Skocz do zawartości

Kuchenne eksperymenty


Michał Koperski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowy Rok.

Żeby nie było, że nic nie robię. Chwilowo wędzenie musi poczekać no to w ostatni dzień roku postanowiłem swoich sił w kuchni.

Niektórzy mówią na to Galantyna inni Kurczak faszerowany. Jak zwał tak zwał.

Składniki:

kurczak 1,5 kg

filet drobiowy 1 szt

wątróbka 300 gr

pieczarki 300 gr

jajo 1 szt

pęczek zielonej pietruszki

cebula 1 szt

sól 18 gr/kg

pieprz 4 gr

majeranek 5 gr

gałka muszkatałowa - szczypta :)

papryka słodka

 

Z kurczaka należy zdjąć skórę. Delikatnie żeby nie uszkodzić. Nie odcinać szyi. Wytrybować kurczaka. Kości do zamrażarki - na zupkę. Wątróbkę moczyć w zimnej wodzie przez godzinę i parzyć około 15 min w wodzie w temp 80 stC. Jeszcze ciepłą przepuścić przez maszynkę - oczka do wyboru. Ja dałem 4 mm, to samo z mięsem z kurczaka wraz z kupionym filetem, cebulą i podduszonymi pieczarkami. Całość dobrze wyrobić na masę, przyprawić, dodać pietruszkę i jajko. Dobrze wymieszać i napełnić zdjętą skórę. Tam gdzie były nóżki, skrzydła ja wstawiłem kawałki kości z uda i odcięte skrzydełka. Tam gdzie była szyja zawiązałem dratwą a od kupra zszyłem igłą i dratwą. Oprószyłem papryką słodką i do piekarnika na około 1 godzinę pod przykryciem w tem 180 stC. Ostatnie 10 min zdjałem pokrywkę żeby sie zarumienił. Podczas pieczenia kilka razy uzupełniłem wodę. 

Dla mnie bardzo smaczne. Może być na ciepło lub na zimno. Rodzinka prawie wszystko spałaszowała.

Poniżej kilka fotek.

 

post-55186-0-77710200-1388588621_thumb.jpg

post-55186-0-88362100-1388588629_thumb.jpg

post-55186-0-44108600-1388588638_thumb.jpg

post-55186-0-62386500-1388588652_thumb.jpg

post-55186-0-52110300-1388588664_thumb.jpg

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dzięki. Fotograf ze mnie kiepski w rzeczywistości kurak bardziej zarumieniony :)

Moja żonka mówiła że kiedyś jadła coś podobnego i było hmm jakby to powiedzieć bardziej smarowne. Tzn nie tak twarde jak moje. Szukam słów. Mój wyrób jest miekki ale taki trochę zbity. 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo apetyczny kurczak :tongue::clap: :clap: :clap:

Nie robi błędów ten co nic nie robi :cool:

Michale, jeśli moge Tobie doradzić,to spróbuj następnym razem dodać do farszu, na taką ilość 1 bułkę namoczoną choćby w samej wodzie i odciśniętą.

Farsz jest proporcjonalnie dobry do składników które podałeś, zabrakło w nim chyba bułeczki. Będzie wtedy mniej zbity a bardziej puszysty. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 listeczek maggi
gdzie można kupić Maggi w listkach? ;)  szczerze mówiąc nigdy  nie słyszałem......

a tak w ogóle to może odpuścić Maggi a zamiast tego dać listeczek Lubczyku ;):thumbsup:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ja do masy dodaję jeszcze 100ml wiśniówki, właściwie się nie marnuje , bo też idzie w szyję!!!

Pozdrawiam w tym Nowym Roczku

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pamiętam że zawsze na lubczyk mówiono magii :D :D
jak mnie znasz Andrzeju to wiesz że pytanie należało do przekornych..... ;) - jak wiadomo Maggi to nazwa własna produktu - przyprawy w płynie i zaeazem nazwisko jej wtórcy....

