-
Postów
15 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Mapa użytkowników
Sklep
Giełda
Treść opublikowana przez zibi06
-
Jedno "ale" to podawany czas wysyłki: 61-62 dni robocze
-
Tommyle masz DG wg wzoru kolego Roger-a ? Zrębki jakie użyłem to wymieszane 10 i 4. Z tego co przeczytałem na forum w DG by Roger powinno być ok. Ale popróbuję.. binio1111 świeżak jestem więc jeśli możesz , proszę wytłumacz co rozumiesz pod pojęciem "zapopieli" ? Jeszcze trochę "walczę" z ustawieniami sterownika. Obecnie (na pustej komorze) mam skoki temperatury rzędu "+ / - " 2- 3 stopnie ( wyrównanie trwa ok 2 max 3 minut). Tak może zostać ?
-
Dzięki za odp.. Tak. Włożona jest rurka. Ok. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi/sugestie.
-
W końcu udało mi się dojść do pierwszego próbnego rozruchu i chyba dopadł mnie jeden lub obydwa problemy naraz. DG Pompka Hailea Aco 2205 2x 2,2 l/min (2x 132l/h), 0,025 MPa Grzałka kolista 3,5 kW +wentylator chłodzący grzałkę Sterownik Pamel PRM + ( z dodatkowym wyjściem sterującym pracą/czasem pracy wentylatora grzałki) "Wyprodukowałem" dużą garść Wnętrze zasobnika/komory spalania DG ( to co "wyprodukowałem" po ostygnięciu) Rurka dymna Nie jest "zabita" jak u kolegi z postu na poprzedniej stronie DG górna część ( po pracy) Sterownik uruchomiony, komora nagrzana następnie "odpalony" DG. Po ok. 5 min pracy DG usłyszałem jakby "wybuch" . Okazało się że, część nadpalonych i czystych zrębek znalazło się w komorze.. Błąd w zbyt dużej ilości powietrza z pompki ? Pompka ma regulację mechaniczną. Niestety nie jestem pewien jak była ustawiona max czy min.. Czy zbyt szczelna komora ? Chociaż nie wydaje mi się ponieważ dym (oprócz komina) uchodzi też drzwiami i od strony wewnętrznej warstwy desek daszku (zewnętrzna jest uszczelniona), deski na "pióro". Czy może jest inny powód ?
-
Raczej istnieje tylko taka opcja /topic/13690-dymogenerator-podci%C5%9Bnieniowy-jak-wykona%C4%87-od-a-do-z/
-
binio1111 sugeruję się tymi informacjami Tak. Jeżeli dobrze zrozumiałem w/g informacji zawartych w załączniku (instrukcja obsługi PRM) znajdujących się na tej stronie https://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/jednofazowe/25-regulator-mocy-i-temperatury-prm-duomaks-2-sondy-opcja-zawor.html jest taka możliwość. Dziękuję za podpowiedź, ale już czytałem. Właśnie na podstawie informacji zawartych w tym temacie wybrałem sterowanie Pamela. Trzykrotnie udało mi się skontaktować telefonicznie ze wparciem technicznym Pamela (zakładam że, rozmawiałem z szefem) gdzie uzyskałem naprawdę dużo fachowych informacji. Na początku mój wybór padł na opcję PRDW3 ale, zasugerowano mi (jeżeli mam czas) opcję poczekania na nowy regulator który będzie "zaprojektowany" typowo dla sterowania procesem związanym z wędzeniem. Kontaktowałem się zgodnie ze wskazanym terminem, dla mnie zrozumiałe że, z takich czy innych względów były czasowe "przesówki". Podczas ostatniej rozmowy dowiedziałem się że, dobrym wyborem jest regulator PRM+ ponieważ będzie możliwość jego późniejszych aktualizacji do tego nowy regulator oprócz możliwości podłączenia dwóch sond będzie miał możliwość podłączenia dymogeneratora i co przynajmniej dla mnie ważne wentylatora ( za jakiś czas z opcją aktualizacji/ dodania możliwości sterowania jego mocą/obrotami). Bardzo możliwe że, w kwestiach technicznych związanych z procesem wędzenia przesadzam z jego "automatyzacją". Nie wiem, po prostu wybrałem opcję którą jakby nie było została zaproponowana przez fachowca. Niestety od pewnego czasu codziennie próbuję skontaktować się ze wsparciem technicznym tej firmy i stwierdzam że, jest to w zasadzie niemożliwe więc informacje na stronie producenta typu "Zawsze możesz zadzwonić i porozmawiać z nami " są mało warte. Z całym szacunkiem dla wiedzy i produktów tej firmy ale dawno temu wyrosłem z pieluch, więc może nie rozumiem tej (w moim odczuciu) "dziecinady" w unikaniu kontaktu. Po przeszukaniu forum znalazłem informacje że, brak czy unikanie kontaktu ze strony tej firmy nie jest odosobnionym przypadkiem. Nie wiem, może zbyt trudna jest odpowiedź typu:niestety ale, w przeciągu jakiegoś tam dłuższego czasu jednak nie będzie dostępna proponowana opcja wiec proszę wybrać/ zakupić produkt dostępny na stronie sklepu i wszystko w temacie. Wiem że, od prawie dwóch miesięcy stoję z rozgrzebanym/ niedokończonym "kibelkiem" i nie mogę go zakończyć dlatego pozwoliłem sobie na zapytanie czy jest "gotowa" alternatywa do tego produktu.
