Skocz do zawartości

Chrzan tarty (marynowany) - kolejna wersja


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ gorąca woda z kwasem (ocet, kwasek cytrynowy, kwas mlekowy) zatrzymuje związki siarki zawarte w chrzanie, a w trakcie jego tarcia, wiążące się z powietrzem. To jest tzw. zaparzanie chrzanu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zaparzony chrzan nie traci na mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Właśnie dzięki zatrzymaniu procesów utleniania związków siarki (i nie tylko) bardzo na niej zyskuje.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, w ramach próby zrób część chrzanu tak, a część po swojemu. :D Już mi ślinka leci jak pomyślę o takim "swojskim" chrzaniku położonym na plasterku szynki wędzonej na zimno.  :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Szukam, czytam, patrzę i widzę dwa sposoby tarcie tradycyjne lub rozdrabnianie za pomocą blendera stojącego. Którą metodę wybrać? Mam około kilograma chrzanu i jak to zrobić żeby trzeć bezpośrednio do gorącej wody z octem,  bo samo tarcie chwile trwa a woda stygnie. Stąd pomysł na użycie blendera stacjonarnego (szybciej ale czy lepiej), poproszę o podpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tarcie tradycyjne lub rozdrabnianie za pomocą blendera stojącego.

Są jeszcze roboty z odpowiednią przystawką do ścierania czy elektryczne maszynki do mielenia mięsa też z przystawką do ścierania - ścierają wszystko piorunem.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w tarciu ziemniaków na placki.
a zetrzyj do tych placków 3/4 na grubych wiórkach ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Moc jest aż za duża :-) z buraczkami będzie ok. Pierwsze podejście z tarką i po kilku ruchach łzy i wszystko z zatok zeszło, w ruch poszedł blender w trybie pulsacyjnym i z niewielką pomocą poradził sobie znakomicie. Powstał bardziej krem chrzanowy niż chrzan tarty. Dodam tylko że korzenie miałem własne z ogrodu. Od lat starałem się wytępić tą roślinę a w tym roku powstanie osobny zagon na Chrzan.

post-75953-0-22067900-1522488762_thumb.jpgpost-75953-0-18898400-1522488771_thumb.jpg

Tak to wygląda po około 2h. 

Edytowane przez daniel1886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od lat starałem się wytępić tą roślinę

Chcesz trochę sprzedać? Bo po Świętach będę kupował na Al..., ale wolę sprawdzonego dostawcę :)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja używam sokowirówki .

 

Henio ...... jesteś wielki .. Jak to dobrze posłuchać mądrzejszego . :thumbsup: :thumbsup: 

 

Tarcie chrzanu kombinowałem na różne sposoby , ale dzisiaj co zrobiła sokowirówka to było super przyjemnością . :D  Obym do przyszłego roku nie zapomniał tej metody . Jeszcze raz dzięki za podanie tej metody  :D :D :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Od lat starałem się wytępić tą roślinę a w tym roku powstanie osobny zagon na Chrzan.
Dobra decyzja i wcale nie musi to być orne pole, wystarczy kilka korzonków wsadzić w jakieś miejsce działki. Od kilku lat mam w ogrodzie taki kącik, gdzie chrzan sobie rośnie i sukcesywnie podbieram dobroci natury :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.