Skocz do zawartości

Wędzarnie Firmy Bradley z USA


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakończyłem rozmowy z przedstawicielem na Polskę, amerykańskiej Firmy Bradley, produkującej m.in. wędzarnie pół- i w pełni autoamtyczne dla użytku domowego.

Dla naszych zadymiaczy, członków Wędzarniczej Braci, otrzymaliśmy 10% rabatu przy zakupie tych urządzeń.

Więcej informacji, łącznie z obszerna instrukcją obsługi, która bardzo wiele wyjaśni, wkrótce na naszej stronce.

Firma prowadzi również handel "pastylkami" (bisquettes'ami) trocinowymi do tych wędzarni.

 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zwykle, dzięki uprzejmości Pawła :wink: , instrukcja jest już na serwerze i można ją zasysać, gdyż naprawdę jest ciekawa.

http://www.chefpaul.net/WD/BradleyInstrukcja1.pdf

Troszkę później zrobię z tym wszystkim porządek i reklama znajdzie sie na stronie głównej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale za 5 szt. :wink: Na tej stronie allegro są obie: original i digital, z cenami. http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=W%C4%99dzarnia

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej, pod adresem http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1591 znajdziecie aktualną ofertę firmy będącej jedynym przedstawicielem Bradley'a na Polskę.

Chciałbym jeszcze dodać, iż wędzarnia elektroniczna (Digital) jest także dostępna w wersji o połowę większej względem podanych wymiarów, a cena jej wynosi 2.500,00 zł.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona proferuje tradycyjne wyroby a więc wędzone tradycyjnie w wędzarniach opalanych drewnem A tu kombinujemy automaty i po jakich cenach uważam że kupujący to robią dla szpanu . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona proferuje tradycyjne wyroby a więc wędzone tradycyjnie w wędzarniach opalanych drewnem A tu kombinujemy automaty

Zgadzam się całkowicie z Dziadkiem wędzonka z automatu ma się tak do prawdziwej wędzonki, osmolonej dymem i przypieczonej ogniem jak kurczak z fermy, do wiejskiej wolnej kury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można ciągle gnić w XIX wieku.

Trzeba iść z postępem, a jak ktoś chce styl "rustykalny" to nikt mu nie broni.

Sam rozważalem zakup takiej wędzarni, ale nie dogadalem się ze sprzedawcą co do ceny (wtedy jeszcze nie bylo rabatu dla WD) i sam postanowilem zrobić sobie automat.

Jak skończe swój podajnik do zrębków, to opublikuje - teraz będe miał urlop to sobie w Polsce pogrzebie.

W sumie oferta OK, jak ktoś chce to kupi, a jeśli nie, to z tego co wiem obowiązku nie ma :lol: :cool:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można ciągle gnić w XIX wieku.

Trzeba iść z postępem,

może się mylę, ale wydaje mi się że ideą braci wędzarniczej jest powrót do tradycji, do smaków i zpachów z dzieciństwa, do starych tradycyjnych receptur często właśnie z XIX wieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA,

Nie można ciągle gnić w XIX wieku.

Trzeba iść z postępem,

może się mylę, ale wydaje mi się że ideą braci wędzarniczej jest powrót do tradycji, do smaków i zpachów z dzieciństwa, do starych tradycyjnych receptur często właśnie z XIX wieku
pos, według mnie się nie mylisz! Jestem całym sercem za powrotem do tradycji!

TOSHIBA, Twój "postęp" jest w każdym markecie! na każdym kroku! Wolę "gnić" w XIX wieku niż nie mieć co jeść! (nie jest to tylko moje zdanie). Poczytaj ze zrozumieniem to, co pisze na stronie głównej.

Zanim się na mnie obrazisz przemyśl te cytaty:

-"Jesteśmy tym, co spożywamy"

-"Żywność mutowana genetycznie mutuje spożywców"

Z szacunkiem się kłaniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wędzonka z automatu ma się tak do prawdziwej wędzonki, osmolonej dymem i przypieczonej ogniem

Być może tak , tylko co mają zrobić osoby nie mające własnego kawałka ziemi? Jeść marketowe "świerzynki"? :devil:

 

Sam kupiłem wędzarkę "Grzegorza" i wędzę zrębkami, a ogrzewam węglem drzewnym.

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA,

Nie można ciągle gnić w XIX wieku.

Trzeba iść z postępem,

może się mylę, ale wydaje mi się że ideą braci wędzarniczej jest powrót do tradycji, do smaków i zpachów z dzieciństwa, do starych tradycyjnych receptur często właśnie z XIX wieku
pos, według mnie się nie mylisz! Jestem całym sercem za powrotem do tradycji!