-
Może ktoś z szanownego grona orientuje się czy istnieje "gotowa" alternatywa dla sterownika mocy i temperatury firmy Pamel ? Czy może ze względu na to że, nie, to totalna zlewka ze strony wsparcia technicznego tej firmy jest standardem ?
-
Doskonale rozumiem, niestety to co kiedyś było dobre, obecnie jest dobre ale już trochę inaczej. Po prostu na podstawie postów sprzed kilku lat szukałem informacji na temat pompek i przy okazji znalazłem to o co zapytałem.. Chyba świeże. http://www.myaquastore.com/en/air-pumps-supplies/sunsun-3l-min-fish-tank-oxygen-air-pump-yt-302c.html
-
Jako że, posiadam dymogenerator wykonany w/g Twojego projektu mam pytanie dotyczące pompki/ napowietrzacza. Z informacji jakie znalazłem Twój DG jest tak zaprojektowany że, wystarczająca jest pompka o wydajności 150 -250 ltr ( która posiada odpowiednie ciśnienie robocze). W jednym z tematów napisałeś : W innym znalazłem info o ciśnieniu roboczym pompki rzędu 0,04 MPa. Czy ta informacja dotyczy wymienianej pompki YT 302/ 302C ? Czy może błędnie kojarzę / zestawiam ? Zapytuję ponieważ znalazłem takie info dotyczące ciśnień pompek Sunsun-a i zaczynam się zastanawiać czy chodzi konkretnie o tę pompkę posiadającą dwa razy wyższe ciśnienie robocze ? Zapytuję, ponieważ poprawiałem kilka "bamboli" związanych z wędzarnią i nie chciałbym kolejnego.
-
Tak, ale ja nie muszę stawiać komory na nogach. Widok części komory z pomieszczenia do którego jest dostawiona Podłogę położę na wysokości ok 85 -90 cm od podłoża, na koniec tylna ścianę komory wędzarniczej zamknę deskami. Pod podłogą będę miał wolną przestrzeń (mam nawet materiał żeby ściany dolnej przestrzeni zaizolować termicznie) "Kurki" => zakładałem że, będą dla wygody, żebym nie musiał "nurkować" po komorę. Pomieszczenie mogę ogrzewać, a wolną przestrzeń pod komorą dodatkowo mogę dogrzać. Dlatego kombinuję z dolotem od dołu, z pomieszczenia a nie od zewnątrz ponieważ różnica temperatur dostarczanego powietrza (przynajmniej zimą) jest znaczna.Oczywiście to tylko tak na moje laickie rozumowanie. Ps. Drzwiczki tylko przystawione, odkręcone z zawiasów. Zmieniłem obramowanie (deski od wewnątrz do przykręcenia). Na początku tak myślałem, ale z braku doświadczenia w tym temacie stwierdziłem że, się mylę. Ciekawe rozwiązanie.Daszek mam dwuspadowy i musiałbym dorobić płaski "sufit" co w sumie nie jest jakimś problemem ( oprócz czasu) . To "samoróbka" czy jakiś producent (jeżeli to nie tajemnica) ?
-
Zbyteczne. Komora nie musi a nawet nie powinna być szczelna. [Dodano: 20 wrz 2018 - 06:31] Poza tym nie wiadomo jak silikon zareaguje ze składnikami dymu i jaką możesz mieć niespodziankę. Ok. Z silikonem daję sobie spokój. Dzięki za info. Zakładałem że, "wdmuchiwane" powietrze będzie pomocne przy osuszaniu, dodatkowo będzie chłodziło grzałkę i ewentualnie poprawi cyrkulację. Niestety z braku doświadczenia nie wziąłem pod uwagę pkt 1,2,3. Grzałkę już odebrałem, wentylator domówię. Grzałkę kolistą uwzględniłem ze względu na moc 3,5 kW (niestety nie wiedziałem że konieczny jest dedykowany wentylator). Grzałki do piekarnika (jakie znalazłem) mają max 2,9 kW (2 +0,9). Jak nadmieniałem uwzględniam regulator mocy i temperatury Pamela ,który w opcji jednofazowej może sterować grzałkami do 5,5 kW. Zakładałem że, jest możliwość sterowania dwoma grzałkami oddzielnie ale niestety nie ma i nie będzie takiej opcji. Generalnie po rozmowie/ konsultacji z działem technicznym Pamela zrezygnowałem z PRD3+ ponieważ do samego wędzenia nie wykorzystam dodatkowych funkcji i doradzono mi żeby poczekać ok 2 tygodni na nowy regulator sterowania procesem wędzenia w którym będzie nowe menu, bardziej czytelna/ intuicyjna grafika wyświetlacza dedykowana tylko do wędzenia. Opcji ewentualnego podłączenia dwóch grzałek np. do piekarnika ( 2x 2,5 kW) jakoś nie brałem pod uwagę i na dzień dzisiejszy nie wiem jak taką opcję zrealizować technicznie (w kwestii umiejscowienia). W temacie regulowanego dolotu w podłodze myślałem o czymś takim : Niestety ocynk i z tego co wyczytałem nie jest wskazany, ale mogę tak zainstalować że, w komorze nie będzie wystawał. Szukam z nierdzewki, ale jak na razie znajduję tyko typowo kominowe /żaroodporne z grubej blachy. Zastanawiam się jeszcze nad anemostatem nawiewowym z nierdzewki, ale nie wiem czy znowu za bardzo nie kombinuję.. @miro. Z rysunku wnioskuję że, na podłodze grzałka kolista +dedykowany wentylator, obok kanał wlotowy( z regulacją przepływu?), dach kanał wylotowy (z regulacją wypływu ?). Czy mógłbyś wyjaśnić mi bardziej "łopataologicznie" co rozumiesz/masz na myśli pod pojęciem "szczelina między drzwiami" ? Dzięki za podpowiedź.
