Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Nowy sprzęt dla Szkoły Domowego Masarstwa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#81 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 06 kwi 2009 - 09:31

Już mu podziękowałem. :wink:
I tym sposobem, od soboty, nasz stan sprzętowy wzbogacił sie o bardzo solidnie wykonaną, piękną wędzarnię HOBBY wyprodukowaną przez Firme Stawiany.
Wielkie dzięki Jakubie S. :grin:
Proszę o podesłanie zdjęć urządzenia, lub wklejenie ich pod tym postem.

#82 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 06 kwi 2009 - 10:30

Sporo ludzi zadaje mi na PW pytanie, w jakim celu kupujemy takie ilości noży.
Wyjaśniam wszystkim zainteresowanym, by nie pisać indywidualnie na PW czy pocztę, iż decyzją prowadzących zajęcia, już wkrótce, każdy z uczestników szkolenia, zaraz po przyjeździe do szkoły, otrzyma swój oznakowany odpowiednio nóż technologiczny, którym będzie sie posługiwał przez cały okres trwania kursu, a który będzie zobowiązany zdać po jego zakończeniu. Znacznie ułatwi to prowadzenie prac rozbiorowych i przygotowawczych.

#83 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 08 kwi 2009 - 10:14

Na najbliższym, IV turnusie SDM, będziemy gościli Pana Leszka Kosarzeckiego, który osobiscie dostarczy nam "KINGA" i przeprowadzi kurs obsługi urzadzenia.

#84 bastisz

bastisz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 223 postów
  • MiejscowośćDĄBIE k / Będzina

Napisano 08 kwi 2009 - 14:01

Oj będzie się działo na tym IV turnusie :wink:

#85 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 13 kwi 2009 - 08:54

Na razie niech ten temat, celem orientacji w wielkości zainteresowania, pozostanie tutaj.
Otóż jestem od kilku ładnych lat posiadaczem łodzi wędkarskiej kabinowej metalowej. Łódź ma ok. 5 m dł i umieszczona jest na specjalnej przyczepce podłodziowej (hak do samochodu, wciagarka, oświetlenie, resory itp) bez rejestracji (przekłada sie tabliczkę z bagażówki. Łódź przystosowanan jest do zamontowania silnika elektrycznego (pojemnik zamykany na akumulator). Dodatkowo wiosła, uchwyty na i pod wędki. Jest pomalowana. Jako, że stała kilka lat wymaga lekkiej kosmetyki.
Łódź tę chciałbym przeznaczyć na licytację, którą poprowadzi Fentel. Ma on gdzieś kilka zdjęć - po odszukaniu wklei.
Pieniądze uzyskane z licytacji przeznaczam na zakup przyczepki specjalistycznej, niezbędnej dla potrzeb SDM.

#86 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 13 kwi 2009 - 09:22

no zdjęcia by sie przydały sam wędkuję więc może może :grin:

#87 mobilek

mobilek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 68 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 13 kwi 2009 - 09:51

Już mu podziękowałem. :wink:
I tym sposobem, od soboty, nasz stan sprzętowy wzbogacił sie o bardzo solidnie wykonaną, piękną wędzarnię HOBBY wyprodukowaną przez Firme Stawiany.
Wielkie dzięki Jakubie S. :grin:
Proszę o podesłanie zdjęć urządzenia, lub wklejenie ich pod tym postem.

Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika oto jest ta wędzarnia poprostu super!!!

#88 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 20 kwi 2009 - 12:13

Potwierdzam wcześniejszą informację. Dzisiaj rozmawiałem z Panem Leszkiem Kosarzeckim i grillowędzarnia KING (zdjęcie kilka postów wyżej) znajdzie się w naszej Szkole najprawdopodobniej w środę lub czwartek, a pan Leszek dojedzie w sobotę koło południa, by przeprowadzić pokaz wędzenia rybek i innych produktów.
Serdeczne dzięki.

#89 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 20 kwi 2009 - 12:20

I oczywiście jak zwykle gorąca prośba do naszych oglądaczy. Jest możliwość dokonania w zakładzie współpracującycm z Firmą Pana Kosarzeckiego, zabudowy tej grillowędzarni KING na przyczepce samochodowej. Rozwiązałoby to kapitalnie wszelkie problemy z mobilnością i jakością sprzetu dowożonego na tzw. szkolenia terenowe (już się kilka potężnych zapowiada).
Koszt takiej przyczepki, w specjalnym wykonaniu (m.in. z szafkami i miejscem na palenisko, to kwota rzędu 3000,00 zł. Gdyby ktoś z Państwa pomógł nam finansowo w realizacji tego zamierzenia, będziemy dozgonnie wdzięczni. :grin:
Mój telefon: 603 555 452, poczta: maxell11@wp.pl lub PW.
Po ukończeniu prac urządzenie będzie wyglądało podobnie do tego:

