Skocz do zawartości

Pasztet wieprzowy wg Gabi


Gość Gabi

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie będzie dobry..ale sobie dodatkowo roboty narobiłaś.

Sądzę,że przed pieczeniem będziesz musiała go jeszcze raz dobrze wymieszać... :???: ...

To tak na czuja piszę ,bo nigdy nie zamrażałam nieupieczonego pasztetu.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz jeszcze nie upieczony farsz do zamrażalnika czy to będzie dobre po rozmrożeniu?

no nie wiem :???: jeżeli tam już były jajka a i bułka to coś mi się zdaje , że się zmieni konsystencja po rozmrożeniu , ale tak czy inaczej jak rozmrozisz to daj znać jak wyszło będziesz prekursorką pomysłu

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się parę razy w życiu, za dużo przygotować mięsa do pasztetu. Wtedy po zmieleniu, nie dodając jajek i bułki, zamrażałam. Później, w miarę potrzeby po rozmrożeniu kończyłam jak Bozia kazała i nikt nie poznawał że to z mrożonego.

Chociaż raz a może dwa zamroziłam całkowicie "wykończony" farsz pasztetowy i tez po upieczeniu był fajny, może mniej puszysty, bardziej ścisły. Będzie o.k. zobaczysz :grin: .waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ,że mrozić można tylko raz :!: :!: :!:

Z tego czego dowiedziałem się tutaj na forum można mrozić mięso po obróbce termicznej - wędlina z rozmrożonego mięsa, uwędzona i sparzona nadaje się do zamrożenia.

 

Pozdrawiam

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w radiu Tok FM pani profesor mówiła że rozmrożone mięso po upieczeniu lub ugotowaniu można spokojnie zamrozić

... szkoda, że nie wytłumaczyła słuchaczom, dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od niedawna nabyłem Zelmerka i wykonałem w podobnym stylu ten koleżanki pasztet.

Wyszedł wyśmienity.Dodałem dodatkowo jeszcze wywaru z gotowanego mięsa do pasztetu aby był bardziej wilgotny.Do tego wywaru dodałem jeszcze przyprawę papryczkę ostrą.

Przepis bomba troszeczke zmodyfikowany ale to ten sam sposób wykonania.

Pozdrawiam i informuje że już rozprawiczyłem Zelmerka.

Jedna dorosła osoba w Polsce zijada 2 kg proszku do prania (chemii) za rok 2012 w produktach spożywczych.Zrób coś z Tym korzystając z wiedzy i praktyki Wędzarniczego Bractwa.Życzę Smacznego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem pasztecik bazując na przepisie Gabi.

 

Pewne modyfikacje to ilość mięska: 60dkg łopatki, 30dkg podgardla i 20dkg wątróbki drobiowej

Ugotowane zgodnie z przepisem.

 

Zmielone 2 razy na drobnym sitku razem z warzywkami z gotowania mięska i odrobiną powstałego bulioniku:

 

 

Wyszedł pyszny :) Konsystencja mokra, zwarta można kroić nawet w bardzo cienkie plasterki.

 

Jedyny błąd jaki zrobiłem to zbyt szybkie studzenie początkowe i delikatnie opadł :)

 

 

a oto foteczki w kolejności przed pieczeniem, po wyjęciu z formy (ciepły) i na drugi dzień z lodóweczki:

 

Wiem co jem bo sam to robię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

gabi! bardzo dobry przepis. zrobilem ostatnio pysznosc w/g Twojej receptury- palce lizac. serdeczne zyczenia urodzinowe. pozdrawiam

Cieszę sie bardzo, że przepis zyskał Twoje uznanie :grin: . Bardzo dziękuję za życzenia. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.