TOSHIBA, Twój "postęp" jest w każdym markecie! na każdym kroku! Wolę "gnić" w XIX wieku niż nie mieć co jeść! (nie jest to tylko moje zdanie). Poczytaj ze zrozumieniem to, co pisze na stronie głównej.

Zanim się na mnie obrazisz przemyśl te cytaty:

-"Jesteśmy tym, co spożywamy"

-"Żywność mutowana genetycznie mutuje spożywców"

Z szacunkiem się kłaniam.

Dziadek,Andy ,Pos i inni a czym jest wedzenie? sie pytam

jaka roznica skad mam dym?

wazne z CZEGO

przy brykietach przynajniej wiesz ze nie uzyjesz zagrzybionego drewna czy np. brzozy,orzecha

proces wedzenia przebiega tak samo dym i temperatura

Z tego co wiemy NASZ glowny technolog Bagno tez uzywa dymogeneratora

ze wlasnej produkcji ,to co z tego ? Proces wedzenia identyczny

tradycja polskiej wedliny to nie wedzarnia !!!

to receptury,technologia produkcji i wedzenia

a to jak wspomnialem przebiega identycznie !!!

Niech kazdy przypomni sobie ile razy zamiast wedziec juz zapiekal

bo mu temperatura podskoczyla bo niedopilnowal

bo w tym czasie akurat sie raczyl piwkiem i pogawedka z sasiadem

Brrr dziwne podejscie do zycia

kupcie se syrenke czy fiacika 126p bo to takie polskie i tradycyjne

 

@Bagno -zes sie chlopie dowiedzial ze nie tradycyjnie ,ze lamiesz zasady

wyrobu tradycyjnej wedliny

@Dziadek -szpan???hmmmm. A moze potrzeba czy chec wygody

np.ja -co mam se w londynie wedzarke wybudowac pytam Gdzie???

a toto wrzucisz do autka i na biwak polaczony z wedzeniem :lol:

 

 

Pozdrawiam serdecznie Wasz Jasiu

 

 

http://www.bradleysmoker.co.uk/products/

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi, serdeczny Nasz Jasiu!

Nie masz gdzie w Londynie wędzarki wybudować? Tylko do niego pretensje miej! Moze w zamian oferuje Ci zdrowe, tradycyjne wędliny? Myślisz, że jakiś "avensis", czy inne "mondeo" jest lepsze niż "beczka"?! Masz rację, Ty myślisz!

"Zapiekałem"! Ale kup, lub zrób takie "dziwne podejście" tam gdzie jesteś!

Od Kolegi Bagno, to Ty Kolego: "3 kroki od sroki" trzymaj! On po prostu ma cierpliwość się dostosowywać!

No rzeczywiście! "tradycja polskiej wedliny to nie wedzarnia !!!"-tylko ATMOS!!! (żenua :sad: )

A DZIADKA to lepiej nie wspominaj w takich postach.

 

"a toto wrzucisz do autka i na biwak polaczony z wedzeniem :lol:"-jakie wędzenie taki biwak!

 

Pozdrawiam z należnym szacunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"piles cos???"-kawa (z ziarenek), herbata liściasta-nie Twój biznes.

"jeszcze nie tak dawno pytales jak zrobic pierwsza kielbase "-TAK! Niektórzy dojrzewają wcześniej! (sorry! :lol: )

"dzis z Ciebie taki fachman wedzenia:wink: "-Tych, którzy tak myślą, przepraszam. Myślę, że Kolega JASIU, pokaże nam co potrafi.

 

"Wczodzac na te strone wedzilem od lat w beczce

pozniej wybudowalem wedzarnie

a skonczylem na dymogeneratorze wg Andrzeja"-no różnie rozwój ludzki się układa :rolleyes:

 

"milosnik amerykanskiej motmoryzacji"-współczuję! Sorry, że publicznie.

Trochę mało się ustosunkowałeś merytorycznie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moj post? :cry:

"piles cos???"-kawa (z ziarenek), herbata liściasta-nie Twój biznes.

faktycznie moj biznes to budowlanka :grin: :grin: :grin:

Niektórzy dojrzewają wcześniej! (sorry! :lol: )

a niektorzy pozno lub wcale

"milosnik amerykanskiej motmoryzacji"-współczuję! Sorry, że publicznie.

za co ,za literowke czy ze mam pasje ?

Myślę, że Kolega JASIU, pokaże nam co potrafi.

nigdy tego nie robilem

ale moze Ty????

Ze Szczepanem miales wojne teraz szukasz nastepnego do klotni

Jak Ci w zyciu nie idzie to odpusc innym :blush:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiedy czytam niektóre wypowiedzi w tym temacie, ... nie wiem, śmiać się czy płakać ?

 

Wydaje mnie się, że wracają "stare" problemy. Ci którzy chcą skorzystać z postępu technicznego i nowych technologii na powrót zaczynają być "be".

