Skocz do zawartości

Przetwory Anulki.


Anulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dżem z cukinii :)

 

2,5 kg obranej i wypestkowanej cukinii

 

2 szkl cukru

 

łyżeczka kwasku cytrynowego

 

2 galaretki cytrynowe lub pomarańczowe

 

Cukinię pokroić w kostkę i gotować na małym ogniu do wyparowania wody.Dodać cukier mieszać aż się rozpuści,galaretki i kwasek cytynowy.Gotować kilka minut i gorący dżem wkładać do umytych słoików,zakręcić i pozostawić do wystygnięcia.

post-47170-0-52101700-1405969830_thumb.jpg

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 galaretki cytrynowe lub pomarańczowe
 

 Anulka ten skladnik mnie zastanawia. Czy to nie ma wplywu na przechowywanie? A czy mozna tozastapic zwykla zelatyna i sokiem oowiedzmy z pomarancza lub cytryny?

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka ten skladnik mnie zastanawia. Czy to nie ma wplywu na przechowywanie? A czy mozna tozastapic zwykla zelatyna i sokiem oowiedzmy z pomarancza lub cytryny?

Nigdy nie robiłam z sokiem i żelatyną,u mnie ten dżem nie doczeka nawet zimy,zjedzą z naleśnkami bardzo szybko :D

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  Cukinię pokroić w kostkę i gotować na małym ogniu do wyparowania wody.Dodać cukier mieszać aż się rozpuści,galaretki i kwasek cytynowy.Gotować kilka minut i gorący dżem wkładać do umytych słoików,zakręcić i pozostawić do wystygnięcia.

 

 

Czy cukinię obierasz ze skórki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  Cukinię pokroić w kostkę i gotować na małym ogniu do wyparowania wody.Dodać cukier mieszać aż się rozpuści,galaretki i kwasek cytynowy.Gotować kilka minut i gorący dżem wkładać do umytych słoików,zakręcić i pozostawić do wystygnięcia.

 

 

Czy cukinię obierasz ze skórki. 

 

Tak jest napisane 2,5 kg cukinii obranej i wypestkowanej :D

 

CZy juz upatrzylas stadnine ? ;):D
  Eee... tam... Do Napoleonowa trzeba jechać !!! Przy okazji zlotu ''parę'' koni się ''ukradnie'' :D;):thumbsup:  Anulka ... Przetwory super !!!  :clap::) Pozdrawiam!

 

Bardzo chciałabym Was bardzo poznać ale niestety choroba męża i brak funduszy nam na to na razie nie pozwala :(

 

Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie :laugh:

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powracając do przepisu na cukinię ,to uważać na galaretki.Mogą zawierać szkodliwy dla zdrowia barwniki:czerwień koszelinową lub żółcień chinilinową.
 

 Dlatego wlasnie chcac sprobowac ten przepis mysle zastapic galarte sokiem z cytrusow i zelatyna lub agarem.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sałatka z zielonych pomidorów.

 

Składniki:

1,5 kg zielonych pomidorów

1,5kg ogórków gruntowych

1kg kapusty

5dużych marchewek

2duże cebule

3czerwone papryki

szklanka cukru

szklanka octu

1/2szklanki oleju

2łyżki soli kamiennej

 

Pomidory i ogórki pokroić w plasterki,marchewkę zetrzeć na tarce jarzynowej,kapustę poszatkować,cebulę pokroić w krążki,paprykę w paski.Dodać sól,cukier,ocet i olej.Wszystko razem wymieszać i pozostawić na kilka godzin pod przykryciem najlepiej na noc.Uzyskaną sałatkę włożyć do umytych słoików zalać uzyskanym sokiem,zakręcić.Pasteryzować 15min.miejsze słoiki,większe 25min.

 

Końcowy efekt jutro :D

 

post-47170-0-76764300-1406890580_thumb.jpg

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sałatka z zielonych pomidorów.
 

 Anulka moja mam acos podobnego robila, wyjatek taki wszystkie elementy byly chyba ( nie pamietam)nsolone wczesniej i czekamy przez noc na dalsza obrobke.  BArdzo ja lubilam ,ale przepisu  nie mam. Zobacze latem Twoja, bo przynajmniej wygladem przypomina ta ze wspomnien. :thumbsup:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sałatka z zielonych pomidorów.
 

