Skocz do zawartości

Spiżarnia Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

postanowiłem dać mu więcej czasu i wróciłem do niego w Niedzielę, czyli po 4 dniach, jak woda nieco zmętniała,

Osid.... moim skromnym zdaniem, kiedy temperatura na zewnątrz i w pomieszczeniach nie jest już tak wysoka to proces kiszenia nieco się wydłuża.

 

kalafiorek słony i do tego zrobił się kwaskowy, jak to kiszonka, a do tego ta chrupkość… przyjemna rzecz nie ma co, na 100-wę zrobię go jeszcze nie raz, czy dwa,

To mnie cieszy :)

 

 

osobiście bardziej smakuje wersja ostrzejsza, ta z papryczką chili :devil:

Dzięki za podpowiedź :)

Też tak zrobię, tylko z zieloną ostrą papryczką, bo mam obawy, czy ta czerwona nie zabarwi zbytnio kalafiora na różowo :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osid.... moim skromnym zdaniem, kiedy temperatura na zewnątrz i w pomieszczeniach nie jest już tak wysoka to proces kiszenia nieco się wydłuża.

zgadzam się w 100% ;) zwłaszcza że mieszkamy teraz w domku, gdzie pali się w piecu, i w dzień jest ciepło, a w nocy jak nikt nie podkłada, to robi się zimno i dlatego czas kiszenia się wydłużył.

 

 

Też tak zrobię, tylko z zieloną ostrą papryczką, bo mam obawy, czy ta czerwona nie zabarwi zbytnio kalafiora na różowo

a jak zielona zabarwi ci go na zielono ?! :tongue: u mnie nic się nie zabarwiło, więc śmiało możesz dac czerwoną.

Edytowane przez osid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... Żeby nie było, że całe lato nic nie robiłam :cool: Zostały tylko do zrobienia kiszonki ... z kalafiora, brokuła, brukselki oraz kiszenie białej i czerwonej kapusty... ale to za kilka dni. Jakość zdjęć może nie powala, ale mam takie oświetlenie w piwnicy. Ostatnie zdjęcie nieco okrojone z kawałka, ale szafka była przeszkodą. Słoików nieco ponad 300 :laugh: chyba starczy. Wszystkie warzywa z działki, owoce też oprócz gruszek i jabłek i truskawek... dostałam je od znajomych, którzy narzekali na ''klęskę urodzaju'' :) .. a jeszcze paprykę też kupiłam. Jak ktoś nie wie co znajduję się w słoikach, to proszę pokazać palcem :laugh: a ja napisze co to za mój ''wytwór'' :)

Kolejne półki a na koniec wszystkie razem.

post-53395-0-17220900-1413376556_thumb.jpg                               post-53395-0-29263400-1413376613_thumb.jpg

post-53395-0-78897900-1413376698_thumb.jpg                               post-53395-0-23934700-1413376777_thumb.jpg

post-53395-0-73849900-1413376841_thumb.jpg                               post-53395-0-97055900-1413376895_thumb.jpg

post-53395-0-76074300-1413376981_thumb.jpg                               post-53395-0-25594400-1413377070_thumb.jpg

:)

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc pracy się pochowała w tych regałach. Jestem pełen podziwu. U nas w rodzinie robienie takich przetworów skończyło się na babci.

Brawo !!!

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli, at flaszki to nie powinny leżakować ???

 

post-51023-0-53232400-1413382851_thumb.jpg

 

No a reszta godna podziwu. Panie, zazdroszczę Wam.

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem i pokazuję paluchem ....

lewy regał, czwarta półka od dołu, prawy róg na samym tyle, słoik pod spodem ... ;)

Roger ... chyba się zdziwisz,  :tongue:  co prawda w tym miejscu nie ma słoików tylko pod ostatnią półką stoi skrzyneczka z nalewkami .. nie pokazywałam jej bo aparat i tak by wszystkiego nie ogarnął . Skąd Ty masz takiego ''czuja'' ? :laugh:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z kiszenia kalafiora, brokuła i ... brukselki :) Dwa pierwsze warzywa zalane solanką, której przepis jest w moim kąciku. Natomiast brukselka została wcześniej poddana blanszowaniu przez około 5 minut. Schłodzona zalaną zalewą taką jak robię na ogórki kiszone ... na litr wody 1 łyżka soli niejodowanej, a dodatkowo dałam pół łyżeczki cukru. Oczywiście sporo czosnku 4-5 ząbków na jeden słoik , koper, oraz ostra czerwona papryka i chrzan.