Idąc tokiem rozumowania niektórych wypowiedzi, należało by na powrót:

- przestać korzystać z nowoczesnej medycyny i wrócić do wszelakiej maści uzdrowicieli i szarlatanów,

- wyrzucić pralkę automatyczną i rozpocząć prać przy pomocy kijanki w rzece,

- wygasić kotłownie gazowe w naszych domach i uruchomić zatruwające spalinami piece węglowe (a może posunąć się jeszcze dalej i wyprowadzić się do ziemianki),

- no i wreszcie, po co budować wędzarnię ? ... przecież wystarczy zwykła beczka,

Gdzie są określone te granice, na których mamy się technologicznie zatrzymać, czy aby napewno w XIX wieku ? Dlaczego nie cofnąć się do czasów Średniowiecza ?

Zastosowanie starego silnika elektrycznego ze zużytej pralki i do maszynki do mielenia mięsa, jest w porządku ? ... ale zastosowanie mikroprocesora już nie ?

... stwierdzenia typu:

cytat: "Żywność mutowana genetycznie mutuje spożywców"

... są raczej poza tematem, powyższych rozważań.

Co ma wspólnego bowiem, źródło ciepła (gaz, energia elektryczna), i mikroprocesorowe dozowniki, wykorzystane do uzyskania dymu wędzarniczego z ... "mutowaną żywnością" ?

 

Poglądy i opinie można (i należy) mieć własne, ale już narzucanie swoich interpretacji, zwracając się do innych zdaniem "Poczytaj ze zrozumieniem to, co pisze na stronie głównej." jest po prostu niegrzeczne.

Otóż przeczytałem, wielokrotnie, ... od początku bowiem, istnienia Tej Strony i Wędzarniczej Braci, jestem czas cały z Wami i pomimo obecnie mniejszej aktywności, czuję się ruchu tego razem z Mirkiem, w pewnym sensie współtwórcą.

Naszą ideą (przynajmniej tak było do tej pory), nie jest bowiem zatrzymywanie nikogo w rozwoju, jest nią między innymi, sprzeciw przeciwko oszustwom i fałszowaniu żywności na dzisiejszym rynku (nie tylko mięsnym).

 

cytat:

"może się mylę, ale wydaje mi się że ideą braci wędzarniczej jest powrót do tradycji, do smaków i zapachów z dzieciństwa, do starych tradycyjnych receptur często właśnie z XIX wieku"

podpisuję się pod tym, ... z tym jednak zastrzeżeniem, że korzystając z tychże receptur, możemy (a nawet powinniśmy) ułatwiać sobie pracę.

 

Zapewniam, że kiełbasa tak samo upiecze się na grillu, z podgrzanym do wysokiej temperatury kamieniem wulkanicznym czy na węglu drzewnym.

Jak jednak pisze Kolega Toshiba: ... przymusu i obowiązku nie ma, ... jak ktoś chce, lubi i ma ochotę, może zamiast nadziewarki używać "oczka od starego klucza", ... jak to robili dawni mistrzowie.

 

Pozdrawiam niezmiernie serdecznie

 

ps - oświadczam, że nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedawcą i przedstawicielem urządzeń firmy Bradley :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to chłopaki się nudzicie i nie macie jednak co robić :-) A mnie się by przydała, każda renta, twu ręka :grin: Tak jak o smakach tak i o wędzarniach nie ma co dyskutować. Problem jest zawsze między nadziewarką-bęczką do beklowania a wędzarnią. Czyli w nas samych. A człowiek z natury musi sam dotknąć aby przekonać się, że parzy. Dlatego niech każdy wędzi, pekluje, parzy w tym czym uważa i na co go stać. No i tradycyjne NA ZGODĘ. :-)

 

 

PS. I jeszcze jedno małe ale, skoro Maxell uznał, że temat jest wart umieszczenia na forum, to przemyślał to po kilka razy, uszanujmy jego pracę. Poza tym, Panowie, trzeba czytać między wierszami po co taki temat jest wstawiany i rozpowszechniany wśród potencjalnej grupy odbiorców asortymentu, a nóź widelec, na zlot coś kapnie, trochę więcej wyobraźni ;-)

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Paweł masz rację nie są ważne urządzenia tylko pasja i zaangażowanie. W czym uwędzisz, sparzysz to sprawa wykonawcy. Można używać urządzeń zautomatyzowanych ( jestem zwolennikiem) mniej dozoru i w tym samym czasie mogę robić co innego. Nie ma o co kruszyć kopii.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fe ,chłopaki..jak tak można sobie do oczu skakać?

Dlaczego nie jesteśmy tolerancyjni i preferujemy "moralność Kalego"????

Chciałam pousuwać niektóre posty ,ale nie....niech sobie inni jeszcze poczytają... :devil:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.