Skocz do zawartości

Wyroby Halusi z szynkowarki i nie tylko..


Rekomendowane odpowiedzi

SZYNKA  KONSERWOWA

 

- wp I - szynka - 1,40

- wpII - 30 dkg

- wpIII- okrawki z szynki - 30 dkg

 

Mięso klasy I pokrojone w dużą kostkę.

WpII zmielone na sitku fi 9

Wp III zmielone na sitku fi 4

Woda 100 ml

Przyprawy:

- 2 g czosnku/kg

- 18g 50/50 soli i peklosoli / kg

- 3 g pieprzu / kg

Do zmielonego mięsa kl III dodałam wszystkie przyprawy oraz wodę. Wszystko dobrze połączyłam i wrzuciłam do miski z wpI  i wp I. Całość dobrze wyrobiłam do momentu aż masa stała się kleista.

Potem już tylko do szynkowarki.. wyłożyłam folią celulozową gdyż nie posiadałam innego opakowania.

Szynkowar wstawiłam do wody o temp 100 stopni .. a potem już dalsze parzenie w temp 80 stopni przez 100 min.

Może konserwa nie prezentuje się profesjonalnie ale w smaku jest pyszna. :)

post-43626-0-60832600-1390151209_thumb.jpg

post-43626-0-73904600-1390151225_thumb.jpg

post-43626-0-67426400-1390151241_thumb.jpg

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- wpIII- okrawki z szynki - 30 dkg

 

 Witaj Halinko .  Tak mnie zastanawia czy III wp. mogą być  okrawki z szynki .  Jeżeli by to były błony między -mięśniowe i ścięgna albo mięśnie bliżej golonki to by było chyba bliżej prawdy  . Dla mnie okrawki z szynki to raczej do II wp . Oczywiście mogę się mylić .

 

  Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj Halinko . Tak mnie zastanawia czy III wp. mogą być okrawki z szynki .

Andrzejku tak się składa że szynka którą kupiłam była ze skórą i nie była za ciekawa.. stąd to wp III.. były to na prawdę okrawki nieciekawe więc zmieliłam je na sitku fi 4.

Co prawda jest to moja pierwsza taka szynka konserwowa... chyba :) wciąż się uczę.

Następnym razem dołożę golonkę.. bez tego wp III.


 

 

Halusia ,wlasnie tego szukalam , czy mozna ja zamrozic zeby nie stracila smaku i jak dlugo?
 

Jasne że można zamrozić.. na jak długo to nie mam pojęcia... ale u mnie dłużej nie leży jak miesiąc. :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem dołożę golonkę.. bez tego wp III.

 

 

Halusia i wówczas będzie to prawdziwa III wp.

Jeżeli dodałaś zewnętrzne okrawki z szynki to w zależności od zawartości tłuszczu była to IIa lub IIb a jak mocno nieciekawa to mógł to już być tłuszcz drobny. ( miękki lub twardy )

W szynce, III wp to dolne fragmenty mięśni od strony golonki oraz jak wcześniej napisał Andrzejk fragmenty ścięgien i błon.

Szynka pewnie jest smaczna choć w przekroju uwidacznia się brak tej prawdziwej III-ki ( puste miejsca po wytopionym tłuszczu ).

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Halusia i wówczas będzie to prawdziwa III wp. Jeżeli dodałaś zewnętrzne okrawki z szynki to w zależności od zawartości tłuszczu była to IIa lub IIb a jak mocno nieciekawa to mógł to już być tłuszcz drobny. ( miękki lub twardy )
 

Zgadza się , dałam mocno nieciekawe okrawki z szynki... i tu był mój błąd. Następnym razem dodam golonkę... sądzę że wtedy pozbędę się tych pustych miejsc po wytopionym tłuszczu.

Dziękuję za rady.. na pewno się nie poddam, efekt końcowy musi mnie zadowolić. :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Halusia@

 

Haluś, ładna ta Twoja szyneczka. Myślę, że nie powinno być w niej tłuszczu. Ja niedawno robiłam taką szynkę i wszystkie kawałki tłuszczu odkroiłam.

Dałam same mięso wp kl I i golonke bez skóry i tłuszczu. Wyszło mi naprawdę super.  Pamietam jeszcze czasy gdzie w takiej szynce kupionej w sklepie, kiedyś tłuszczu nie było też widać. Więc chyba wniosek jest jeden. Zero tłuszczu, ale to tylko moja sugestia a Ty zrobisz jak zechcesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

 

No Halinko
 

Dzięki Małgoś... szynką podzieliłam się z dziećmi bo obawiałam się że nie damy rady zjeść... jak się okazuje z mojej części już za wiele nie zostało.. smakuje  :D

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to to waży? Wydaje się taaaaaka długa :tongue:;):D

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko ... zazdroszczę takiego wyrobu :thumbsup:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś jeśli masz szynkowar to na prawdę nie jest nic trudnego..

Haluś tego jeszcze nie mam :( ale mam obiecane, że niedługo stanę się posiadaczką szynkowara, a wtedy i ja zrobię :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Haluś tego jeszcze nie mam ale mam obiecane, że niedługo stanę się posiadaczką szynkowara, a wtedy i ja zrobię
 

Anuś więc życzę Ci szybkiego posiadania tego urządzenia....  :rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci wyszła szyneczka Halinko ... ;)

Moja mandolinka ma 5kg i nie za często robię, dodatkowo za Boga nie mogę się wstrzelić w swoją słoność ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci wyszła szyneczka Halinko ... Moja mandolinka ma 5kg i nie za często robię, dodatkowo za Boga nie mogę się wstrzelić w swoją słoność

 

 

Dzięki Robercie  :) co do słoności to ja utrzymuję się przy 18 g/ kg.

Powiem Ci że na moją rodzinę mój szynkowar również jest za duży... ale zawsze dzielę się z Córką, wtedy jest ok. 

Zawsze jest możliwość zamrożenia ale ten wyrób najlepiej smakuje mi bez wcześniejszego  przetrzymywaniu w zamrażarce  :rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.