Skocz do zawartości

Wyroby Feniksa


januszfeniks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś znowu przyszła mi ochota na faszerowanego kurczaka. Zmieniłem farsz. Farsz... pieczarka włoszczyzna oraz szpinak wymieszany z mięsem z sarny  oraz wieprzowiną. 50/50. 

 

Po wędziłem wytrybowane kurczaki i zwinięte w roladę. Czy jest sposób na taką wędzonkę aby po uwędzeniu była w całości zbita i nie rozpadała się.  Jest na to sposób?


post-58531-0-03119800-1401041526_thumb.jpgpost-58531-0-38143100-1401041603_thumb.jpgpost-58531-0-23969300-1401041630_thumb.jpgpost-58531-0-37371500-1401041729_thumb.jpgpost-58531-0-62474800-1401041917_thumb.jpg

post-58531-0-60998900-1401041011_thumb.jpg

post-58531-0-49060300-1401041034_thumb.jpg

post-58531-0-16687700-1401041121_thumb.jpg

post-58531-0-96277600-1401041764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wędziłem wytrybowane kurczaki i zwinięte w roladę. Czy jest sposób na taką wędzonkę aby po uwędzeniu była w całości zbita i nie rozpadała się. Jest na to sposób?

Jest. Mięso drobiowe należy do mięs, które raczej mają dobre właściwości wiążące. Po wytrybowaniu i po soleniu lub peklowaniu powinno się mięso delikatnie potraktować tłuczkiem, tak by jego powierzchnia była klejąca. Dodatkowo można wykonać masę wiążącą z rozdrobnionego na drobnym sitku oraz wyrobioną z mięsa, z piersi i ud.

Po wędzeniu należy parzyć ( nie gotować ) w wodzie o temp. 75-80 C do osiągnięcia wewnątrz 70-72 C.

Edytowane przez Bagno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wędziłem wytrybowane kurczaki i zwinięte w roladę. Czy jest sposób na taką wędzonkę aby po uwędzeniu była w całości zbita i nie rozpadała się. Jest na to sposób?

Jest. Mięso drobiowe należy do mięs, które raczej mają dobre właściwości wiążące. Po wytrybowaniu i po soleniu lub peklowaniu powinno się mięso delikatnie potraktować tłuczkiem, tak by jego powierzchnia była klejąca. Dodatkowo można wykonać masę wiążącą z rozdrobnionego na drobnym sitku oraz wyrobioną z mięsa, z piersi i ud.

Po wędzeniu należy parzyć ( nie gotować ) w wodzie o temp. 75-80 C do osiągnięcia wewnątrz 70-72 C.

 

 

 

Po wędziłem wytrybowane kurczaki i zwinięte w roladę. Czy jest sposób na taką wędzonkę aby po uwędzeniu była w całości zbita i nie rozpadała się. Jest na to sposób?

Jest. Mięso drobiowe należy do mięs, które raczej mają dobre właściwości wiążące. Po wytrybowaniu i po soleniu lub peklowaniu powinno się mięso delikatnie potraktować tłuczkiem, tak by jego powierzchnia była klejąca. Dodatkowo można wykonać masę wiążącą z rozdrobnionego na drobnym sitku oraz wyrobioną z mięsa, z piersi i ud.

Po wędzeniu należy parzyć ( nie gotować ) w wodzie o temp. 75-80 C do osiągnięcia wewnątrz 70-72 C.

Dziękuję.

 

Dziś na obiad stworzyłem roladę z szynki, piersi kurczaka, sera, i warzyw.     Palce lizać....

post-58531-0-75092300-1401645497_thumb.jpg

post-58531-0-13252800-1401645516_thumb.jpg

post-58531-0-41056100-1401645538_thumb.jpg

post-58531-0-33975400-1401645563_thumb.jpg

post-58531-0-67438900-1401645592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju... jak widać ...roladę dobrze ''związał'' ser... :D;):) bo właścicielowi się nie chciało... :facepalm: Ps.  Januszu ! Super te Twoje ''kuczaczki'' :thumbsup::clap::)  Pozdrawiam!

Edytowane przez einshel
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiązałem ponieważ zrobiła się kulka i się ślizgała i trudno było owiązać tyle farszu itp było.   Delikatnie włożyłem do naczynia i okazało się ze nie było potrzeby wiązać.  Roladka wyszła  nie ziemska.  Gorąco polecam.

Edytowane przez EAnna
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moje pierwsze weki ;)   Oraz schab suszony.  Po zabiegach solankowych itp. Kolorek niezachwycający, szarawy. Już wiem gdzie problem ;( . Następny raz zrobię na soli morskiej i drugą na peklo soli.  Weki mięsne zainspirowały do dalszych działań w tym kierunku. ;)  Jestem w trakcie nabywania odpowiednich słoików ;) .

post-58531-0-87258900-1413708422_thumb.jpg

post-58531-0-75458000-1413708539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sól nie wybarwi mięsa Janusz zastosuj peklosól, peklo z solą niejodowaną 50/50 lub sól morską ;)

Wtedy będzie kolorowo i apetyczniej ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ... ja tu u Ciebie jestem pierwszy raz ( jakoś mi wcześniej umknęło )  :facepalm:  ale powiem szczerze, że mnie z lekka ''zatkało'' jak zobaczyłam co potrafisz :thumbsup:

Możesz z ''grubsza'' podać składniki do tego kurczaka faszerowanego, bo nie bardzo mogę się dopatrzeć wszystkiego :) a chyba jeszcze z takim farszem nie robiłam.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co w domu ;)  marchewka, seler, pieczarki, szpinak, czosnek i przyprawy itp. Najpierw rozmemłałem ;)  kurcze, usuwając kości i doprawiłem wcierając przyprawy w kurczaka. Warzywa udusiłem na patelni ze szpinakiem. I wypełniłem czeluść ów zwierza ;) po obwiązaniu  do piekarnika ;)  Pod koniec pieczenia na wierzch ser i do zapieczenia.  Reszty grzechów nie pamiętam ;).  Ale pytaj  ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale pytaj

No to pytam :) szpinak wcześniej sparzony? resztę zrozumiałam i dziękuję :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu słońce oczu moich szpinak świeży zawsze podsmażasz z czosnkiem i tłuszczem (skwarki słoninowe albo boczek ;) )..

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu słońce oczu moich

:blush::laugh:

 

 

szpinak świeży zawsze podsmażasz z czosnkiem i tłuszczem (skwarki słoninowe albo boczek

Roger ... moja Babcia zawsze parzyła szpinak, a później dopiero siekała i na patelnie wrzucała, gdzie już skwierczał boczuś... dlatego i ja tak robię, ale  przy najbliższej okazji wypróbuję Twój sposób. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.