Skocz do zawartości

Słodkie a także słone domowe ciasta Małgoś


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na forum "króluje " drożdżówka Halusi  .Postanowiłam i ja upiec to ciasto ,ale z innych proporcji.

 

post-39887-0-83113600-1391370682_thumb.jpg

 

Składniki zaczerpnęłam z przepisu Tomka :

http://wedlinydomowe.pl/odzlotowe-przepisy/inne-przepisy/1523-wielkanocna-baba-abratka

 

Zmniejszyłam oczywiście( adekwatnie do potrzeb ) ilość produktów . :cool:

 

Drożdżówka " 3 foremki "  ( aluminiowe 24 cm x 10 cm x 6,5 cm-głębokość)

 

200 ml mleka

30g  drożdży

2 jajka

4 żółtka

160 g tłuszczu

160 g cukru

60 dkg mąki

cukier waniliowy ,szczypta soli.

Kruszonka

 60 g mąki

 40 g masła (zimnego)

 30 g cukru

Składniki rozetrzeć w dłoniach .

 

Proces produkcji ciasta drożdżowego -tak jak w przepisie Halusi :

Z letniego mleka , łyżki cukru , drożdży i 2 łyżek mąki zrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia.
Tłuszcz rozpuścić .Żółtka i jaja utrzeć z cukrem i cukrem wanilinowym.
Do miski mąka, szczypta soli, utarte żółtka i rozczyn. Wszystkie składniki łączymy i delikatnie wyrabiamy.
gdy wszystkie składniki są dobrze połączone dodajemy letni tłuszcz.
Zostawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Gotowe na blachę, wierzch posmarować białkiem i na to kruszonka i znowu odstawiamy do wyrośnięcia tak na pól godziny.

 

..i cenne  wskazówki Abratka :

 

 

 

To ciasto będzie dość luźne - właściwie lejące ;)  i musisz dobrze go wyrobić

w maszynie będziesz widziała że ciasto "puści" i zamiast sprężystego zrobi się takie właśnie "lejące"

 

no i tu troszkę gimnastyki z nałożeniem do formy :angel:  choć dla mnie to "pesteczka" :tongue:

 

ciasta nie możesz mieć więcej niż pół formy

wyrasta prawie "do pełna" i wtedy do dość gorącego piekarnika - tak 200stopni i od razu po włożeniu zmniejszasz do 180

- to po to aby ciasto szybko dostało temperatury i się zapiekło, bo piekarniki domowe mają małą pojemność cieplną i szybko się schładzają

 

 

Pieczemy około 45 min.

Drożdżówkę ochrzciłam "3 foremki" bo tyle foremek wychodzi z tej ilości ciasta . ;)

Smacznego !

post-39887-0-67539900-1391370715_thumb.jpg

 

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:):tongue:  No super taka drożdżówa :thumbsup:  Pamietam jak moja Śp. babcia robiła takie z kruszonką.... tylko , ze w formie bułeczek , nadziewane taką twardą marmoladą... kupowała na kilogramy :clap:  PYCHA :tongue:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś a te słone ciacho gdzie znajdę, czy dopiero zapodasz?

 

Basiu .przepisy będą się pojawiały sukcesywnie.Będę tutaj publikować tylko i wyłącznie sprawdzone przeze mnie recepturki (okraszone fotkami :) ) A więc..troszkę cierpliwości i do....następnego ciacha :D

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Basiu .przepisy będą się pojawiały sukcesywnie

Małgoś .. czekamy z niecierpliwością :) a Twoje ciasto na pewno wypróbuję :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj na forum "króluje " drożdżówka Halusi  .Postanowiłam i ja upiec to ciasto ,ale z innych proporcji.  
 

Jak mnie cieszy Małgosiu że pokusiłaś się na drożdżówkę... wyszła Ci dorodna  :clap:

Co do przepisu to bardzo zbliżony jest do mojego  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłam sobie zrobić przerwę w nauce do sesji i zrobiłam po raz pierwszy ( i nie ostatni :D ) focaccię .Pewnie nie jest taka włoska ,jaką jada Ela (eli55) we Włoszech..ale bardzo smakuje,Z racji tej,że nie miałam pomidorków z puszki :( -zastąpiłam je pomidorami suszonymi ...cebulę też dałam suszoną i tymianek :blush: .

Wyszło całkiem poprawnie :thumbsup::)

Ciasto:

350 g mąki włoskiej na pizzę i focaccię (ja dałam zwykłą ,pszenną)

łyżeczka cukru

szczypta soli

15 g świeżych drożdży lub 7 g suszonych

2 łyżki oliwy z oliwek

180 ml ciepłego mleka

Nałożenie:

400 g pomidorów (lub 1 puszka krojonych)

1 cebula

2 ząbki czosnku

50 g czarnych oliwek, posiekanych

50 ml oliwy z oliwek

50 g sera grana padano

świeży tymianek, sól, pieprz

Wykonanie ciasta:

Drożdże zmieszaj z cukrem i połową mleka, zostaw na około 10 minut, do momentu, aż się spienią. Wymieszaj mąkę z solą i oliwą, dodaj rozpuszczone i spienione drożdże, następnie stopniowo dodawaj mleko i wyrabiaj ciasto. Ja wyrabiałam ciasto w malakserze przez około 7 minut. Następnie zostaw ciasto w ciepłym miejscu na około godzinę lub do momentu, aż podwoi swoją objętość.

