Skocz do zawartości

W czym peklujecie szyneczkę ?


Talib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zadymiam już od ponad 2 lat ale tak że mi wychodzi co wędzenie to samo to od roku :)

Pytanie jak w temacie w czym peklujecie ?

Bo zaczynałem od 1-2 szynek czyli 1-2kg. czasami jeszcze kiełbasa i pojawia się problem w co to wsadzić?

Trzymam to w lodówce bo w piwnicy nie mam aż tak niskiej temp bo około 10st.

Może ktoś ma patent na fajny "zbiornik" z dociśnięciem ?

Chodzi o jakieś max 6kg Teraz w lodówce siedzi 4,5kg w garku dociśnete kolejnym ale więcej już mi nie wejdzie :/

Pozdro

 

Ps.

Jeśli jest już gdzieś taki tem to sorki ale szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) bierzesz pojemnik plastykowy (są różne wielkości,prostokątne z pokrywką,mam na 8,12,20,30kg) a po co dociskasz to nie wiem :) w garnku też możesz pekliwać jak masz mniej mięsa to wystarczy przykryć talerzem, który jest ciut mniejszy od garnka. :)

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A poza tym to i tak muszę bo zazwyczaj wystają ponad wodę więc mus :)

 

 Dociskać a dociskać to jest różnica i to wielka :D 

 

  Jeżeli chcesz podnieść poziom solanki w pojemniku to możesz zanurzyć np dopasowaną  butelkę PET wypełnioną wodą . :D

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wiadra plastikowe 10L. i wchodza mi 4szt. do lodówki, a do sztuki jakieś 4kg, na dolne półki, tam gdzie najchłodniej, ustawiam temp na 6* i już, przykrywam tylko talerzykiem  :) teraz zima za oknem to może spadnie ci temp. jeszcze w piwnicy do zalecanej i tam będziesz mógł peklować

Edytowane przez osid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekluje oczywiście na mokro, na sucho była jedna próba i nie udana.

Dzięki za odpowiedzi :)

co do dociskania ... to faktycznie nie na tym forum. a dociskam faktycznie tylko tyle żeby poziom wody był wyżej od szynk.

dzięki za podpowiedź z tym PETem :) na przyszłość zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam plastikowe pojemniki. Jeżeli chodzi o peklowanie w lodówce to są idealne. Dopasuj sobie wielkość tak by pasowały do Twojej lodówki, żeby nie było straty miejsca. Jak peklowałem w pojemnikach szklanych lub garnkach to nigdy nie mogłem pomieścić tego w lodówce. Teraz mam prostokątne i problemy się rozwiązały.

Tylko nie kupuj tanich plastików. Musisz patrzeć by miały atest do kontaktu z żywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie każdy z nas ma podobne pojemniki ale ten 15l fajny :) musze zrobić pomiar lodówki :D albo wkładać po prostu w dolną szufladę i włożyć coś żeby zwiększyć objętość jak będzie za mało jak  "andrzej k" napisał wyżej. bo i tak szuflada leży na lodówce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainteresować się takim sprzętem:

GN - Pojemniki z poliwęglanu

Jak troszku poszperasz to można kupić w przystępnej cenie.

Zmierz lodówkęi dopasuj pojemniki. 

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja znalazłem pomysł gdzieś tu na forum, ktoś peklował tu kurczaka w woreczkach strunowych, wystarczą tylko większe worki i jakaś miska dopasowana kształtem do lodówki.

W worki 250x350 mm wchodzą  mi dwie szyneczki po 1,5 kilo + zalewa albo 4,5 kilo mięsa na sucho (tu nawet miski nie potrzeba). dodatkowym atutem jest to że niczego nie trzeba obciążać, przed zamknięciem worka usuwamy powietrze i obracamy wędzonki w czasie peklowania bez wyjmowania z worka.

Jak do tej pory na 50 worków trafił mi się tylko jeden z nieszczelnym zgrzewem.

Worki oczywiście do kontaktu z żywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.