Skocz do zawartości

Arkadiusza porady praktyczne


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładnie pokazane - jak dla zosi, ja używam klamki, kurka od baterii jako elementu stałego. Dodatkowo przed drugą pętelką zaginam

koniec osłonki do tyłu i łapię drugą pętlą. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwie głowy, to nie jedna.  Praktycznych porad nigdy doszć !!!

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przed drugą pętelką zaginam koniec osłonki do tyłu i łapię drugą pętlą.

 

Z mojej praktyki wynika ,że nie trzeba tego dodatkowo zaginać.Wystarczą dwa węzły.

 

 

Ładnie pokazane - jak dla zosi,

 

Niech i zosia zacznie się uczyć. :)  

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiążę trochę inaczej jednym ciągiem sznurka , bez cięcia jego na odcinki. Co do wiązania na sucho . W latach 60- tych wiązano w ZMs Gdańsk wszystkie wtedy dostępne osłonki sztuczne tylko na sucho . Wisiały tego nawiązane całe sznury . Przy dzisiejszych białkowych ,dużą rolę będzie odgrywać ich stan wilgotności .Przy przetrzymywanych w ciepłych, bardzo suchych pomieszczeniach mogą być problemy .

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy przetrzymywanych w ciepłych, bardzo suchych pomieszczeniach mogą być problemy .

 

Osłonki trzymam w masarni.Temperatura oscyluje w granicach 20-22oC. Powietrze jest dość suche bo mam tam jeszcze piec gazowy.Osłonki trzymam w szafce pod zlewem.Zawsze kupuję 100 m .Do tej pory nie miałem problemów z pękaniem osłonek przy wiązaniu. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tej pory nie miałem problemów z pękaniem osłonek przy wiązaniu. 

Arkadiuszu, nie chodzi tutaj o samo wiązanie, ale jego efekty. Osłonki o których pisze Dziadek były zupełnie inne. Wręcz wskazane było ich wiązanie właśnie na sucho, skoro jednym ze składników np. osłonek natronowych był papier.

W obecnych osłonkach białkowych, wiązanych na sucho, w miejscu wiązania powstają mikropęknięcia, które mogą skutkować rozerwaniem osłonki i spadaniem batonów np. w wędzarni. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych osłonkach białkowych, wiązanych na sucho, w miejscu wiązania powstają mikropęknięcia, które mogą skutkować rozerwaniem osłonki i spadaniem batonów np. w wędzarni.

 

Powtórzę jeszcze raz.Robię tak odkąd robię kiełbasy i gwarantuję swoją głową  za ten sposób wiązania.Jeszcze nie zdarzyło się ,żeby jakaś mi spadła, pękła, czy puściła przy nadziewaniu.Wiążę tak wszystkie powtarzam wszystkie osłonki bez względu na kaliber. Oczywiście jeśli robię w osłonkach 90 mm dodatkowo wiążę jak szynkę.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jakim celu tak robisz?

 

Dla bezpieczeństwa ponieważ wsad jest dość ciężki (mortadela, szynkowa). 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robię tak odkąd robię kiełbasy i gwarantuję swoją głową za ten sposób wiązania.Jeszcze nie zdarzyło się ,żeby jakaś mi spadła, pękła, czy puściła przy nadziewaniu
osobiście wiążę moczone, jednak kilka razy zrobiłem na sucho i chyba raz mi pękła.... jednak i przy moczonych pękały częściej - powód? za silne zawiązanie i przecięcie....

 

natomiast wykonując wspólnie z Arkadiuszem wyroby w takich osłonkach potwierdzę że nie znam ani jednego przypadku aby takie wiązanie pękło...

z tym że nigdy ja nie wiążę a co najwyżej napełniam :D

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że nigdy ja nie wiążę a co najwyżej napełniam

 

Bo do wiązania to trzeba mieć paluszki jak do fortepianu, ale nie przenoszenia  :D . Widzę, że trzeba będzie szkolenie przeprowadzić w tej kwestii    :tongue: .

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę, że trzeba będzie szkolenie przeprowadzić w tej kwestii
ja w tym zakresie pozostanę niereformowalny :tongue:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic lepszego  od czasu Faraonów nie wymyślono - WYBLINKA  http://www.zeglujznami.pl/wp-content/galeria/wezel-wyblinka-z-reki/wyblinka-z-reki01.jpg

 

Sorki muszę znależć inny link , bo ten nie trybi .

 

 

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może niektórzy sądzą ,że ja jestem nie reformowalny, ale wczoraj przez przypadek pomagałem Abratkowi wiązać osłonki na mokro.Jak widać można i na sucho i na mokro. :) Wybór należy do wiążącego.

 

post-41296-0-56070600-1397824502_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od czasu do czasu pada na forum pytanie jak obrobić podgardle z gruczołów.Może ten filmik pomoże osobom, które mają z tym problem.

 

 

P.S

Krytyka mile widziana. :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap:  :clap:  :clap:   Zrób jeszcze taki film z obróbki łba czyli ryja  :) Co i jak należy wyciąć. 

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S Krytyka mile widziana. :)

Dźwięk mógłby być lepszy  :laugh:  a może ja przygłuchawa  już co nieco  :)  poza tym  :clap: 

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, bardzo ciekawe i przydatne   :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Arku dzięki powiem szczerze, że z tym się nie spotkałem czy w podgardlu kupowanym gruczoł jest wycięty czy ja po prostu przegapiłem, fakt ja podgardla używam od wielkiego dzwonka, więc może dlatego jak to jest??. A za filmik piąteczka fakt mógłbyś więcej tej swojej wiedzy udostępnić filmowo.Pozdrawiam :D  :clap:  

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dźwięk mógłby być lepszy 

 

Trema mnie zjadła . :D

 

 

 

że z tym się nie spotkałem czy w podgardlu kupowanym gruczoł jest wycięty czy ja po prostu przegapiłem

 

Raczej kupowałeś bo do handlu tego gruczołu nie wycinają.Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.Zawsze jest mniej lub więcej tego badziewia.Waga się liczy.Tak sądzę bo tam gdzie kupuje mięso to sam musiałem stanąć do stołu i pokazać jak mają mi przygotowywać.Teraz już mam dobrze i sam nie wycinam bo dostaje oczyszczone a teraz tylko poprosiłem o jedno nieoczyszczone dla potrzeb tego filmu.

 

 

 

fakt mógłbyś więcej tej swojej wiedzy udostępnić filmowo.

 

W sumie nie było nad czym się rozwodzić, ale następnym razem wezmę to pod uwagę. :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.