Skocz do zawartości

Wiejskie wędzarnie i wędzenie


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie- po co zastosowano pustaki .Wolę pionowe z paleniskiem pod produktami i z podnoszonym dachem lub dach to derka - szmata. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie- po co zastosowano pustaki

Żeby uzyskać palenisko i nie kopać kanału dymowego.Ten "sklep" obok czynny :rolleyes: :grin:

 

Kiedyś już ta wędzarka była ale za wąskie palenisko miała i nierównomiernie się wędziło po bokach.Tym szerokim paleniskiem z pustaków zlikwidowałeś poprzedni błąd Dziadku.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście była ta wędzarnia. Do wad należało również że batony na dole nie dowędzały się . Pustaki -po to by podwyższyć ją i zlikwidować powyżej opisany błąd . Palenisko wycięte na całą szerokość wędzarni . I takim sposobem wędzenie jest mniej uciążliwe i daje jako taką satysfakcję . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od ponad roku obserwuje to forum, czytam i uczę się. W tym czasie zacząłem budowę swojej wędzarni z grillem i wreszcie pierwszy raz uwędziłem. W związku z tym że pierwszy raz, nie wiedziałem jak będzie wędzenie przebiegało, czy uda się utrzymać stała temperaturę i td. przygotowałem sobie tylko parę kawałków mięsa. Efekty wyszły nadzwyczajne, pięknie się uwędziło a jeszcze lepiej smakowało. W dwa dni ani śladu po wędzonkach. Teraz przygotowuje się do kolejnego wędzenia z trochę większą ilością mięska. Dziękuje wszystkim za opisy peklowania, przyprawiania i wędzenia. Pozdrawiamhttp://imageshack.us/photo/my-images/148/wdzarnik037.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/854/wdzarnik036.jpg/

 

[ Dodano: Czw 27 Paź, 2011 21:37 ]

http://imageshack.us/photo/my-images/854/wdzarnik036.jpg/http://img148.imageshack.us/img148/4535/wdzarnik037.jpghttp://img854.imageshack.us/img854/9512/wdzarnik036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarnia metalowa z kaloryferów plus blacha .pojemność 6 kijów po 20-22 parki . Samo w niej się wędzi .

No Dziadek, ja tu się naoglądałem nowoczesnych statków wędzarniczych, a Ty tu z niezatapialną tratwą wyjeżdżasz. Ja tam już foty blachy, w której wędzę nie pokażę- bo wstyd. :grin:

Popatrzcie na fotę powyżej, to jest machina do wędzenia. :shock:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty tu z niezatapialną tratwą wyjeżdżasz. Ja tam już foty blachy, w której wędzę nie pokażę- bo wstyd.

Zdjęcia pokazują rzeczywistość zastaną. No cóż nie są to pałace, liczą się efekty. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tratwy i o pałace! Wędzić można na wszystkim i tu Dziadek pokazał, że liczy się sposób palenia. Właściwe opalanie to właściwe i dobre wędzenie. Duże ognisko i bezpośrednie palenisko, brak otwartego ognia i duża wędzarnia i małe straty ciepła. Proste i skuteczne rozwiązanie, ale najważniejszy jest smak wyrobów i tym wiejskim wędzarniom nie podskoczy żadna "machina" Dziadek nie daj się :grin: pis67 gdybyś miał na stole wyłożone wędlinki wędzone w machinach i takich wędzarniach. To jak myślisz, które wyroby byś skasował!!! :grin: Jak na razie kompromis pomiędzy "tratwą", a "machiną" uzyskał Tim i Bogdan.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kompromis pomiędzy "tratwą", a "machiną" uzyskał Tim i Bogdan.B

Bo słuchali dobrych rad. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć z budowy.

 

 

[ Dodano: Pią 28 Paź, 2011 16:08 ]

Co do samego wędzarnia po pierwszym wędzeniu mogę powiedzieć, że:

Bardzo fajnie utrzymuje stałą temperaturę i można ja w każdej chwili podnieść lub obniżyć oczywiście regulując otwarciem lub zamykaniem drzwiczek paleniska lub szybra w kominie.

Wewnątrz wędzarnika jest zamontowana lampa, pomaga w ocenianiu postępu wędzenia.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kompromis pomiędzy "tratwą", a "machiną" uzyskał Tim i Bogdan.B

Bo słuchali dobrych rad. :grin:

Wszystkie niezbędne informacje potrzebne do budowy wędzarni znalazłem na forum. Dzięki radom z waszej strony udało mi się pogodzić wygląd z jakością wędzenia. Fakt że jest dużo postów które wnoszą pewne zamieszanie odnośnie wędzarni, jednak czytanie ze zrozumieniem i bycie otwartym na wszelkie sugestie skutkuje tym że wędzarnia spełnia swoje zadanie i nie jest tylko "ogrodowym pomnikiem"

Za wszelką pomoc podczas budowy mojej wędzarni i wyróżnienie wszystkim bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Gdy patrzę na takie palenisko to mam wrażenie że palimy w piecu kaflowym . Dla mnie ruszt -lasy to nieporozumienie . Niedawno wędziłem u rodziców i wywaliłem je . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.