Wędliny Domowe
DrukujHaczyki wykonałem z drutu spawalniczego z tzw. nierdzewki o średnicy 2.5 mm.
Przed rozpoczęciem wyginanie każdy drut od strony haczyka zaostrzyłem na szlifierce.
Chcąc zwiesić rybę drut należy końcem przeznaczonym do zawieszania przełożyć przez pyszczek ryby (oczywiście wypatroszonej, z usuniętymi skrzelami), a następnie ostrym końcem wbić kilka mm od kręgosłupa poniżej umownej linii łączącej skrzela, a następnie ruchem przeciwnym do wskazówek zegara okręcić dookoła kręgosłupa. Jeśli haczyki zostaną wygięte tak jak na moich zdjęciach, to tak należy postępowac przy zawieszaniu ryb do wędzenia. Gwarantuję że żadna rybka nie spadnie, w przeciwieństwie do zaczepianie za skrzela, oczy czy pysk.
Kolega, który pokazał mi ten haczyk, twierdzi że nawet duże ryby nie maja prawa spaść. Należy jednak w tym celu wykonać kilka haczyków troszkę większych. Średnica na jakiej wyginałem haczyk wynosiła w przybliżeniu 1.5 cm. Drut kupiłem w sklepie z akcesoriami spawalniczymi i pociąłem na kawałki o długości ok 30 cm.
Życzę powodzenia w produkcji haczyków.

Autor: MirekB - wszelkie uwagi i zapytania proszę kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj komentarz

Uwaga!
Administracja nie posiada żadnych dodatkowy zdjęć/planów/projektów dotyczących
prezentowanych na stronie wędzarni!

Kod antyspamowy
Odśwież