 

Ja niestety należałem do "smakoszy" tego specyfiku :blush:  tak więc lubczyk ze względu na swój smak  moim wybawcą jest :)

dlatego nie godzę się określać tej wspaniałej rośliny plugawym porównaniem z "chemiczną Maggi" :tongue::D

 

 

 

W Poznaniu na ryneczku są w sprzedaży w donicce
a u mnie w okolicy deficyt jakiś :mellow: - ale od wiosny zadbam w własną uprawę
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubczyk, a właściwie jego korzenie
i co z tego??? lubczyk to roślina  a Maggi to przyprawa a zarazem marka produktu (a i pewnie obecnie mało ma wspólnego z naturalnymi składnikami.....)

 

ja doskonale zdaję sobie sprawę że tak potocznie się mawia ?( i to nie tylko w poznańskim) ale czy mam temu klaskać jak głupia małpa? :mad:

- ostatnio za dużo jest klakierstwa a za mało rzeczywistości....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zamiast pietruszki dodam lubczyk. Tylko jak na mój gust jest on bardziej intensywny niż zielona pietruszka i chyba należy go dać ciut mniej.

nie dawaj "zamiast" a jako dodatek.... pietrucha ma swój smak a lubczyk swój....

jeśli się obawiasz to możesz co najwyżej nieco zmniejszyć ilość

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubczyk, a właściwie jego korzenie są podstawowym surowcem do wyrobu Maggi.

 

W latach 80-tych odwiedziłem zakład "Amino" , w którym jak wiadomo produkowano specyfik o nazwie "Maggi"   - mogę zapewnić, że nikt tam nawet nie słyszał o ... :cry: ...  korzeniach lubczyku - widziałem cykl produkcyjny i .......   od tamtej pory nie używam  tej  "Przyprawy w płynie"  :cool:

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tamtej pory nie używam  tej  "Przyprawy w płynie" 

 

I z takim stwierdzeniem Wirusa nie wypada się nie zgodzić, idąc jednak dalej tym tokiem rozumowania, należałoby jeszcze koniecznie dodać do tego wszelkie wyroby szeroko pojętego tzw. "Przemysłu Monopolowego". Osobiście od wielu lat taką właśnie zasadę  stosuję i "Przyprawiam się o wesołość" tylko i wyłącznie przy pomocy własnoręcznie wyprodukowanej doskonałej jakości "Przyprawy w płynie" i muszę dodać że mam się dzięki temu całkiem dobrze :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lubczyk w ogrodzie rośnie od kilku lat. Zimuje .. i za każdym razem do rosołku jest dodawany. Nadwyżki mrożę i zimą jest jak znalazł..

Mam tak samo od roku na swojej działce, jeden dostałem z innego ogródka a drugi krzaczek wyhodowałem sam z nasion, oprócz tego w stałej sprzedaży w Makro i pewnie w innych sklepach które mają zieleninę w doniczkach. W domowym ogródku był od zawsze.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na prośbę rodzinki zrobiłem dawno nie widziana u nas wątróbkę.

zakupy:

wątróbka wieprzowa - 1 kg

cebula - dwie duże

śmietana 12% - 250 ml

mąka pszenna

 

przyprawy:

sól

pieprz

majeranek

 

Watróbkę moczyłem około 1 godziny w mleku. W tym czasie pokroiłem cebulę w paski, oprószyłem majerankiem i solidną szczyptą soli i udusiłem na oleju na wolnym ogniu.

Wątróbkę odsączyłem z mleka, pokriłem na kawałki, opruszyłem majerankiem i pieprzem, opanierowałem w mące i smażyłem. Przez pierwsze 2 min na mocnym ogniu, później już przykręciłem temperaturę. Po około 5 min przykryłem i dusiłem 15 min. Po tym czasie dodałem cebulę i wlałem śmietankę. Całość wymieszałem i dusiłem jeszcze około 15 min na wolnym ogniu, pod przykryciem. 

Pychota.

 

 

post-55186-0-87826900-1394724635_thumb.jpg

post-55186-0-43991500-1394724668_thumb.jpg

post-55186-0-61744200-1394724685_thumb.jpg

post-55186-0-83415300-1394724699_thumb.jpg

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś kiedyś wątróbkę w sosie własnym ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.