 Anulka moja mam acos podobnego robila, wyjatek taki wszystkie elementy byly chyba ( nie pamietam)nsolone wczesniej i czekamy przez noc na dalsza obrobke.  BArdzo ja lubilam ,ale przepisu  nie mam. Zobacze latem Twoja, bo przynajmniej wygladem przypomina ta ze wspomnien. :thumbsup:

 

Robiłam juz tą sałatkę kilkakrotnie jest bardzo smaczna,rodzinie smakuje już połowa się rozeszła a pozostało mi...

post-47170-0-47494500-1406974466_thumb.jpg

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Buraczki z jabłkami na zimę.

 

5kg buraczków

1,5kg jabłek

2łyżki soli

szklanka cukru

szklanka octu 10%

 

Buraczki umyć i ugotować,jabłka obrać i usunąć gniazda nasienne.Wystudzone i obrane buraczki zetrzeć na tarce jarzynowej wraz z jabłkami.Dodać pozostałe składniki,dokładnie wymieszać i zagotować ciągle mieszając aby uniknąć przypalenia.Gorące buraczki przełożyć do umytych słoików i zakręcić.

post-47170-0-93726900-1411634194_thumb.jpg

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Buraczki z jabłkami na zimę.

Aniu ... proponuję zrobić Ci jeszcze takie z tartym selerem, a drugie z czosnkiem. Też są bardzo dobre. :) Koleżanka Małgoś ostatnio wspominała też o buraczkach z kminkiem, więc takie też zrobię, choć kilka słoiczków. Kapustę kiszoną podsmażaną z kminkiem robię zimą często, ale buraczków jeszcze nie robiłam w ten sposób.

Widzę Aniu, że też robisz spore zapasy na zimę  :thumbsup: 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buraczki z kminkiem były na Grzybozlocie inny bardzo ciekawy smak pod warunkiem że ktoś lubi kminek bo tu chyba tylu zwolenników co przeciwników ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo tu chyba tylu zwolenników co przeciwników ;)

Roger.. to ja jestem w tej pierwszej grupie.. :) bardzo lubię kminek w chlebie, w serze, takim smażonym przeze mnie, w kapuście zasmażanej i koniecznie musi być w całości nie mielony.

Pozdrawiam

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Buraczki z jabłkami na zimę.

Aniu ... proponuję zrobić Ci jeszcze takie z tartym selerem, a drugie z czosnkiem. Też są bardzo dobre. :) Koleżanka Małgoś ostatnio wspominała też o buraczkach z kminkiem, więc takie też zrobię, choć kilka słoiczków. Kapustę kiszoną podsmażaną z kminkiem robię zimą często, ale buraczków jeszcze nie robiłam w ten sposób.

Widzę Aniu, że też robisz spore zapasy na zimę  :thumbsup:

 

Powiem  ci  ANIU że nie robiłam nigdy buraczków z selerem i czosnkiem.Moi domownicy zajadają się właśnie tymi z jabłkami lub z papryką i cebulą :)

 

bo tu chyba tylu zwolenników co przeciwników ;)

Roger.. to ja jestem w tej pierwszej grupie.. :) bardzo lubię kminek w chlebie, w serze, takim smażonym przeze mnie, w kapuście zasmażanej i koniecznie musi być w całości nie mielony.

Pozdrawiam

 

Z kminkiem wygnali by mnie z domu :D

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pikantny  sos  paprykowo - gruszkowy.

 

5 długich mięsistych  czerwonych papryk chili

4 duże czerwone papryki słodkie

1kg dojrzałych gruszek (u mnie klapsa)

czubata łyżeczka soli kamiennej

szklanka octu jabłkowego najlepiej domowego

 

Papryki myjemy,usuwamy gniazda nasienne i kroimy w kostkę.Wkładamy do garnka i zasypujemy solą,wymieszać i pozostawić na noc.Na drugi dzień wlać szklankę octu jabłkowego i dodać obrane gruszki bez gniazd nasiennych.Wszystko razem wymieszać i gotować 30 minut.Zdjąć z ognia gorące rozdrobnić malakserem i jeszcze raz zagotować.Przełożyć do słoik i zakręcić bez pasteryzowania.

Taki sos nadaje się do mięsa,ryżu,makaronu  jest naprawdę pikantny.

post-47170-0-53457300-1440774591_thumb.jpg

Edytowane przez Anulka
Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Pomidory w zalewie octowej z cebulą i papryką chili

Taki czas - że się uważnie czyta przepisy :) masz coś nowego ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.