Witam ponownie , tym razem zuce temat z jnnej beczki , otoz moje pytanie brzmi ; schab wedzony , szynka , boczek rolowany wedzony , kielbasy itp. jak wycenilibyscie swoje wyroby , chodzi o cene za 1kg [ temat luzny przemysle wszystkie fantazje na temat cen ] . Powaznie chcialbym dowiedziec sie ile mozna wolac za wlasny wyrob dodam ze wyrob ma byc taki jak dla siebie i cena ma odzwierciedlac jakosc , prace ,czas , surowiec , produkty zuzyte do wyrobu . Dodam ze mieszkam w UK i wszystko musze kupic [ nie istnieje zasada cos zalatwic ] Nie bede podawal cen bo zadlugo by wymieniac dodam jedynie ze mieso nabywam z malej masarni obsugiwanej przez polakow pewne zrodlo . Moze procentowy narzut da jakies wyobrazenie o cenie ostatecznej . Znajomi chcieliby nabyc moje wyroby ale nie chce ich zrazic cena a i nie wyjsc na frajera , mozna by powiedziec ze to dla koneserow domowych wedlin . Nie ma w moim rejonie podobnych produktow nawet w sklepach z polska zywnoscia . PRZYKLADOWO jezeli 1kg schabu wedzonego wlasnej roboty po kosztach stoi 50zl to jaka bylaby wasza marza 20 , 50 , czy 100% , a jaki narzut na kielbasy ? . Dla ulatwienia mieso peklowane na mokro 7 dni , wedzone cieplym dymem 7 godz. parzone , a kielbasy wiejska , krakowska , zywiecka . Pewnie ze ktos powie ze nazut moze byc i 400% ale mowimy tu o jakims logicznym ustaleniu ceny bez skrajnosci w jedna jak i w druga strone . Zapraszam do rozwazan . Pozdrawiam .