Skocz do zawartości

Spiżarnia Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Choć to nie sezon na przetwory, jednak zostałam wywołana do tablicy. :) ANNAM ma teraz sezon na przetwory. Podaję przepis na ogórki, które podobno są dobre. Zawsze tak robiła moja Babcia i ja tak robię odkąd pamiętam.Zawsze są twarde, jędrne i ''strzelają'' kiedy je się ugryzie. ;) pewnie wiele osób tak robi jak ja.

Ogórki zrywam z krzaków zawsze wcześnie rano, kiedy jeszcze nie jest gorąco. Wkładam do zimnej, wręcz lodowatej wody na około 2 godz i tak sobie w niej pływają.

Do każdego słoika wkładam liście z winogrona, liście z dębu, czarnej porzeczki i z wiśni.Taki ''misz-masz'' Łodygi kopru razem z baldachem też są świeże. Nie używam suszonego kopru. Czosnek też mam swój. Daję go sporo, kilka ząbków na słoik. i chrzan. Układam ogórki w słoikach i zalewam wodą z dodatkiem soli- jedna łyżka soli na 1 litr wody, którą biorę prosto z kranu. Nie gotuję jej, daję taką surową. Odstawiam słoiki nie do końca zakręcone na dwa dni w kuchni. Kiedy woda lekko zrobi się już ''mętna'' dokręcam je i wynoszę do piwnicy. I to cały przepis :) Te, które wkładam do beczki dębowej  robię tak samo, z tą tylko różnicą,że beczka loduję na zimę w stawie u znajomych.W tym roku jednak zima była dość łagodna i ogórki trzeba było wy.jąć wcześniej niż zawsze.Takim sposobem przetrzymywałam je niekiedy do kwietnia. Na zupę ogórkową robię podobnie, tylko wcześniej ścieram ogórki na tarce jarzynowej i takie surowe razem z dodatkami wkładam do słoików. Dalej postępuję jak wyżej.

Kto je spróbuję w Gąsiorowie to oceni. ;):tongue:
 

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mmmm przepis pójdzie na produkcję jak tylko ogóreczki się pokażą.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto spróbuje ten spróbuje - do Gąsiorowa daleko, a po drodze mają podobno przejechać przez Warszawę ... wiele może się jeszcze wydarzyć :tongue:;):D

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie temp. wody i ilości soli.... w Gąsiorowie...

 

To co w Gąsiorowie sól i woda są inne :D Kąpałem się w jeziorze w Gąsiorowie woda taka jak wszędzie, rzadka i mokra trza umiec pływac :D

Ponoc w Morzu Martwym można pływac nie umiejąc pływać, nie byłem nie wiem czy to prawda ;)

Edytowane przez chudziak

TYLKO WIDZEW RTS !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda , zdjecia z Morza Martwego to potwierdzaja ,ze ludzie pływaja nikt z nich nie manifestuje umiejetności pływania - człowiek ktory nie umie plywac  nie utrzyma sie na wodzie  wpadnie w panikę , w gazetach pisza by zobaczyć Morze Martwe trzeba się spiszyć , gdyz coraz bardziej wysycha i moze juz  niedługo zostanie tylko sadzawka. :)

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dobre ogórki to robią .... bakterie, ... tak, tak, bakterie, a nie jakieś tam tajemne receptury. Bez odpowiedniej flory bakteryjnej w kuchni niewiele zdziałamy :( Emigranci coś o tym wiedzą :(

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto spróbuje ten spróbuje - do Gąsiorowa daleko, a po drodze mają podobno przejechać przez Warszawę ... wiele może się jeszcze wydarzyć :tongue:;):D

Kluczyk od bagażnika będzie u mnie :tongue:

 

 

Kochani, dobre ogórki to robią .... bakterie, ... tak, tak, bakterie, a nie jakieś tam tajemne receptury. Bez odpowiedniej flory bakteryjnej w kuchni niewiele zdziałam

Maad ... mam czyściutko w kuchni :laugh: wiem.. wiem o co chodzi ;)

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sezon na robienie przetworów uważam za otwarty. Na początek dżem truskawkowy... i truskawkowo-rabarbarowy. Zostało mi trochę zamrożonej dyni pieczonej, dołożyłam cytryn i tak powstał dżem.  Nie wiem czy mi starczy cierpliwości przy ozdabianiu słoików przy takiej ilości przetworów jakie robię co roku.

