Skocz do zawartości

Ręczna klipsownica do zamykania osłonek


wiesiorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bo mam zawsze po robieniu kiełbas grubych pocięte paluchy sznurkiem

Też tak miałem jak używałem szarej przędzy. Jest taka ostra, chyba konopna. Teraz używam przędzy białej (bawełnianej) i nie mam z paluchami problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też tak miałem jak używałem szarej przędzy. Jest taka ostra, chyba konopna. Teraz używam przędzy białej (bawełnianej) i nie mam z paluchami problemu.

I ja też używam białej przędzy i jest ok . Staram się , chociaż to trochę upierdliwe mieć w miarę suche ręce :smile:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chętnie kupił taką klipsownicę tylko zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem jaka chińszczyzna i po kilku klipsach się rozleci.

A w ogóle to jak to działa może ktoś wie bo na zdjęciach pokazane są dwie części. Jak się to składa????

Pzdr.Wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama klipsownica za 231 zł ale jak już to lepiej tą większą nr 20.

http://allegro.pl/item585154784_pak_reczna_klipsownica_do_zamykania_oslonek_16.html

To nie jest taka sama klipsownica, tylko ta sama.

Ta firma wystawia na allegro swoje produkty w niższej cenie (niekiedy :wink: )

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie w Napoleonowie rozmawiałem z przedstawicielami Pana Fecko , którzy wystawiali sprzęt, o takich ręcznych klipsownicach . Na stronie http://www.sausagemaker.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=113 takowe są . Mieli się zorientować co do ceny, ale nic w cenniku nie ma . Może trzeba by im o tym przypomnieć ?

Pozdrawiam Wiesiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam zawsze po robieniu kiełbas grubych pocięte paluchy sznurkiem

Też tak miałem jak używałem szarej przędzy. Jest taka ostra, chyba konopna. Teraz używam przędzy białej (bawełnianej) i nie mam z paluchami problemu.

Takie rękawice powinny pomóc ??? Mi pomagają tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zgubmy wątku zasadniczego klipsownica nie jest problemem tylko jej cena!!

 

Rękawica jest rozwiązaniem dla tych którzy potrafią w nich pracować, ja tylko stosuje silikonowe do mieszania farszy, niestety pozostałe czynności w rękawicach mi nie wychodzą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupna klipsownicy do naszych wyrobów.

Każda klipsownica jest przystosowana tylko do jednej wielkości klipsów.

Objętość ściśniętej końcówki osłonki jest różna w zależności od jej wielkości i z mniejszych średnic zamknięty klips bardzo łatwo się zsuwa.

Inny mankament to bardzo ostre końcówki klipsa,w czasie parzenia bardzo łatwo

uszkodzić przez rozdarcie inne batony.

Tak się tu mądrze,ale mam taką klipsownicę i wiem jakie sprawia kłopoty.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sausagemaker.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=113

Na zdjęciu wygląda bardzo prymitywnie ,jednak sam pomysł jest genialny w swojej prostocie i wydaje mi się że gdyby ja dostać za taką cenę to warto poeksperymentować natomiast trudno wydać 250pln na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaciągam batony kiełbas właśnie przędzą konopną,dwa zaciągnięcia i trzyma

mocno,plus nie popuszcza tak łatwo ze względów szorstkości,aby nie pociąć paluszków

czy dłoni nawijam kawałek na jakiś klucz i wtedy mogę mocno zaciągnąć.

co jak co w malych masarniach robią wędliny bez użycia klipsownic,a tutaj

na forum aż takie zainteresowanie tym przyrządem :question: za moment wędliny

domowe będą jak te ze sklepu konfekcjonowane klipsem,prosze pamiętać

że klipsowanie wydłuży czas w porównaniu ze sznurowaniem.pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy znów się obrażą. Kolekcjonerstwo nie jest takie złe, o ile na to stać zainteresowanego. A co będzie jak klipsownica nawali i co robić wtedy z farszem . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.