Skocz do zawartości

Nowy kalkulator Kolegi Skalar'a50


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

W jednych przepisach podają 3 x 3 w innych podają 4 x 4 max bo większe się nie peklują na sucho, ale mniejsza o to. To jedna sprawa a na drugą nie odpowiedziałeś. To ja odpowiem. Na jednej stronie zawarte są informacje o peklowaniu na sucho dużych kawałków, elementów mięsa a pod spodem na kiełbasy, o sugerowaniu, że to musi być z pieprzem i zielem nie wspomnę. Dlatego pytałem o te 20 g. To nie będzie jasne dla początkującego.

 

proszę o sugestie lepszego rozwiązania z chęcią zmienie lub dodam opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W soleniu ryb nie rozumiem tej 4 przy temperaturze, jak to czytać?

już doszedłem gdzie jest błąd wymuszając znaczek stopni zamieniłem pewnie nr labeli ze strony peklowania na mokro gdzie miało byc "temperatura peklowania 4-6 stopni C właśnie z tym ze strony solenia ryb gdzie powinno być "temp wody w st c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze juz grymasze ale jak juz jest kalendarz to podobalo by mi sie zeby po zaznaczeniu w kaledarzu poczatku i konca peklowania, w okienku ponizej pokazalaby sie podliczona ilosc dni peklowania. Poza tym w zakladce "peklowanie na sucho" wystepuja u mnie problemy z zamieszczonym opisem (problemy z polska czcionka), wyswietla mi jakies znaki zapytanie itp.

Pozdrawiam i dziekuje programiscie

yogi

Edytowane przez yogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze juz grymasze ale jak juz jest kalendarz to podobalo by mi sie zeby po zaznaczeniu w kalendarzu początku i końca peklowania,

jak wybierzesz ilośc dni peklowania to na kalendarzu na brązowo zaznaczy się dzien wędzenia i wtedy masz i początek i koniec peklowania zaznaczony.

jak nie podoba Ci się czcionka czy kolor klikasz na tekst prawą myszką i wybierasz "zmień czcionkę", a jak wybór będzie dobry, klikasz jeszcze raz i wybierasz "zapisz czcionkę" wtedy w teczce gdzie masz kalkulator pojawi się plik ustawienia.ini

podobnie jest z tłem możesz wybrać inny obrazek i go zapisać lub usunąc ten istniejący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o wybór czasu peklowania, nie tylko  w okienku poniżej ale kliknięciem na kalendarz?

W tej chwili jest to dla mnie trudne, bo ten komponent kalendarza przy kliknięciu na niego nie chce pokazywać informacji na temat wybranego dnia.

Musiał bym albo go dogłębnie zrozumieć i przerobić albo szukać innego , myślę że w przyszłości tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pisać na windows ce5 czy 6, mobile też pewnie po wielkich potach by się udało, ale na androida nic mi nie wyszło...

jestem amatorem, nauczyłem się programować bo córka w szkole miała problemy z tym, ale do poważnych umiejętności jest baaardzo daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam do przetestowania ostatniej wersji kalkulatora peklowania opracowanego przez Kolegę Skalar'a:

 

Kalkulator peklowania.zip

 

Jak zwykle prosimy o Państwa opinie i wnioski, choć mam nadzieję, że większych zmian nie będzie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam! Mam problem z polska czcionka, wyswietla mi w tych miejscach jakies dziwne znaki. Mozna to jakos zmienic? Poza tym bardzo dobra robota. Dziekuje i pozdrawiam.

spróbuj kliknąć na tekst prawą myszką i wybrać "zmień czcionkę" i w okienku wyboru czcionki w okienku skrypt Na Europa Środkowa, a jak będzie ok to wtedy jeszcze raz i zapisz czcionkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator jest dobrym rozwiązaniem, a ja zmieniłbym grafikę i możliwość powiększania czcionki - opcja. Jeżeli już musi być grafika, to przynajmniej jakiś suwak do regulacji przezroczystości żeby nie męczyć się przy odczycie.

Pobrałem nowy program działa chmmmm, to moja tabela w tym programie. :)  Wszystkie ryby nasze są !!! :D     

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to moja tabela w tym programie.  Wszystkie ryby nasze są !!!      

dziękuję za tabelę  :)

jeśli nie masz nic przeciwko chciał bym umieścić informację że to Twoja tabela  :clap:

grafikę możesz zmienić wywalić, lub suwakami zmienić kolorystykę, zrobić sepię lub płaskorzeźbę.

musisz kliknąć i wybrać ustaw tło , a potem zapisać jak Ci się podoba.

szkoda tylko że zauważyłem jeszcze błąd ( w tabeli peklowania na mokro jest błąd przy wyborze 14 dnia peklowania sol jest podana dla 1 dnia), nieco wybiegłem myślami za tabelę dziadka :facepalm:

Zrobiłem też możliwość zapisania wybranego peklowania , na razie tylko mokrego w formie pliku tekstowego, bo nie mogę się zdecydowac jak to rozwiązac.

Jeśli wydaje Wam się ta opcja potrzebna proszę o sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz korzystać na forum z całego materiału jaki wstawiłem. 

dziękuję, ale jednak uważam że powinienem zamieścić informację o autorach tabel, pewnie wiele osób pomyśli że skoro napisałem taki program to mam taką wiedzę a jest dokładnie odwrotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.