale należy wykonać nastrzyk solanki o ściśle określonym stężeniu i wielkości nastrzyku. Czas peklowania z masowaniem jest uzależniony od jakości wyrobu, który zamierzamy wykonać. Po uplastycznieniu mięsa nie stosujemy dodatkowego peklowania mokrego, wielkości soli (peklosoli) i wody zostały dodane przy nastrzykiwaniu mięsa.

 

Stosuje się peklowanie bez nastrzykiwania z zastosowaniem masownicy.

Spotkałem się z zakładami które tak robią asortymenty tz. na szaro i podobnie fajnie to wychodzi.

Ja jeszcze tego nie próbowałem ;)

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.