-
No to może być "zonk". Podłoga dookoła grzałki (z zapasem) zabezpieczona płytą krzemianowo wapienną o gr 30 mm (podobno wytrzymuje temp do 1000*C) i blachą. Po środku mam otwór fi 100 do którego chcę podłączyć kanał powietrzny i podłączyć wentylator kanałowy z opcją regulacji obrotów. Na otwór mam taką " półkulę fi 130 z nierdzewki która na całej powierzchni ma otwory (najwięcej jest w częściach bocznych) .. Z niewiedzy założyłem że, wdmuchiwane powietrze skierowane przez otwory w półkuli na grzałkę będzie wystarczające (nawet z ograniczonymi/zmiejszonymi obrotami). Dlatego też nie mam zrobionych otworów cyrkulacyjnych w dolnej części wędzarni (w której przez podniesienie podłogi zmieniam wysokość komory z 210 cm do ok 120-130 cm). Rozumiem że lepszym rozwiązaniem jest/ powinienem zainstalować wentylator podobny jak ma janusz_p w swojej wędzarni i dodatkowo zrobić otwory wentylacyjne w dolnej części z boku lub w podłodze ? Opcja w podłodze ponieważ wędzarnia dostawiona jest do otworu w ścianie pomieszczenia więc mam dostęp "od tyłu " gdzie zimą mógłbym przez dolne otwory dostarczać cieplejsze/ogrzane powietrze. Sorki za OT Czy "grzechem" będzie zastosowanie do uszczelnienia szpar pomiędzy deskami wewnątrz komory silikonu z atestem spożywczym ( do zastosowania w przedziale temperatur -60 *C do 180 *C) ? Czy może jest to zbyteczne ?
-
Dzięki. Tak, chciałbym mieć możliwość opcji dopiekania.
-
Dziękuję za podpowiedź. Bardzo możliwe że, przesadziłem, ponieważ zamówiłem grzałkę 3,5 kW. Jednakże zamawiam regulator mocy i temperatury PRD3W+ firmy Pamel więc mam nadzieję że, z ewentualną "nadwyżką" raczej nie powinno być problemu. Niestety dokańczam/ w miarę możliwości poprawiam rozpoczęty przez kogoś projekt i po prostu błądzę w poszukiwaniu informacji. Teraz jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej pompki z regulacją do DG ponieważ z tego co czytam/ znalazłem na forum parametry podawane przez producenta potrafią mijać się z rzeczywistością.
-
Witam. Zaczynam swoją wędzarniczą przygodę. Pozdrawiam
-
Witam serdecznie. Odświeżam ponieważ potrzebuję fachowej porady w doborze grzał-ki/ek. Wędzarnia drewniana (niestety sosna) wewnątrz 79 cm x 79 cm x 210 cm. Taka wysokość jest pozostałością po planach zastosowania paleniska bocznego, jednakże docelowo będzie 79cm x 79 cm x 120 cm. Zewnątrz deska elewacyjna 19 mm pióro-wpust, wewnątrz zwykła deska, pomiędzy pusta przestrzeń ok 5 cm. Niestety pomiędzy wewnętrznymi deskami powstały szczeliny od 1 do 2 mm. Wędzarnia dostawiona do pomieszczenia gospodarczego (do której obecnie jest jeszcze dostęp od wewnątrz pomieszczenia). Obecny plan to dymogenerator by Roger ( już mam) sterowanie firmy Pamel (dodatkowo chcę zainstalować wentylator z regulacją mocy/obrotów). Jednakże po prześledzeniu tematu mam obawy co do wystarczalności możliwości grzewczej grzałki ( 2000 W) będącej w zestawie firmy Pamel. Powstałe szczeliny zamierzam uszczelnić ale zastanawiam się nad dodatkowym dociepleniem pomiędzy deskami (jeżeli jest taka konieczność). Zastanawiam się nad instalacją grzałki kolistej ( jak w załączniku) której moc dostępna jest do 3500 W. W podłodze komory chciałbym wyprowadzić rurę podłączoną do wentylatora . Wielka prośba o poradę/ sprostowanie za co z góry dziękuję.