Dołączona grafika

#90 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 21 kwi 2009 - 20:06

Toż to nie przyczepka. To cały parowóz :grin:

#91 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 26 kwi 2009 - 07:17

Wczoraj byłem uczestnikiem szkolenia w zakresie obsługi i pokazu wedzenia ryb oraz mięsa (szynka z kością) naszego nowego urządzenia, które w Zrebicach poprowadził osobiście Pan leszek Kosarzecki. Jednym słowem bajeczka. :wink: Nie narusza to w jakikolwiek sposób kierunku tradycyjnego masarstwa preferowanego przez stronkę, gdyż grillowanie i wędzenie odbywa się na troszkę innych zasadach. Moge powiedzieć, że pstrąg wędzony na gorąco jest pyszny.
Już wkrótce, w Gdańsku bedziemy odbierali nowego KING-a razem z nową specjalistyczną przyczepką do jego transportu. Rozszerzy to znacznie mozliwości szkoleń terenowych, a takowe się już kroją. Do tego czasu mamy do dyspozycji nowiutką QUEEN.
Ważna informacja dla ewentualnych klientów: ustaliliśmy z właścicielem zakładu produkcyjnego, P. Leszkiem, iż zadymiacze z naszej stronki, którzy będą chcieli dokonać zakupu jakiegokolwiek urządzenia grillująco-wędzącego firmy SMOKER otrzymują rabat w wysokości 30% jego ceny.
Poniżej przedstawiam katalogowo sprzet produkowany przez Firmę SMOKER:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dodam jeszcze, iż grillo-wędzarnie KING oraz Queen nadają się głównie do celów komercyjnych (mała gastronomia, obsługa większych imprez - KING w ciagu 2 godzin obsługuje ok. 300 osób, zaś Queen - ok. 150). Z informacji uzyskanej od Leszka K. wiem, że często są one kupowane przez kilka zaprzyjaźnionych rodzin do wspólnego użytkowania w plenerze. Pozostałe grillo-wędzarnie ukierunkowane są na użytek indywidualny.

#92 biascun

biascun

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 167 postów
  • MiejscowośćChlewiska

Napisano 26 kwi 2009 - 15:13

byłem - widziałem - wędziłem
pstrąg był super :tongue: :tongue: - miał branie, na początku Leszek nie nadążał z podawaniem
szynka z kością - smakowita(a robili amatorzy, ale Bagno patrzył :shock: :shock: :shock: )
wędzarki(ciekawie pomyślane) - trzeba zobaczyć na żywo jak funkcjonują i dobrać do swoich potrzeb

#93 salvado

salvado

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 535 postów
  • MiejscowośćLegionowo

Napisano 27 kwi 2009 - 15:53

I ja byłem i widziałem. Ciekawostką tego urządzenia jest naprawdę b. duża precyzja kontroli temperatury. Wędzarka, po odpowiednim "ogniowym spreparowaniu" drewna, sama praktycznie utrzymuje żądaną temperaturę.

#94 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 kwi 2009 - 17:08

Co to będzie, jak do Zrębic zajedzie nowiutki KING na nowej przyczepie. :wink:

#95 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 27 kwi 2009 - 17:33

Witam.
Czy u Was strona www.smoker.com.pl też się nie otwiera?

Pozdrawiam :wink:

#96 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27409 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 kwi 2009 - 17:37

Maja problemy techniczne. Informacja z wiarygodnego źródła. :grin:

#97 Makrasz

Makrasz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 179 postów
  • MiejscowośćBiałystok (Zagórki)

Napisano 28 kwi 2009 - 01:51

W czasie ostatniego zlotu wypłynęła inicjatywa Biblioteki Szkolnej. Więc jeśli ktoś ma zbywające, a chciałby się przyczynić, to zainteresowani będą zobowiązani.
Pozdrawiam

#98 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 28 kwi 2009 - 04:11

W czasie ostatniego zlotu wypłynęła inicjatywa Biblioteki Szkolnej. Więc jeśli ktoś ma zbywające, a chciałby się przyczynić, to zainteresowani będą zobowiązani.

Biblioteki czy drukarni :question: :grin:

Pozdrawiam :wink:

#99 Makrasz

Makrasz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 179 postów
  • MiejscowośćBiałystok (Zagórki)

Napisano 28 kwi 2009 - 04:49

Biblioteki. Inicjatywa wyszła od Pana Stanisława. Więc gdyby ktoś miał zbywające książki to byłoby miło.

#100 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 28 kwi 2009 - 06:51

Gonzo, ty tylko o jednym :wink: choć drukarnia też by się przydała było by wszystko na miejscu :devil:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych