Skocz do zawartości

Dymi się z kominka


arkawroc

Rekomendowane odpowiedzi

w altanie mam kominek, kiedyś próbowałem zapalić w nim jednak b.dymiło się z niego(palenisko otwarte), wychodziło na to że brak tzw.cugu więc wydłużyłem komin i dalej się dymi. W tej chwili komin ma ok 4.5mb wysokości kominek jest murowany, szyb kominowy drożny (patrząc z góry widzę palenisko) więc co jest nie tak?

dobre żarcie -to jest to!!!

 

tel.608215213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili komin ma ok 4.5mb wysokości

Ok a jaki jest przekrój komina i wielkość czoła kominka?

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrój komina fi-150mm, czoło kominka: szer.600mm wysokość w najwyższym punkcie 400mm góra zrobiona w łuk, komin wystaje ponad dach jaki 1m.

A mieć i nie korzystać z tego to grzech . Nie ja budowałem poprostu taki był w zakupionej altanie wraz z działką.

dobre żarcie -to jest to!!!

 

tel.608215213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góra zrobiona w łuk,

Czy za tym łukiem jest zrobiona komora dymnna?.Przekrój komina być może być za mały,spróbuj zapalić gazetę przy wlocie do komina ,powinno ją po chwili wciągnoć,może być też za zimnny komin na początku palenia.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny komin.

Parę gazet (nie z kolorowych czasopism) zmiąć i włożyć do komina, podpalić od spodu.

Musi je zaciągnąć.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę gazet (nie z kolorowych czasopism) zmiąć i włożyć do komina, podpalić od spodu.

Musi je zaciągnąć.

Polecam tą metodę.Komin jest zimny i nie zaciąga.Jak jeździłem zimą do domku na Mazurach to zawsze tak robiłem aby ogrzać komin. :lol:

P.S. Gazety nie muszą być kolorowe :!:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest zimny i nie zaciąga.

Przeważnie...

w altanie mam kominek, kiedyś próbowałem zapalić w nim

A próbowałeś jeszcze...kiedy indziej...? Bo mogła być akurat tego dnia tzw. 'zniżka barometryczna'' i wtedy też nie chce zaciągnąć... :rolleyes: Czasem się to zdarza u mnie w piecu C.O. ale mam ''wiatrak''... :cool:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einshel ,próbowałem kilkanaście razy w różnych warunkach pogodowych i zawsze to samo.

Kostek61 chyba ma rację, nie ma komory dymnej , jutro obniżę wlot wspawując blachę i w ten sposób wytworzy się jakaś tam namiastka komory. Po dzisiejszych próbach widzę że to działa, tylko robiłem to wykorzystując kawałek sklejki przyciętej mniej więcej do łuku.

dobre żarcie -to jest to!!!

 

tel.608215213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyb kominowy drożny (patrząc z góry widzę palenisko) więc co jest nie tak?

Kiedyś interesowałem się takim kominkiem i po analizie przekrojów na każdym występowała półka nad paleniskiem. Podobno jeżeli nie ma takiej półki (może inaczej to się nazywa) to kominek nie ma prawa prawidłowo działać. Ja z pomysłu wykonania takiego kominka w domu zrezygnowałem. Postawiłem natomiast gril w kształcie takiego kominka na zewnątrz i faktycznie bez półki dym zamiast kominem wychodził frontem.

Pozdrawiam Sylwek Zduniak

Tabela peklowania dla leniwych :happy: :happy: :happy:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=188359#188359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Daj sobie spokój.Z tego opisu mogę wywnioskować że kominek jest wadliwie wykonany.Przekrój przewodu kominkowego jest za mały.Powinien być min.20 cm średnicy.Kominki z otwartym paleniskiem muszą być wykonane dokładnie ze sztuką budowlaną,bo nie będą działać.Co do szczegółów to jest ich dosyć dużo.Jeżeli Cię interesują to skontaktuj się
jerycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
arkawroc, przeczytaj ten link,http://forum.budujemydom.pl/KOMINEK-z-PALENISKIEM-OTWARTYM-oszczdnie-t13954.html , tam sa podane wymiary i zaleznosci przy palenisku otwartym, najprawdopodobniej masz zamały przejroj komina do wielkosci otworu kominka, koedyz juz to sygnalizowali , reszte wyczytasz w tym linku.Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.