Istnieją opinie, że można zalewać brukselkę wodą pozostałą po kiszonych ogórkach... nie próbowałam, więc trudno mi ocenić czy smak jest ok.

post-53395-0-92629500-1413553089_thumb.jpg post-53395-0-57970100-1413553361_thumb.jpg

post-53395-0-67613500-1413553490_thumb.jpg post-53395-0-40739200-1413553684_thumb.jpg

Za kilka dni chwila prawdy w przypadku degustacji brukselki :cool: Warzywo to ma chyba więcej przeciwników, jak zwolenników :) zobaczymy. Jeden słoik zostanie otwarty na ''próbę'' .. reszta do mojej piwniczki :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale masz pancerne zapasy :)

U nas tyle nie ma ale chociaż kto wie ????

Ciężko mi pyknąć fotkę w piwnicy, bo malutki grajdołek, ale nie tyle zapasów to my nie mamy :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam brukselkę. Od młodości, która już niestety minęła.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anus napisz jak smak brukselki jak juz bedzie dobra ,ja zajadam kalafiorka ,z tym ze ja robie na bierzaco bo nie mam gdzie przechowywac,dzis bylam na jesiennym targu u nas i kupilam glowe kapuchy to zakisze i bedzie bigosik :)  A jeszcze mam selera to moze tez by zakisic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężko mi pyknąć fotkę w piwnicy, bo malutki grajdołek,

:laugh: u mnie też czasami tak bywa....

 

 

Ja uwielbiam brukselkę. Od młodości, która już niestety minęła.

Oj tam ... oj tam młodość może i minęła ale uwielbienie do brukselki zostało :)

 

 

A jeszcze mam selera to moze tez by zakisic ?

Electra .. Ty chyba czytasz w moich myślach :laugh: .. też mi świta taki pomysł w głowie, ale moje bulwy selera są jeszcze w ziemi na działce :facepalm: ostatnio ciągle pada i nie ma kiedy wykopać.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś wymiatasz z tą swoją spiżarnią! Kurcze ale mi smaka robisz, ta brukselka hmmmm musi być pyszna. Rób więcej takich pyszności a zawitam głodny w okolice Łodzi:)

Edytowane przez SIVON

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja uwielbiam brukselkę. Od młodości, która już niestety minęła.

Oj tam ... oj tam młodość może i minęła ale uwielbienie do brukselki zostało :)

 

For ever !

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mi smaka robisz, ta brukselka hmmmm musi być pyszna.

 

SIVON i jest pyszna :) może nie taka jędrna jak kalafiory, ale za to ten smak... wyczuwa się posmak czosnku ( dałam kilka ząbków na słoik) ostrość ( posłuchałam rad kolegi osid) i dodałam kawałki ostrej papryki. Zjadamy ją na bieżąco, bo przecież jest cały czas dostępna i można ją w każdej chwili zakisić. Robiłam z niej surówkę, ale zdarza się, że jem ją również do kanapki. Natomiast brokuły są również smaczne... ale w smaku ostre ... rzekłabym bardzo ostre :laugh: Do przyrządzania sałatki lub surówki muszą być nieco pokrojone.

post-53395-0-00626500-1413994671_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kiszonki wyglądają zachęcająco -ja kisiłam tylko kalafiora ,pominąwszy zapach  to bardzo nam smakował .Szkoda ,że za daleko do Ciebie by wpaść na pokosztowanie innych kiszonek .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-ja kisiłam tylko kalafiora ,pominąwszy zapach to bardzo nam smakował

Przyznaję, że zapach rzekłabym jest z lekka ''skarpetkowy'' :laugh: dopóki kalafior nie ukiśnie, ale wszystkie warzywa mi smakują i cieszę się, że Tobie też :)

 

 

Szkoda ,że za daleko do Ciebie by wpaść na pokosztowanie innych kiszonek .

Zapraszam :) dwie godziny śmigasz autkiem i jesteś :cool: Każdy może wpaść i spróbować, a i spiżarnie moją odwiedzi przy okazji. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a i spiżarnie moją odwiedzi przy okazji.

 

Nie kuś nie kuś .... bo niechcący może gość zostać dłużej po takim zwiedzaniu ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Szkoda ,że za daleko do Ciebie by wpaść na pokosztowanie innych kiszonek .

Oooo ty to masz jak kamieniem rzucić. Drogą Edwarda pare minut  i degustujesz do woli.

 

Nie kuś nie kuś

Ha ha to jakbyś lisa do kurnika zapraszała :D

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.