Wędliny Domowe
Drukuj

Miałem niedawno problem z kupnem szynkowara, ale sobie poradziłem i zamiast szynkowara użyłem butelki po wodzie mineralnej. Tym sposobem wykonałem już kilkanaście mielonek, http://www.wedlinydomowe.cp.win.pl/articles.php?id=543 .
Mielonki wychodzą super, polecam ten sposób. Oczywiście nie można w butelce zrobić wszystkiego, do butelki mieszczą się tylko małe kawałki mięsa i mielone. Od niedawna w sklepach AGD są do kupienia puszki ze stali nierdzewnej, o pojemności ok. 0,9, 1,5, 1,7 litra; sam nabyłem kilka takich pojemników. Mając taki pojemnik bez problemu można wykonać
szynkowar, puszki są w cenie ok 15 zł, do tego pokrywka od słoika, idealnie pasuje, no i jeszcze sprężyna - ja użyłem takiej od tapczanu, którą dostałem od tapicera, trochę ją musiałem skrócić. Pozostaje tylko zrobienie trzech otworów przewierconych przez pokrywkę wraz z pojemnikiem i szynkowar gotowy.
Jedna uwaga, jeśli chodzi o wiercenie w stali nierdzewnej, małe obroty wiertarki, mocny nacisk i dobre podparcie. Oczywiście miejsca wiercenia wcześniej napunktować. Wiertło 5 mm, do zabezpieczenia wkładam wkręty 4mm.
Urszulo jeśli będziesz miała problemy z kupnem takowej puszki - napisz to po kosztach Ci mogę wysłać.

Dodaję kilka zdjęć

Autor tekstu i zdjęć: BogumiłDodaj komentarz

Uwaga!
Administracja nie posiada żadnych dodatkowy zdjęć/planów/projektów dotyczących
prezentowanych na stronie wędzarni!

Kod antyspamowy
Odśwież