Skocz do zawartości

Białe szaleństwo


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

..a tam zaraz , dolej kwaśnego mleka , a jogurt się w tym "straci"...

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

twaróg zawsze wychodzi,

Nie umiałam robić twarogu ... dobrego twarogu dopóki nie skorzystałam z przepisu EL GREGORA ... i zapewniam, że zawsze jest super ..i  nigdy się nie kruszy :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś dzięki za podpowiedź :kiss:

 

El Gregorze miałam taki plan  :yes: dzisiaj podgrzałam przed chwilką to mleko do 30st i ma być zakwaszone za dwa dni ( wg Twoich instrukcji ) i wówczas chciałam dokupić znowu prosto z udoju i dodać w proporcji 2:1 ( tak naoglądałam się na filmiku na necie ) .

 

Anuś podpowiedziała mi , że Twój twaróg jest zarąbisty więc mój plan legł w gruzach i proszę o wskazówki lub wskazanie miejsca na forum gdzie mogę wyczytać Twój sposób 

 

p.s. dostęp do świeżego mleka prosto od krowy mam codziennie od 19:30 do 20:30  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nigdy jeszcze nie dodawałem świeżego mleka,robię tylko zsiadłego,

 

Prosty przepis jak sznurek w kieszeni :) robię zawsze z 5l mleka do którego dodaje zsiadłe mleko kupione w biedrące jest najlepsze tak samo jak robię jogurt to tylko dodaje jogurt bałkański z biedronki sprawdzone.

 

mieszam świeże mleko z zsiadłym trzepaczka i podgrzewam do 30*C zawijam w groby koc i odstawiam na dwa dni (zbieram śmietanę bo będzie za tłusty,Ty nie musisz) kroję nożem na kwadraty i lekko mieszam tez nożem i odczekuje około 1-2h,podgrzewam na gazie do 30*C (tak myślę bo mierzę palcem) w tym czasie cały czas bardzo delikatnie mieszając łopatką.Od stawiam na co najmniej 1h i potem łyżką z dziurkami przekładam do chusty serowarskiej (może być gaza) i tak ocieka z 8h lubisz twardszy to dłużej i cala filozofia :)

 

o widzę,że podgrzewałem do 38*C teraz mierze palcem to widoczne jest około 35*C

Edytowane przez EL GREGOR
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EL GREGOR,mam pytanie czy kiedykolwiek zamiast podgrzewac zsiadle juz mleko probowales je zamrozic i zrobic twarog?

ja robilam ale z kupnego zsiadlego mleka w kartonie i w porownaniu z podgrzewanym jedyna roznice zauwazylam ze tworog byl jakby delikatniejszej konsystencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wyszło z mojej produkcji , bo mleko nie zsiadło się tylko zrobiła się jakaś maź , bez zapachu ale to nie skrzep . Zakupię mleko zsiadłe z Biedrony , mleko od mućki i  prawidłowo przeprowadzę proces od początku do końca o ! trening czyni mistrza  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.