Skocz do zawartości

Wydajnosć


Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... ciekawe... :lol: - jeszcze dwa posty wyżej nie wiedziałeś co w nich siedzi a teraz taki wykładzik no, no, postępy piorunujące :grin:

 

kolego drogi, my to wiemy, uwierz :cool: - są na tej stronie tacy co i pewnie Twojego majstra zagną :wink: ,

więc co jeszcze byś chciał wiedzieć - ale na poważnie...

tylko nie zadawaj pytań na które już wielokroć udzielono odpowiedzi

 

I ostatni raz ostrzegam - popraw pisownię!, zbyt młody jesteś aby to lekceważyć, takim pismem wyrażasz brak szacunku do starszych i nie ma w tym przypadku usprawiedliwienia :devil:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie Mistrz Andrzej Bagno zapytany przeze mnie właśnie o przyprawy, odpowiedział że w chwili obecnej w dużych zakładach odchodzi się od "przyprawiania przyprawami" czy też mieszankami przypraw.

Coraz częściej za to stosuje się tzw. ekstrakty przypraw, które w odróżnieniu od samych przypraw z bakteriologicznego punktu widzenia są czyste, a co za tym idzie dużo bardziej bezpieczne w masowej produkcji.

 

PS. Abratek, tylko mnie nie ochrzań za sześciokrotne użycie słowa "przyprawa" tylko w dwóch zdaniach ! :lol:

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, wybaczam Ci :grin:

 

Będę jednak tępił z całą stanowczością brak kultury w pisowni Polskiej u tak młodych ludzi - przecież Oni chodzą do szkoły! , nie słyszałem aby w jakiejkolwiek placówce zaprzestano nauczać tego języka :devil:

I tyle... :wink:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Abratku dziś w szkołach modna jest dysortografia i rodzice masowo załatwiają zaświadczenia które zwalniają z nauki .Kiedyś lekiem był Wielki Słownik Ortograficzny , jak ktoś nie łapał zasad to kuł na pamięć a dziś wystarczy papierek i nie trzeba sie uczyć.A potem takie kwiatki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem - niestety :sad: , ale pisząc na komputerze można wspomóc się edytorami czy pomocą przeglądarki wskazującej błędy
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz

 

Napisałeś co wiedziałeś a taka naprawdę to sam nie wiesz o czym piszesz.

 

Mieszanka przypraw nie może zawierać żadnych dodatków tylko same przyprawy.

Zakłady używają ich w celu zaoszczędzenia czasu oraz po to aby mieć tzw powtarzalność wyrobu.Są droższe bo nikt nie zrobi tego za darmo.Taka mieszanka w żaden sposób nie wpływa negatywnie na wyrób gotowy.

Mieszani które zawierają inne składniki niż przyprawy to tzw mieszanki funkcjonalne.

Większość zakładów powraca do stosowania naturalnych przypraw choć te oparte na oleorazynach czy innych ekstraktach są tańsze, jednak to nie to samo smakowo co naturalna przyprawa.

 

Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą miesznką to "tanich" wędlin jest np. Aromat Tyrolskiej, tak specificzny smak raczej ciężko było by uzyskać mieszając przyprawy naturalne, dodajemy tej przyprawy do gorszych kiełbas.

Szkoda Mateusz, że nie znasz smaku prawdziwej konserwy tyrolskiej produkowanej bez dodatków funkcjonalnych i przyprawianej prawdziwym zielem angielskim i pieprzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą miesznką to "tanich" wędlin jest np. Aromat Tyrolskiej, tak specificzny smak raczej ciężko było by uzyskać mieszając przyprawy naturalne, dodajemy tej przyprawy do gorszych kiełbas.

Szkoda Mateusz, że ....

:shock: :shock: :shock: :shock: a czemu to Andrzeju ten cytat pode mnie podpięty :shock: :shock: :shock:

 

już sobie poprawiłem :lol: :grin:

 

Wnuczek - "szukajcie a znajdziecie" :cool: mamy na górze taki fajny przycisk - Szukaj

Konserwa Tyrolska

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz

Napisałeś co wiedziałeś a taka naprawdę to sam nie wiesz o czym piszesz.

Miro

O czym pisze to wiem, tylko nie musze mieć racji. Po to jest właśnie to forum aby sie zapytać i utwierdzić sie w swoich przekonaniach bądź z nich zrezygnować !

jeszcze dwa posty wyżej nie wiedziałeś co w nich siedzi a teraz taki wykładzik no, no, postępy piorunujące

Wcale nie nie wiedziałem to że tego nie napisałem to nie oznacza tego że nie wiedziałem. Tak prawde mówiąc to niewiem tego czy tamtego na pewno, wszystkie informacje zawarte w moich postach to spostrzeżenia oparte na własnych doświadczeniach, nie muszą one być prawdziwe i dlatego umieszczam je na forum aby poddać je waszemu fachowemu osądowi. Abratek mam wrażenie że poprostu mnie nie lubisz, chociaż masz racje że moja pisownia jest kiepska ale nie wynika to z mojego braku szacunku dla starszych choć nie jest to usprawiedliwieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz

 

To że reagujemy na twoje posty i odpowiadamy nie oznacza negatywnego nastawienia do twojej osoby.

Nikt na tym forum nie jest nie omylny ale jeżeli piszesz w stylu stwierdzającym a nie pytającym to oznacza że wiesz co piszesz.

Skoro tak nie jest i piszesz byleby coś napisać to jesteśmy tu jak d..pa od srania żeby zareagować.

 

Nie obrażaj się i nie traktuj odpowiedzi jako atak.

 

Musisz zdawać sobie sprawę że to forum odwiedzają również osoby które nie mają żadnej wiedzy o mięsie i wędlinach.

Jeśli taka osoba zastosuje się do złych rad może sobie zrobić poważną krzywdę bo jak by nie było mamy tu do czynienia z żywnością.

 

Pozdrawiam Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abratek mam wrażenie że poprostu mnie nie lubisz...

Nie znam Cię osobiście, a na razie napisałeś kilka postów w nie najlepszym stylu - jednak to nie powód że mam Cię od razu nie lubić,

ja wiem żeś w buntowniczym wieku, ale wyluzuj kolego :wink: - widzisz! jednak potrafisz pisać w miarę poprawnie :cool: , mając takie narzędzie jak komputer niestraszne wszelkie dysgrafie, dyslekcje, etc.

Co do odpowiedzi na Twoje posty to już kolega Miro ładnie Ci wyjaśnił w czym rzecz.

 

Ale teraz Turystyczna to... eh, szkoda słów.

dlatego robimy swoje :lol: Konserwa turystyczna
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.