Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wentylator promieniowy zamiast pompki akwariowej

• Zamknięty Temat jest zamknięty
128 odpowiedzi w tym temacie

#121 dmirek62

dmirek62
  • Użytkownicy
  • 107 postów

Napisano 04 maj 2021 - 22:16

@Miki

[W DG podciśnieniowym nad żarem nie ma tlenu ani płomienia - smoła jest wyciągana podciśnieniem do wylotu dymu. ]

[Śmierdzący dym i smoła powstają, gdy przy zbyt małych otworach zapałowych da się duże podciśnienie na pompce. W DG tworzy się wtedy kotlina kowalska, szybki nawiew dużych ilości powietrza wąską dyszą daje bardzo wysoką temperaturę spalania i to powoduje wydzielanie się dużej ilości smoły i octu drzewnego.] 

Nie mam GD i trudno jest mi prowadzić dyskusję, ale myślę że dwa razy miałeś racje choć sam sobie przeczysz. :D  :D  :D 

Bardzo duża temperatura spalania powoduje szybkie spalanie tlenu, przy zwiększonym podciśnieniu oraz spalonych , zwęglonych  resztkach  jest utrudniony dopływ powietrza a co za tym idzie powstaje brak tlenu , mamy pirolizę i dużo smoły itp. (za szczelne GD) oraz zalepienie dyszy.

Użytkownik dmirek62 edytował ten post 04 maj 2021 - 22:31

#122 Belizariusz

Belizariusz
  • Użytkownicy
  • 227 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 05 maj 2021 - 16:30

Wersja finalna (?) mojego najmniejszego nadmuchu z zastosowaniem wiatraczka. Regulacja siły nadmuchu za pomocą ściemniacza do taśmy led 12 V. Wszystkie komponenty, poza wiatraczkiem, zakupione w Polsce. Trochę drożej, ale to kwestia kilku złotych. Brak woltomierza. Jak tylko do mnie dotrze, rozważę montaż, pod warunkiem, że w tej malutkiej skrzynce znajdzie się wolne miejsce.

Próba przeprowadzona dziś wykazała pełną przydatność urządzenia do naszych celów.

Załączony plik  mac.jpg   64,71 KB   4 Ilość pobrań

#123 MlKl

MlKl
  • Użytkownicy
  • 847 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 05 maj 2021 - 17:10

Jak ja kocham internetowych napinaczy ;)

#124 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6402 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 05 maj 2021 - 17:10

Gdybym powiedział wstyd, lub obciach, to sprawił bym niezasłużony komplement autorowi tych "pełnych polotu pisemnych uniesień" by nie rzec wynurzeń :facepalm: :facepalm: :facepalm: !!!

#125 MlKl

MlKl
  • Użytkownicy
  • 847 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 05 maj 2021 - 17:17

Gdybym powiedział wstyd, lub obciach, to sprawił bym niezasłużony komplement autorowi tych "pełnych polotu pisemnych uniesień" by nie rzec wynurzeń :facepalm: :facepalm: :facepalm: !!!

Staram się toto traktować jak człowieka, ale to trudne... Mamusia w dzieciństwie musiała go często na główkę upuszczać ;)

#126 Belizariusz

Belizariusz
  • Użytkownicy
  • 227 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 05 maj 2021 - 17:40

Twoje opinie będą dla mnie istotnie, jak zostaniesz moderatorem.

No to w ramach kontynuowania tego obciachu jeszcze koszty i adresy stron na których można kupić potrzebne części :

Puszka - 4,99 zł, do kupienia tu : http://Puszka instal...OX ELEKTRO-PLAS

Ściemniacz - 9,50, do kupienia tu : https://led-hurt.pl/...medium=referral

Szybkozłączka - 4,68 zł, do nabycia tu : https://www.castoram...-4-id-9727.html

Gniazdo DC 2,1 x 5,5 mm - 1,50 zł, https://led-hurt.pl/...i-do-montazu/56

Wiatraczek ok. 5 zł - https://pl.aliexpres...mLog=new_Detail

Części  : 25,67 zł.

Plus koszty wysyłki ok. 17 zł.

[Dodano: 05 maj 2021 - 18:40]

Staram się toto traktować jak człowieka, ale to trudne... Mamusia w dzieciństwie musiała go często na główkę upuszczać

Pewnie znasz to z autopsji grubasku.

#127 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 404 postów
  • Miejscowośćgliwice

Napisano 05 maj 2021 - 17:54

@MIKI ty jednak przygłup jesteś. Nawet do debila nie można cie przyrównać, bo obraził bym debili

Ciekawe jak długo administracja będzie tolerować takie zachowanie kolegi TOSCHIBA :facepalm: 

#128 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 31186 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 05 maj 2021 - 18:23

Jeszcze kilka wpisów podobnych do tych, które właśnie wywaliłem i cały temat leci do kosza.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#129 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 31186 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 05 maj 2021 - 19:46

Nie słuchacie,więc zmykam temat.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych