Skocz do zawartości

Rowerek


boob96

Rekomendowane odpowiedzi

Inne zajęcia, wyjazdy do rodziny zmniejszyły mi czas na rower.  Jedna nowość to kupiłem sobie w kwietniu rower elektryczny.  Jest to rower typu "miejski", przyjemnie się jeździ, mam 5 poziomy pomocy i 9 biegów. Przejechałem 800 km i na razie dobrze się sprawuje.  Na naszą następną długo-trasową wycieczkę ćwiczę na moim rowerze szosowym którego mam już 7 lat.

post-52694-0-73403200-1563384827_thumb.jpg    post-52694-0-42679400-1563385098_thumb.jpg

 

W przeszłym roku przejechaliśmy z Bregenz, Austrii  trasą nad północnej części Jeziora Bodeńskiego do Tuttlingen gdzie połączyliśmy się z trasą Eurovelo 6 i tak jak płynie Dunaj do Passau.   Z Passau wyruszyliśmy w kierunku północnym do Pragi.  Niestety nie dotarliśmy tam na rowerach.  Trasa nie była taka łatwa, warunki na czeskich szlakach nie to co na  niemieckich, i miałem dosyć tych gór.  Po 932 km rowery sprzedaliśmy w Vranovie nad Dyji, i do Pragi dojechaliśmy autobusem i pociągiem. 

post-52694-0-48066300-1563385228_thumb.jpg    post-52694-0-97437400-1563385420_thumb.jpg

 

post-52694-0-08485600-1563385496_thumb.jpg    post-52694-0-07315200-1563385886_thumb.jpg

 

post-52694-0-45628200-1563385965_thumb.jpg   

 

Na końcu sierpnia lecimy do Brukseli. Tam wypożyczymy rowery i wyjedziemy na szlak rowerowy Flanders.  Do tego chcemy dodać kawałek Belgijskiej części szklaku Eurovelo 12, nad Morzem Północnym.  Trasa około tysiąc km.  W Belgii spędzimy 4 tygodnie, trzy na siodle. Bedzie to nasza siódma wycieczka rowerowa w Europie. 

post-52694-0-05476100-1563386128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 424
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A kiedy wybieracie się do Polski na taką wycieczkę?.Z Czech to już żabi skok. :D

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bąďźmy fanatykami proszę. Rower to pojazd poruszany pracą mięśni ludzkich i/wspomagany silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Nie każdy chce być Rafałem Majką albo Szurkowskim a chce tylko korzystać z możliwości bycia na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

[Dodano: 18 lip 2019 - 07:18]

Ja jeżdżę spacerowo nie na wykon i nigdy nie chwalę się ile zrobiłem kilometrów i w jakim czasie. Mam to w żici.

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wybieracie się do Polski na taką wycieczkę?.Z Czech to już żabi skok. :D

Chciałbym Arku.  Polski wschodni szlak rowerowy  Green Velo ciekawi mnie.  W 2020 będę obchodził 60 letnią rocznice emigracji z Polski.  Ostatni raz bylem w 2010 chociaż w Europie bywamy często.  Może i czas wrócić do ojczyzny.

Elektryk to już nie rower  :facepalm:  , może tylko z wyglądu trochę 

eland z tego co tutaj strzeliłeś, mało jesteś poinformowany o rowerach elektrycznych.  Rower elektryczny to nie motorower.  Ale nie będę tego tobie przedstawiał albo tłumaczył.  Możesz poczytać sobie na internecie.

 

Ja jeżdżę spacerowo nie na wykon i nigdy nie chwalę się ile zrobiłem kilometrów i w jakim czasie. Mam to w żici.

 

I tak rób dalej.  I teraz znowu będziesz miął ciszę.  Ja z tego wątku wyjeżdżam.  Bye bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w żici.

 

 

 

 

I miłą, serdeczną atmosferę też.

Jednym krótkim bezsensownym zdaniem ją rozwaliwełś :mad:

Było to bardzo nieładne i niegrzeczne z Twojej strony.

Rozumiem, że zazdrość może mieć różne oblicza

ale żeby tak dowalić koledze? Wstydź się wiejas :facepalm:

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint.To nie tak.Napisałem tak dlatego że jestem rowerzystą około kominowym i się tym nie chwalę bo nie mam czym. Po prostu tak to czuję że nie mam czym się chwalić no i tu Twój cytat. Nie jestem też sportowcem bo tu też Twój cytat. Natomiast kolega jest podróżnikiem rowerowym i jemu mogę tylko zazdrościć umiejętności oraz chęci pokonywania takich tras. Nikomu w życiu bym tak nie powiedział natomiast Twój cytat to tylko moje odczucie odnośnie moich chęci i możliwości. Po prostu ja wychodzę na rower i tyle. Opisy podróży p.Redzed są bardzo ciekawe i chwała mu za to że chce pisać. Widzę często takich podróżników często samotnie i zawsze ich podziwiam. Na koniec przepraszam za nieporozumienie ale naprawdę nigdy nie chciałem nikogo obrazić. Głupio wyszło.

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typowym rekreacyjnym zwolennikiem jazdy na rowerze i jak tylko czas pozwala to na rower i w te nasze kaszubskie lasy i ścieżki ile razy nie pojadę to zawsze inaczej piękniej .

Kolega właśnie na elektryku kiedyś się dołączył i pozwolił mi spróbować jak to łatwo na podjazdach i tete ale stwierdziłem jak sam się nie zmęczysz to nie ma satysfakcji  , prawie jak bym samochodem podjechał tylko nie wszędzie samochodem można . Dlatego rower to rower tylko taki na pedały ( przepraszam za użyte słowo ) bez wspomagania .

Edytowane przez eland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Ja tak powolutku. Spacerkowo się poruszam u mnie na wsi. 

W ub. roku A. dość gwałtownie zahamował (był lekki spad) przed przeszkodą i przewinął się przez kierownicę.

Na szczęście nic się nie stało chociaż kark w takich sytuacjach zawsze jest narażony.

Bezcenny był komentarz przechodzących, starszych parafianek: "Taki stary a taki głupi".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. No to miał pecha człek. Ja na luzie jeżdżę a na taki rower jak on ma to nawet nie wejdę. Nie ta klasa. Ja lubię rowery ze wspomaganiem. Elektryk albo spaliny. Albo to i to.

[Dodano: 31 lip 2019 - 19:11]

Na takiej trajce jak robię to nawet stać można spokojnie.

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam. Dawno tutaj nie pisałem. Jak tam u Was drodzy rowerzyści?

[Dodano: 25 paź 2021 - 04:45]

Takie moje wycieczki małe i duże

[Dodano: 25 paź 2021 - 04:46]

Pozdrawiam wszystkich rowerowych podróżników

post-42690-0-98209600-1635129884_thumb.jpeg

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry

Ja mam tylko spalinowe natomiast elektryka dorobiłem sam

[Dodano: 11 sty 2023 - 18:45]

Spalinnowe są z Holandi

[Dodano: 11 sty 2023 - 18:48]

https://rowersachs.pl/

 

Tu jest strona z e spalinowymi ale jak będzie szło to elektryka z Holandii sprowadzi Marcin Potiopa

[Dodano: 11 sty 2023 - 18:52]

post-42690-0-37620700-1673459486_thumb.jpg

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

małe zmiany
Qrcze ale ful wypas  :thumbsup:  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.