Skocz do zawartości

Jogurt, kefir - jakie kultury bakterii?


Gość tusiaczkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie dyskutuję o mleku UHT.

"Piksiak,a jak sobie radzili jak nie było UHT? Pasteryzowali, lub czasami nawet nie."

Eanno, jeżeli ktoś kto pisze tego rodzaju "teorie" ,to jego wiedza którą

starasz się tak mocno podkreślić jest dla mnie przynajmniej mocno wątpliwa.

Nie chcę dyskutować o zaletach czy wadach mleka UHT.

 

Ps. Specjaliści w branży, w owych czasach o których pisze kol. Akmis, zalecali najzwyklejsze surowe mleko przegotować i następnie schłodzić do właściwej temperatury, a następnie zaszczepiać do owego przegotowanego schłodzonego, najzwyklejszego sklepowego mleka, odpowiednie kultury, np. jogurtowe czy kefirowe etc.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podałem tylko przepis, przecież jak komuś nie pasuje mleko UHT to nawet śmietną może sobie je zastąpić, nic mi do tego :D Mi mleko UHT nie przeszkadza i nie uważam je za trujące a w jogurcie wydaje mi się bardziej chodzi o żywe kultury niż wartości odżywcze.

Edytowane przez piksiak

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się bardziej chodzi o żywe kultury niż wartości odżywcze.

 

Właśnie dokładnie o to chodzi Piksiak, masz całkowitą rację, i aby tak właśnie było to "podkład" powinien być czysty i wyjałowiony z niepotrzebnych "śmieci".

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jogurt

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige: Jest pewna różnica między mlekiem przegotowanym, a mlekiem UHT, jednak nie będę jej tutaj omawiał. Jak chcesz to poczytaj sobie o sposobach utrwalania mleka. W mleku, jak i jego pochodnych ważne są zarówno bakterie, ale także podkład, czyli całe bogactwo białek, składników itd.

A co do mojej wiedzy i doświadczenia... Jeżeli nie znasz drugiego użytkownika, to nie wypowiadaj się w tej kwestii, ponieważ możesz mieć niemiłą niespodziankę, kiedy trafisz na osoby bardziej obyte w temacie. Ja popieram swoją wiedzę ponad dwuletnią praktyką serowarską i proszę, nie zarzucaj mi tutaj, że jestem niekompetentny.

Edytowane przez akmis978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

,teraz tylko kupuję w biedronce jogurt bałkański

EL GREGOR dzięki za konkrety! Jutro o świcie jadę po mleko do mojej Pani od krówek i do Biedronki :). Przy okazji robienia "scypków" z mleka krowiego (fajną nazwę podałaś EANNO) zrobię jogurcik wg. przepisu EL GREGORA:) Jak wyjdzie, zdam fotorelację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy z bałkańskiego i wychodził bardzo fajny. Ale że ja za bardzo za bałkańskim nie przepadam zrobiłem ostatnio z Zotta. Wyszedł bardzo dobry, w naszym odczuciu lepszy niż bałkański. I co ciekawe ostatnim razem robiłem także z Zotta, dokładnie tak samo jak poprzednio (z mlekiem w proszku i mleczkiem skondensowanym) a jogurt wyszedł jakiś taki kwaskowaty...  :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.