Skocz do zawartości

Spiżarnia Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o ten syrop -jak dużo dajesz cukru?

Na litr wody 4 łyżki płaskie  cukru. Można dać więcej lub mnie, to zależy kto co lubi. :D można zmienić cukier na miód, lub pół na pół.

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Zrobiłam kilka lat temu i nie miały ''wzięcia''

Bo trzeba mieć dobry przepis.  :tongue:  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy dzień wolnego :cool:

post-53395-0-12921400-1600259097_thumb.jpg

A to drugi dzień wolnego :cool:

post-53395-0-21402100-1600259190_thumb.jpg

Polecam  sałatkę z fasolki szparagowej według Kolegi Pokemona.  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/5139-pokemona-przetwory-i-inne-takie/W takin sam sposób robię świeże grzyby. 

Z ostatnich mirabelek powstał dżem z mirabelek z kardamonem z dodatkiem kawałków jabłek. 

Z kiszonkami jeszcze nie ''wystartowałam'' ale to kwestia kilku dni  i będę działać. Pogoda jak na razie sprzyja i warzywa będzie można wykopać.

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Anuś, byłby z Ciebie ideał ???? gdyby nie ten nałóg????

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie ten nałóg

 

Tak wiem Muski,że palenie to brzydki nawyk. Może przyjdzie taka chwila, że rzucę.

Dzisiaj poczyniłam kiszonki z selera i drugą z cukinii. Do tej pierwszej dołożyłam czosnek, kawałek chrzanu i koper ( chociaż  tych dwóch ostatnich składników nie było  w przepisie ) po jednej ostrej papryczce ( użyłam takich, które sama suszyłam). Do tej z cukinii dodałam czosnek, koper, papryczkę. W przepisie proponowano dodanie łyżeczki ulubionych ziół. Dodałam świeże carry włoskie.

Solanka to litr wody ( ja używam  zawsze takiej ''prosto z kranu'' ) i płaska łyżka soli niejodowanej.

post-53395-0-87211300-1600624011_thumb.jpg post-53395-0-88160100-1600624031_thumb.jpg

                                                            post-53395-0-22648000-1600624076_thumb.jpg

post-53395-0-84585900-1600624056_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam  ( i myślę, że nie tylko ja ) ;)  ze zrozumieniem wszystkie rady od Was. Jeśli pozwolicie za kilka dni usunę te posty. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Dyskusje o paleniu przeniesiemy do innego tematu.

Dzisiaj buraki z malinami.

Buraki można ugotować lub upiec w piekarniku. Wybrałam tą drugą wersję. Starte na tarce ( było ich 1.2 lg) dodałam 30 dag świeżych malin, sól do smaku i sok z jednej cytryny. Jeżeli ktoś nie ma cytryny można dać łyżkę octu. Nie ma tam grama cukru, maliny były słodkie.  Wszystko wymieszałam i poczekałam aż maliny ''puszczą sok''

Przełożyłam do słoików i pasteryzacja 12 minut.

post-53395-0-67458500-1600712612_thumb.jpg post-53395-0-35343100-1600712661_thumb.jpg

W drugim rzędzie buraki z czosnkiem i świeżo tartym chrzanem.

post-53395-0-02138100-1600712642_thumb.jpg

Jutro kolejne buraki w innej odsłonie. :D

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ma ostatnio czasu na tworzenie nowych rzeczy, a jak jest chwilka czasu i coś tam podziałam to znowu czasu brak, aby to pokazać.

Kilka tygodni temu poczyniłam kapustę kiszoną z kurkumą i ananasem. Przepis zaczerpnęłam z jednego z blogów, zmieniłam nieco proporcje składników

( każdy może dopasować ''pod siebie " )

Składniki ;

miałam trzy malutkie główki kapusty ( w sumie ważyły 1,3 kg )

jeden świeży ananas ( o tej porze roku są w dobrej cenie )

2 papryczki chilli bez nasion

kilka gałązek świeżej natki pietruszki

5 ząbków czosnku, można dać więcej

2 płaskie łyżeczki soli niejodowanej

dwie łyżeczki kurkumy

2 łyżki nasion kopru

Kapusta poszatkowana jak do kiszenia, dodałam pozostałe składniki i przełożyłam ciasno w słoiki, ubijając je drewnianą pałką. Dalej robiłam jak w przypadku kiszenia kapusty, czyli kiedy tylko byłam w domu ''odgazowywałam'' czyli przekuwałam. Słoiki zamknęłam, w momencie kiedy uznałam że już jest ukiszona. Trwało to prawie dwa tygodnie. Przechowuje w lodówce.

Moje uwagi :

Następnym razem dam więcej ananasa, a koper zastąpię   swoim ulubionym  kminkiem :D .i więcej czosnku  :D

post-53395-0-25737200-1642451893_thumb.jpg post-53395-0-24435100-1642451923_thumb.jpg

post-53395-0-41341800-1642451949_thumb.jpg

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.