Skocz do zawartości

Zmiana sprzętowa


kalif75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Moją przygodę z wędzeniem rozpocząłem pół roku temu.

Myślałem że to buła z masłem.

Załatwiłem beczkę opaliłem z farby kupiłem rurę termometr kolanko,kolega w pracy pospawał mi solidne palenisko...

post-70635-0-10523200-1422278486_thumb.jpg

i ....

post-70635-0-08410800-1422278609_thumb.jpg

wędzonki masakra obkopcone i surowe

 

w związku z tym zaczynam budowę od nowa

i krótkie pytanie:

Kanał czy palenisko bezpośrednie.

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

a jeszcze jedno mój syn cierpi na autyzm i w związku z tym jeżeli ktoś może to proszę o 1 % podatku

Z góry bardzo dziękuje.

post-70635-0-87876700-1422278926_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wędzarnie masz całkiem przyzwoitą tylko musisz nauczyć sie wędzić czyli peklowanie, ociekanie, rozgrzanie wędzarni, OSUSZANIE, dymienie a na koniec podpiekanie lub parzenie

Z tego wszystkiego pewnie pominąłeś osuszanie, jeśli masz mokre wędzonki wszystko sie do nich klei dlatego są okopcone od sadzy i popiołów zanim puścisz gęsty dym musisz wysuszyć wyroby w wędzarni ciepłym powietrzem w otwartej wędzarni (masz worek na beczce to jej nie przykrywaj) zabieg ten trwa ponad godzinę możesz sie wspomóc papierowym ręcznikiem lub lnianą ściereczką gdy wszystko jest już suche zaczynasz dymić i przykrywasz beczkę workiem jutowym

Co do surowości wędzonek to przecież w wędzarni wędzisz w temperaturze 40 -50 stopni w porywach max 60 to jakie chcesz mieć szynki ugotowane. Po wędzeniu trzeba parzyć w wodzie w temperaturze 85 stopni około godziny na 1kg wyrobu. Lub podpiekasz w wędzarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie bardzo Ci sie chce szukać wolisz mieć wszystko podane na tacy niema tak łatwo

 

 

 

no dobra masz http://wedlinydomowe.pl/dla-poczatkujacych/1141-wedzenie-wedzonek-kilka-praktycznych-porad-dla-nie-wtajemniczonych

 

 

na prawdę warto poczytać ze strony głównej dział artykuły i ogólnie zapoznaj sie ze stroną główną (akademia dziadka, dla początkujących) a forum to tylko dyskursie z ludźmi o których nic nie wiesz  może być tak że ja wciskam ci kit bo mam dziś zły dzień albo kompletnie sie nie znam na wędzeniu tego nie możesz być pewien kto jest po drugiej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosmaan - dobry tekst  :clap: ...wciskam ci kit... :thumbsup:


Kalif75 Tak jak napisali przedmówcy. Czytać stronę główna...tam jest wszystko napisane...zanim zacząłem pytać czytałem, czytałem...jeszcze czasy oliwki dopiero dłuuugo później zarejestrowałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.