Cebulę i czosnek drobno posiekaj, następnie zeszklij na 3-4 łyżkach oliwy. Resztę oliwy przelej do rondelka, dodaj świeże gałązki tymianku i lekko podgrzej, następnie odstaw. Do cebuli z czosnkiem dodaj obrane ze skórki i posiekane pomidory, smaż do momentu, aż sos nieco się zredukuje. Dopraw solą i pieprzem.

Ciasto rozwałkuj na blaszce, nałóż równomiernie sos pomidorowy. Wyłóż oliwki i kapary, popryskaj oliwą z tymiankiem. Na wierzch posyp startym serem grana padano i wyłóż gałązki tymianku. Piecz przez około 25-30 minut w 200 stopniach.

 

To moja pierwsza focaccia...  nie powala "urodą " ale jest całkiem smaczna :D

 

post-39887-0-45653700-1391716219_thumb.jpg

 

a tu link do przepisu: http://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/focaccia-z-pomidorami-i-oliwkami/1

P.S.

Talerzyk jest prezentem od Eli (mojej siostruni) .Pięknie ozdobiła Puchatkami,prawda?

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza focaccia...  nie powala "urodą " ale jest całkiem smaczna  

 

 

Małgosiu... bardzo fajny wypiek... ciasto  cieniutki takie jak lubię.... na pewno wypróbuję  :)

Co do Puchatków na talerzyku to myślałam że dobrały Ci się do focacci  :D

Talerzyk bardzo fajny... oj ma zdolności Twoja siostrunia  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś, przecież focaccia nie wyglada źle, ładny talerzyk też dodaje elegancji :clap: :clap: :clap:

Najbardziej liczy się smak.Troche sie nieswojo czuję, bo ja nie lubię oliwek i już kombinuję, jakby zamiast oliwek dać pieczarki :facepalm: Reszta przypraw jest OK.

Dziekuję, że dodałaś ten przepis. Słodkie już mnie przerasta. Ciasto wyglada nęcąco, więc koniecznie spróbuję i to jak mi wyjdzie dam znać.

W NETTO mają całe pomidory w puszce, czy takie mogą być?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza focaccia...  nie powala "urodą " ale jest całkiem smaczna :D

Jak na pierwszy raz to bardzo ładna. Zrobisz coś dla mnie? :D  http://emotikona.pl/emotikony/pic/zakochany-drzewo.gif

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako,że dzisiaj Święto 1 Maja oraz 10 rocznica wstąpienia do UE postanowiłam upiec ciacho.. ;) ,takie kombinowane ,z tego co miałam pod ręką.

 

"Ciasto 1M (PIERWSZOMAJOWE :D )"

 

post-39887-0-22103500-1398964748_thumb.jpg

 

Składniki na dużą blaszkę :

-2 szklanki mąki

-2 szklanki cukru

-2 łyżki skrobii ziemniaczanej

-2 łyżeczki proszku do pieczenia

-8 łyżek oleju

-8 jaj

Krem do przełożenia

-torebka kremu (ja miałam "Tiramisu " Delecty)

-375 ml zimnego mleka (do kremu w proszku)

-2 pomarańcze

-3 galaretki pomarańczowe.

 

Mąkę,cukier skrobię,proszek do pieczenia ,jajka i olej ucieramy razem około 5 min.Pieczemy przez 40 minut w temperaturze około 220 C.

Ciasto po upieczeniu przekładamy gotowym kremem .Na wierzchu układamy pomarańcze pokrojone w plasterki i zalewamy tężejącą galaretą.Schładzamy w lodówce do momentu całkowitego stężenia galaretki.

post-39887-0-15184100-1398965732_thumb.jpg

 

Jako,że rant blachy nie jest prostopadły do jej dna -musiałam użyć kartonikowych paseczków :)

post-39887-0-31065300-1398964835_thumb.jpg

 

Smacznego

 

Latem piekę ciasto ze śliwkami ,korzystając z tego "bazowego " wypieku .Oczywiście śliwki idą z masą do piekarnika.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciasto 1M (PIERWSZOMAJOWE )"

 

 

No proszę to ja dzisiaj sobie odpuściłam pieczenie a tu Nasza Małgoś kusi takimi smakołykami  :clap: mniam.

Zaciekawiła mnie jeszcze ta blacha rozciągana... Małgosiu gdzie można ją kupić??

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko ja widzialam takie rozciagane blachy w Lidl.(nieraz maja takie specjalne tygodniowe oferty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To i ja wiem...   chodzi mi raczej o to czy mak będzie miał taką samą konsystencję, jak przemielony przez maszynkę,Ja tu widzę,że cały pic polega na tarciu ziarenek..

Poza tym jest to niewielkie urządzenie ..więc chyba trzeba być cierpliwym albo...   mielić maszynką elektryczną :D

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wsypać ''zaparzony'' mak  ..

Małgoś,

ta maszynka zrobiona jest na wzór starodawnych młynków do maku. Tamte młynki rozcierały suchy mak a i przepisy kuchenne odnosiły się do takiego maku.

Spóbuj najpierw przemleć bez parzenia. 

Sama noszę mak do cukiernika, który miele go na sucho. Uważam, że jest lepszy.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj machnęłam paszteciki z farszem mięsnym z wołowiny. Dodałam do farszu pieczarki i cebulkę. Z kilograma mąki wyszły dwie spore blachy ,dlatego większość powędruje do zamrażarki.

post-39887-0-55768300-1412689349_thumb.jpg

 

 

 

 

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.