Następne słoiki już się zapełniają ..

post-53395-0-27992600-1434709186_thumb.jpg

post-53395-0-86160400-1434709218_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi starczy cierpliwości przy ozdabianiu słoików przy takiej ilości przetworów jakie robię co roku.

Rób, rób.  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

Nie wiem czy mi starczy cierpliwości przy ozdabianiu słoików przy takiej ilości przetworów jakie robię co roku.
 

 

No Ci się Anuś Kochana nie dziwię  ;) przecież Ty przetwarzasz jak mały "kombinat"  :laugh:

Przecudnej urody :clap:  :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nooooo tylko od półeczki którą sobie już kiedyś wcześniej upatrzyłem z daleka proszę ....

Robert .. z poprzedniego roku to nie upatruj sobie żadnej półeczki , bo w styczniu już były tylko puste słoiki  :tongue: wszystko rozdane :D teraz nowy sezon, to śmiało rezerwuj sobie ;)

Dzisiaj tak na szybko .. dostałam około 10 kg ogórków, od życzliwego starszego Pana .. uprawia je w szklarni, na własne potrzeby.. Ze swojej uprawy przeznaczę na kiszenie.  Postanowiłam je zrobić po żydowsku.. tyle tylko, że nie kroiłam w grube plasterki, tylko dałam w całości. Cześć zrobiona będzie jeszcze z kurkumą i selerem. Kocham patrzeć jak słoiki zapełniają się :D

post-53395-0-44066500-1435513926_thumb.jpg   post-53395-0-52317800-1435513987_thumb.jpg

post-53395-0-42161300-1435514009_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś czy te ogórki po żydowsku to maja nazwę z przypadku czy sa orginalnym przepisem , a może ich nazwa to taka sama gafa  jak  znaleziony w internecie przepis na " Karkówka po żydowsku

Gotuj z Cukiereczkiem

...Pyszna karkówka zapiekana pod pierzynką z ogórków i papryki, całość zalana sosem na bazie zalewy z ogórków - to wspaniała propozycja na domowy obiad. Składniki: 1 kg karkówki, 3 cebule, 5 ogórków konserwowych, 1/2 szklanki zalewy z ogórków, 500g pieczarek, 3 łyżki pikantnego ketchupu, 3 łyżki... " znalezione na forum |:http://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/ogorki-po-zydowsku, "  .

 Piszę o tym gdyz rodowici Żydzi chyba juz nie mają siły prostować i publikować zasad jakich przestrzegaja w swoim menu  , a takze patrzec na nadużywanie ci tradycji , jeśli sie myle to mój post sprostój , w dostepnych moich własnych  ksiazkach o kuchni żydowskiej, nie znalazłem tego przepisu , ale moge sie mylić. Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś czy te ogórki po żydowsku to maja nazwę z przypadku czy sa orginalnym przepisem , a może ich nazwa to taka sama gafa  jak  znaleziony w internecie przepis na " Karkówka po żydowsku
 

 

Pacan Wojchiech..  jak się mają ogórki Anuś do Karkówki po zydowsku... nie rozumiem :rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś czy te ogórki po żydowsku to maja nazwę z przypadku czy sa orginalnym przepisem , a może ich nazwa to taka sama gafa jak znaleziony w internecie przepis na " Karkówka po żydowsku

Pewnie nazwa z przypadku .. nie mam tego przepisu w swoich starych książkach kucharskich. Mam ją zmienić ? na jaką nazwę? to nie mój przepis, więc co mam napisać? proszę mnie ''oświecić'' ;) takich przypadków jest wiele ..

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz Pacan Wojciechu problemy :devil:

zrób według przepisu,  zjedz ...  smakuje? zrób jeszcze raz ... nie smakuje? poszukaj sobie czegoś innego

po co sobie komplikować życie

 

 

Anuś, podobają mi się Twoje zdjęcia - ostre, kolorowe, dużo światła ... :thumbsup:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia i wyrób mi sie podobają  :clap:  , nazwa natomiast nie ,  dlatego  napisałem o tym ,gdyż uważam ze należy używać nazw które  sa zgodne z zasadmi przestrzeganymi , przez poszczególne nacje , Maad cóż są forumowicze " z felerami " . Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.