Skocz do zawartości

Mieszarka farszu do kiełbas


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się powoli przymierzam do zakupu mieszałki. Te z Technologiss z Alledrogo niestety są już tylko bez przekładni (z przekładnią chyba im wyszły) a tylko taka z przekładnią nada mi się pod napęd elektryczny...

Może coś takiego http://www.ebay.de/itm/20-Liter-Mischer-Menger-Fleischerei-Backerei-Marinator-/320773737325?pt=Metzgereiausstattung&hash=item4aaf9acb6d

Ma ktoś może coś takiego bądź miał styczność? Firma dość znana.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem w posiadaniu wersji bez przekładni. Firma jest mi znana. To co mam, mam od nich.

Edytowane przez dyzio

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Małym mankamentem jest to, że jak farszu jest za mało to się owija/klei wokół osi.
No własnie zauważyłem że te Beeketale nie mają tych "dzyndzli" wystających ze ścianki pojemnika. To chyba rozwiązuje problem. Jakby co trzeba będzie tuningowac.... 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No własnie zauważyłem że te Beeketale nie mają tych "dzyndzli" wystających ze ścianki pojemnika.

 

 Ja mam identyczną innej firmy i tych płaskowników też nie ma dospawanych .  Muszę w wolnej chwili to zrobić :D

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę w wolnej chwili to zrobić
Tak w ogóle to musisz Andrzejku najpierw .... jej użyć  :laugh:  Czy już zdążyłeś "rozdziewiczyć"?  :cool:  

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak w ogóle to musisz Andrzejku najpierw .... jej użyć :laugh: Czy już zdążyłeś "rozdziewiczyć"? :cool:

 

 

 Jeszcze nie zdążyłem :D  Jednak te płaskowniki na bank pomagają w tym by mięso się nie obracało na osi . Bagno ma taką samą i ma przyspawane ................   chyba :D 

 

  Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, pewnie pomoże, ale będzie problem z myciem. Poza tym po co do 20 litrowej mieszałki wrzucać 5-6 kg wsadu. Jak jest pełny  to ładnie miesza bez tych (jak to malowniczo określiłeś) dzyndzli :)

Jak mi wpadnie do głowy jakiś fajny tekst to go zamieszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzej, pewnie pomoże, ale będzie problem z myciem. Poza tym po co do 20 litrowej mieszałki wrzucać 5-6 kg wsadu. Jak jest pełny to ładnie miesza bez tych (jak to malowniczo określiłeś) dzyndzli :)

 

 

  Dzięki za info . Czyli nie spawam . :D  :D

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieszałka 20 wejdzie 10 kilogramów wsadu.

Wg mnie ten wsad się kręcił. Optymalne było 15kg.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcił się bo nie było tych dzyngsów na bocznych ściankach. Z nimi można śmiało mieszać mniejsze wsady. Obcykane na Wiesiowej mieszarce która owe dzyngsy posiada  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wniosek z tych filmów jeden - pakujemy do mieszałki połowę objętości czyli mieszałka 20 wejdzie 10 kilogramów wsadu.

 

Wniosek trafny - w mojej 22 litry optymalnie 12-13kg farszu. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty ....  :cool:

Rozruch testowy mieszałki Technologiss z podłączonym napędem od nadziewarki. Na pierwszy rzut oka powinno spokojnie dać radę. Szybkość kręcenia łopatek jest większa niż bym kręcił ręcznie, siła chyba też OK bo musiałem użyć naprawdę sporej siły (poza kadrem) żeby zatrzymać łopaty mieszające. Na dniach próby z farszem.....

http://www.youtube.com/watch?v=bj2vIiktLiY&feature=youtu.be

 

 

Uuuuups, Miało pójść do wątku o tuningu Hendiego ....

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, muszę przesmarować tryby itp bo grama smarowania od wieków nie widziały. I chyba troszkę za mocno skręciłem obudowę przekładni....  :rolleyes: I zapowiada się że będzie kolejna mechanizacja w domu i zagrodzie  :D

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, muszę przesmarować tryby itp bo grama smarowania od wieków nie widziały

 

 

Wiem, wiem. Ale jak sam napisałeś... Pierwsze koty za płoty. Jak już się kręci, to dalej z górki  ;) .

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.