Skocz do zawartości

Nadziewanie kiełbasy przez maszynkę


foniu2

Rekomendowane odpowiedzi

A po kiego Ci ten "stabilizator" - czytaj co ludzie piszą - autorytety tego forum już to coś skomentowały


 

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejek ma około 15 cm długości i jest stożkowy na wyjściu ma około25 mm

 

Nic Ci ten stabilizator nie pomoże , on ma za zadanie bardziej chronić maszynkę niż pomagać w nadziewaniu.

 

Lejek na wyjściu ma po wierzchu czy w środku 25mm, bo to bardzo ważne. Ja mam taki co środku otwór ma 20mm a po wierzchu 24mm i tu też może być problem bo maszynka za duża w stosunku do otworu lejka. Mam jeszcze 10 alfe muszę nią spróbować nabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lejek ma około 15 cm długości i jest stożkowy na wyjściu ma około25 mm

 

Nic Ci ten stabilizator nie pomoże , on ma za zadanie bardziej chronić maszynkę niż pomagać w nadziewaniu.

 

Lejek na wyjściu ma po wierzchu czy w środku 25mm, bo to bardzo ważne. Ja mam taki co środku otwór ma 20mm a po wierzchu 24mm i tu też może być problem bo maszynka za duża w stosunku do otworu lejka. Mam jeszcze 10 alfe muszę nią spróbować nabijać.

 

 

po prostu maszynka przy tych obrotach za szybko podaje farsz - lejek nie nadąża przepuszczać, jest cofka i gniecenie - zmniejsz obroty

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

 

 

Zależy kto co lubi ja wolę dobrze uwendzone i podpieczone a kielbache tłustą i nafaszerowana wodą to w sklepie mogę kupić zależy kto co lubi
 

 

Tez mysle ze za mocno dolozyles do pieca :) uwedzone wyglada troche inaczej,metoda prob i bledow dojdziesz do wprawy :D

 
Pozdrawiam
Edytowane przez EAnna

Jezeli ktos chce ,znajdzie sposob.

Jezeli ktos nie chce,znajdzie powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwedzone wyglada troche inaczej

 

Co kto lubi. No tak dokładnie.  Moja teściowa zawsze jak wyciągam kiełbasy z wędzarni do parzenia, to krzyczy, że jeszcze za mało, bo nie pomarszczone i będzie surowa. :)Ale później, gotową zjada i nie marudzi, że surowa. :) 

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja nigdy nic nie gotuję tylko wendzenie i podpiekanie wodą wyciąga aromaty według mnie 100% wędzone u podpiekanie nie umywa się DO gotowanego i wędzonego to jest moje zdanie karzdy lubi co innego pozdrawiam z dymem i wesołych świąt wszystkimi życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.